نويسنده موضوع: كلاچ اتوماتيك!!!  (دفعات بازديد: 21736 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال ديدن موضوع.

آفلاين arvinfx

• کاربر فعال
  • *
  • -دريافتي: 2375
  • ارسال: 4535
كلاچ اتوماتيك!!!
« : 24 آذر 1387 - 19:05:45 »
با سلام

من مي خواستم كلاچ ماشينو هيدروليك يا در مرتبه بالاتر حذف كنم. خيلي بدرد رانندگي تو شهر ميخوره!!! يه دكمه روي دنده قرار ميگيره و با يه لمس كوچولو كلاج ميره عقب و بعد از انتخاب دنده مورد نظر با فشار دادن گاز متناسب با دور موتور و سرعت كلاچ به طور اتوماتيك مقدار مناسبي نيرورو به چرخ ها منتقل ميكنه!!! خيلي بايد نتيجه خوبي داشته باشه...

براي مرحله دوم كار ( حذف كلاچ) نياز به :

5-7 تا سنسور دارم ( تحقيقان مربوط به سنسور هارو تقريبا" تمام كردم)

1- سرعت ( سنسور اثر هال روي ديسك يا قسمتي از چرخ وصل ميشه )
2- دور موتور ( سنسور اثر هال )
3- فشار پدال گاز ( مقاومت خطي )
4- موقعيت كلاچ ( از نوع مقاومت خطي)
5- تشخيص ترمز ( يك دكمه)
6- تشخيص فاصله با ماشين جلو -‌ultrasonic

7- تشخيص فشار پا روي كلاچ ( اين مورد براي هيدروليك كردن كلاچ هست كه براي كساني كه به نبودن كلاچ عادت ندارند ( مثل راننده هاي پيست مسابقات مخصوصا اتوبان يادگار امام و قم) مناسب خواهد بود... ( سنسور فشار سطحي)

و يك الكترو موتور كه بتونه 8-12 كيلو نيرو وارد كنه و سرعت بالايي هم داشته باشه ( بايد هم قد و وزن خودم باشه!!!) ولي فكرايي براي حركت دادن كلاچ كردم... مثلا ترمز براي نگه داشتن كلاچ وقتي كلاچ عقب ميره و بايد همونجا بايسته

اين بحت ادامه اينجاست
کاربران مهمان مجاز به مشاهده لینک ها نیستند. لطفا ثبت نام نمایید. ثبت نام -- ورود

گویند کسان بهشت با حور خوش است - من میگویم که آب انگور خوش است - این نقد بگیر و آن نسیه بگزار - کآواز دهول شنیدن از دور خوش است

آفلاين ahmadmn

• همکار علمی
  • *
  • -دريافتي: 3449
  • ارسال: 3729
پاسخ : كلاچ اتوماتيك!!!
« پاسخ #1 : 24 آذر 1387 - 21:44:05 »
تا حالا بيست سي تا از اين موتورا استفاده كردم. الان هم يكيش دريل شده برام. قيمتش هم 30 تومن بيشتر نيست.
وخيالت راحت كه بدرد اين جور كارا نمي خوره. زورش خيلي كمه و با گيربكس بايد زورشو زياد كني كه دور مياد پايين.

اما موتور استارت كه 12 ولته زورش عاليه.

پروژه ي جالبيه اما به نظر هنوز طرح درستي ازش نكشيدي.

اولين مرحله كشيدن يك بلوك دياگرامه.

با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

آفلاين arvinfx

• کاربر فعال
  • *
« پاسخ #2 : 24 آذر 1387 - 22:54:33 »
تا حالا بيست سي تا از اين موتورا استفاده كردم. الان هم يكيش دريل شده برام. قيمتش هم 30 تومن بيشتر نيست.
وخيالت راحت كه بدرد اين جور كارا نمي خوره. زورش خيلي كمه و با گيربكس بايد زورشو زياد كني كه دور مياد پايين.

اما موتور استارت كه 12 ولته زورش عاليه.

پروژه ي جالبيه اما به نظر هنوز طرح درستي ازش نكشيدي.

اولين مرحله كشيدن يك بلوك دياگرامه.

دورشو با يه 3113 گرفتم تو 24 ولت ميشد 60 دور در ثانيه كه براي كار من خوبه ولي وقتي وزن بياد روشو نميدونم چقدر ميشه!

راستشو بخاي هنوز دياگرامي براش نكشيدم ولي ايمان دارم كه انجامش ميدم!  :agree:

موتور استارت رو ديدي؟ مال چه ماشيني خوبه فكر كنم آمپرش خيلي بالا باشه! به برق ماشين فشار مياره...

گویند کسان بهشت با حور خوش است - من میگویم که آب انگور خوش است - این نقد بگیر و آن نسیه بگزار - کآواز دهول شنیدن از دور خوش است

آفلاين ahmadmn

• همکار علمی
  • *
« پاسخ #3 : 24 آذر 1387 - 23:34:18 »
آروين جان

وقتي ماشين روشنه دينام تامين كننده ي برق ماشينه و اصلا كم نمياره.

آفلاين arvinfx

• کاربر فعال
  • *
« پاسخ #4 : 25 آذر 1387 - 08:24:14 »
آروين جان

وقتي ماشين روشنه دينام تامين كننده ي برق ماشينه و اصلا كم نمياره.

حواسم رفته بود به سيستم صوتي ولي در كل راست ميگي نبايد مشكلي باشه.!

آفلاين ahmadmn

• همکار علمی
  • *
« پاسخ #5 : 26 آذر 1387 - 02:15:17 »
اگه نقشه ي كد مكانيزم رو كشيدي بزار تا موتور صحيح رو انتخاب كنيم.
اگه نكشيدي هم اونچه در سر داري بگو تا باهم بكشيم
اگه هم هيچ در سر نداري بگو تا يه نقشه ي كلاچ پيكان پيدا كنيم و يه موتور بچپونيم تو حلقش، كنارش. شايدم يه جك يا سيم جمع كن زير پاي راننده

آفلاين arvinfx

• کاربر فعال
  • *
« پاسخ #6 : 26 آذر 1387 - 10:15:24 »
اينو ببين البته يه كم كج و كوله شد ولي حدودي همينه... بنظرم بايد توي خونه اول سوار كنم بعد كه كار كرد برم نصب كنم روي ماشين... :rolleyes:

کاربران مهمان مجاز به مشاهده لینک ها نیستند. لطفا ثبت نام نمایید. ثبت نام -- ورود
« آخرين ويرايش: 26 آذر 1387 - 13:19:58 توسط arvinfx »

آفلاين وحید

• کاربر نیمه حرفه ای سطح سوم
  • *
  • -دريافتي: 110
  • ارسال: 847
  • مهندسي نرم افزار- اميركبير ( سابقا بیوالکتریک 90)
« پاسخ #7 : 26 آذر 1387 - 12:49:15 »
بحث جالبيه.  :applause:
اين كه كلاچ رو اتوماتيك می گيره، آيا دنده رو هم اتوماتيك عوض می كنه؟ چون اگه دنده رو عوض نكنه، به چه دردی می خوره؟
کنکوری 90 ديروز،‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

آنلاين امیر معیری

• کاربر نیمه حرفه ای سطح پنجم
  • *
  • -دريافتي: 519
  • ارسال: 1015
« پاسخ #8 : 26 آذر 1387 - 12:56:17 »
اينو ببين البته يه كم كج و كوله شد ولي حدودي همينه... بنظرم بايد توي خونه اول سوار كنم بعئ نصب كنم... :rolleyes:

با سلام
بدلیل فیلتریزاسیون بعضی از سایتها از جمله کاربران مهمان مجاز به مشاهده لینک ها نیستند. لطفا ثبت نام نمایید. ثبت نام -- ورود ، توسط برادران " ارشاد نت" ، متاسفانه ، هیچکدام از تصاویر قابل رویت نیست ،  لذا  مستدعیست ، تصاویر خود را در سایت کاربران مهمان مجاز به مشاهده لینک ها نیستند. لطفا ثبت نام نمایید. ثبت نام -- ورود  آپلود بفرمایید .
با تشکر .
i am  the LEADER of "EIGHT CHANNEL  RGB LED PWM DRIVER CHIP" DESIGNER in IRAN
امتیاز طرح سخت افزاری درایور هشت کاناله PWM و  قابل برنامه ریزی RGB LED ، واگذار میگردد .
دریافت اطلاعات بیشتر ، فقط از طریق ایمیل کاربران مهمان مجاز به مشاهده لینک ها نیستند. لطفا ثبت نام نمایید. ثبت نام -- ورود میسر میباشد .

آفلاين arvinfx

• کاربر فعال
  • *
« پاسخ #9 : 26 آذر 1387 - 13:18:46 »
بحث جالبيه.  :applause:
اين كه كلاچ رو اتوماتيك می گيره، آيا دنده رو هم اتوماتيك عوض می كنه؟ چون اگه دنده رو عوض نكنه، به چه دردی می خوره؟

سلام راستش از زور بيكاريه ديگه!  :biggrin: شوخي البته   :lol:

ببينيد من نظروم رو هم توي پست اول نوشتم ميخام يه دكمه روي دنده باشه و هر وقت كه لازم بود دنده رو عوض كنيم يه فشار كوچولو روي دنده و  سيستم ما فعال ميشه كلاچ ميره عقب و وقتي دنده رو انتخاب كرديم با اولين پالسي كه از گاز دريافت ميشه كلاچ با نسبت درست رها ميشه ( البته خيلي پيچيده تر از اين حرفاست)  توي ترافيك هاي سنگين به  درد ميخوره نميزاره زانوت و اعصابت بدرد بياد!  :rolleyes: :icon_razz:

و اينكه تمركز رو بيشتر ميكنه... :nice: كلا باحاله من دوس دارم... :job:

آفلاين arvinfx

• کاربر فعال
  • *
« پاسخ #10 : 26 آذر 1387 - 13:27:26 »
اينو ببين البته يه كم كج و كوله شد ولي حدودي همينه... بنظرم بايد توي خونه اول سوار كنم بعئ نصب كنم... :rolleyes:

با سلام
بدلیل فیلتریزاسیون بعضی از سایتها از جمله کاربران مهمان مجاز به مشاهده لینک ها نیستند. لطفا ثبت نام نمایید. ثبت نام -- ورود ، توسط برادران " ارشاد نت" ، متاسفانه ، هیچکدام از تصاویر قابل رویت نیست ،  لذا  مستدعیست ، تصاویر خود را در سایت کاربران مهمان مجاز به مشاهده لینک ها نیستند. لطفا ثبت نام نمایید. ثبت نام -- ورود  آپلود بفرمایید .
با تشکر .

با سلام ، پست تصحيح شد :wink:

آفلاين ahmadmn

• همکار علمی
  • *
« پاسخ #11 : 27 آذر 1387 - 00:56:28 »
نمي خوام نا اميدت كنم
اما بي خيال شي بهتره

آفلاين وحید

• کاربر نیمه حرفه ای سطح سوم
  • *
  • -دريافتي: 110
  • ارسال: 847
  • مهندسي نرم افزار- اميركبير ( سابقا بیوالکتریک 90)
« پاسخ #12 : 27 آذر 1387 - 09:49:03 »
نقل قول
نمي خوام نا اميدت كنم
اما بي خيال شي بهتره
اتفاقا می تونه جالب باشه. اگه بنظر شما بی خيال بشه بهتره ، يه پيشنهادی بده تا دنبال اون موضوع بره و ما هم استفاده كنيم، نمی شه كه اين رو بی خيال بشه و هيچ رو بچسبه.
اگه پيشنهاد بهتری دارید بفرمائيد.
کنکوری 90 ديروز،‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

آفلاين arvinfx

• کاربر فعال
  • *
« پاسخ #13 : 27 آذر 1387 - 10:30:14 »
نمي خوام نا اميدت كنم
اما بي خيال شي بهتره

سلام احمد خان

ميشه تو يه خط دلايلشو بگي ؟

من معتقدم براي رسيدن به نشدن ها زندگي مي كنيم و قشنگيشم به همينه :wink:

آفلاين ahmadmn

• همکار علمی
  • *
« پاسخ #14 : 27 آذر 1387 - 21:45:55 »
ببخش كه رك ميگم آروين جان
راستش وقتي اون نقاشي هايي رو كه كشيدي ديدم فهميدم از نظر مكانيكي كمي زوده تا پروژه هاي اينجوري انجام بدي. بهتره فعلا پروژه هاي سبكتري برداري. اين پروژه يه مشكل كوچولو داره و اون اينه كه با جون يه نفر ممكنه بازي بشه. بنابراين تجربه ي بيشتري لازمه تا چيزي مطمئن از آب دربياد.

يه نقشه ي نمونه برات مي زارم كه چند سال پيش با پروتل pcb و با تمام بي سواديم كشيده شده: