نويسنده موضوع: کلاس های جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران و امیرکبیر  (دفعات بازديد: 44881 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال ديدن موضوع.

آفلاين s_maryam

• کاربر تازه وارد سطح اول
  • *
  • -دريافتي: 1
  • ارسال: 5
سلام دوستان.
من دانشجوی سال سوم برق( کنترل ) هستم.خواستم نظرتونو راجع به کلاس هایی که جهاد دانشگاهی تهران و امیرکبیر میذاره بدونم.مثل plc یا matlab  تخصصی....شما کدوم کلاسا رو پیشنهاد میکنین؟؟؟  :ooo:

ممنون
in theory,there is not much difference between theory and practice.but in practice there is!l

آفلاين s_maryam

• کاربر تازه وارد سطح اول
  • *
  • -دريافتي: 1
  • ارسال: 5
یعنی از میون این همه بازدید کننده،کسی نیس یه راهنمایی کوچیک هم بکنه؟ :angry: :cry2:
in theory,there is not much difference between theory and practice.but in practice there is!l

آفلاين havtarin

• کاربر تازه وارد سطح پنجم
  • *
  • -دريافتي: 4
  • ارسال: 48
من که plc  رو پیشنهاد میکنم .

آفلاين علی حیاتی

• Ahp_online
  • Moderator
  • *
  • -دريافتي: 769
  • ارسال: 1848
    • پروژه های الکترونیکی
سلام
plc خوبه ولی برای دروس دانشگاهی مطلب هم خوبه چون شما برای بعضی از دروس نیاز به این نرم افزار هم دارید

آفلاين مهدی رجبی

• کاربر تازه وارد سطح چهارم
  • *
  • -دريافتي: 7
  • ارسال: 31
  • اون كه بايد بياد مياد تو بدو كه جانموني...
    • كارشناسي الكترونيك
سلام
شما اگه مطلب رو بدونی تو plc موفقتری
من پیشنهاد می کنم این دو دوررو بری ام اول plc بعد مطلب
موفق باشی :wink: :wink: :wink: :wink:
دل مرده ام تو بيا زنده ام كن

آفلاين علی حیاتی

• Ahp_online
  • Moderator
  • *
    • پروژه های الکترونیکی
سلام
شما اگه مطلب رو بدونی تو plc موفقتری
من پیشنهاد می کنم این دو دوررو بری ام اول plc بعد مطلب
موفق باشی :wink: :wink: :wink: :wink:
سلام
به نظر من مطلب و plc هیچ شباهتی به هم ندارن.آقای رجبی میشه بگید برای چی مطلب پیش نیاز plc است؟؟
plc برای اجرا کردن اتوماسیون صنعتی و پروژه های صنعتی است وزبان برنامه نویسی خاص خود رو دارد.
نرم افزار مطلب برای محاسبات ریاضی  و .. استفاده می شود. و یک نرم افزار است.

آفلاين پژوهان

• کاربر نیمه حرفه ای سطح چهارم
  • *
  • -دريافتي: 663
  • ارسال: 908
  • UWB SS
یه مهندسیه و یه متلب :mrgreen: . یه همچین برنامه گسترده ای رو نباید کنار گذاشت! ولی کلاسای plc  هم که شرکتها مستقل از دانشگاه برگذار می کنند خیلی گرونه و تو 4-5 ساعت :lol: :lol:
متلب به درد کارای تحقیقاتی و شبیه سازی و پردازش می خوره و plc به درد پول در اوردن  :whistling:ولی در مجموع هیچ ربطی این دو تا به هم ندارند. :wink:
زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

آفلاين smrmm

• کاربر تازه وارد سطح پنجم
  • *
  • -دريافتي: 12
  • ارسال: 42
يه فردي كه وارد بازار كار ميشه بهش نميكن مطلب بلدي يا نه :eek:

آفلاين imanxx_81

• کاربر ساده سطح سوم
  • *
  • -دريافتي: 43
  • ارسال: 159
يعني از ميون اين همه بازديد کننده،کسي نيس يه راهنمايي کوچيک هم بکنه؟ :angry: :cry2:

PLC

آنلاين مرتضی م.

• کاربر نیمه حرفه ای سطح اول
  • *
  • -دريافتي: 335
  • ارسال: 680
  • در جنب و جوش..
    • مدرک تحصيلي: سواد نهضتي
سلام
plc ساده تر از اون چيزي هست که نياز به کلاس داشته باشه. ( البته مطلب هم ساده است) کار عملي هم اگه گذرت به يه فني حرفه اي خوب افتاد برو انجام بده.
پيشنهاد من اينه که بري مطلب ...

آفلاين Ma3oud

• کاربر ساده سطح پنجم
  • *
  • -دريافتي: 45
  • ارسال: 267
مطلب به در يكي ميخوره كه ميخواد خيلي كلاسيك بشينه و سيتمهاي كنترلي طراحي كنه ( البته خيلي كارهاي مهندسي رو با مطلب ميشه انجام داد از تحليل تير و ستون و مدار و ... )  كه اونم فقط با تجربه و عملي بدست مياد نه حرفه ايي شدت تو مطلب

Plc خيلي بهتر و عملي تره و بدرد كار هم ميخوره. كافيه خيلي كم جبر بولي( همون منطقي)، بقيه اش هلو!  بشين كل تابلو برق يه كارخونه رو تبديل كن به دو تا بلوك. تقريباً خيلي شبيه چيزاييه كه تو ميكرو كنترلر هست و ميشه با بيسيك نوشت. تايمر، كانتر، ورودي و خروجي ها، ....

برو plc  بدرد آيندتم ميخوره، درضمن، smrmm درست ميگه، ازت نميپرسن مطلب بلدي!! چون بدردشون نميخوره. mortezamir جان، اگه حداقل يه مدرك دستش باشه، خيلي بهتر و سريعتر بهش اعتماد ميكنن تا اينكه بگه آقا من بخدا plc بلدم!  در ضمن، تو كلاس بعضي چيزا رو كه تو ارتباط صنعتي لازمه، بهش ميگن كه تو خودآموز و تو خونه نميشه ياد گرفت.
دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

آنلاين مرتضی م.

• *
  • در جنب و جوش..
وقتي که تو کارخونه بري براي کار به هيچ مدرکي اهميت نمي دن، بايد بخاطر چيزي سر کلاس بريم که خودمون نتونيم يادش بگيريم.

آفلاين پژوهان

• کاربر نیمه حرفه ای سطح چهارم
  • *
  • -دريافتي: 663
  • ارسال: 908
  • UWB SS
درسته چون کارخونه ها اصولا متخصص استخدام نمیکنند بلکه تکنسین با همون حقوق تکنسین (در نقش ناظر+سرکارگر+کلید زن+بالا برنده گرد+آچار فرانسه+منشی!) استخدام می کنند .حالا چه کارخونه پفک سازی باشه (که خط تولیدش ماله مالزی و .. هست) چه تابلو سازی و فیلتر سازی(که تحت لیاسنس آلمان و...(خازن رو اونا دستور میدن و سلف رو میرفستند)!!!)کار می کنند.  معمولا هیچ کارخونه ای ریسک کار نو رو نمی کنه واسه همین نرم افزار هایی مثل متلب یا ... فقط به درد همون شرکت های خصوصی می خوره.
(البته بعضی شرکت ها هم مثلا یه کار ممکنه بهت بدند بدند فلان کارت مبدل رو بلوکش رو تو سیمولینک راه بنداز و جمع و جور و سادش کن واسه اینکه بتونند به شرکتهای دیگه یا دانشگاه ها و... برفوشند)
زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

آنلاين مرتضی م.

• *
  • در جنب و جوش..
سلام
خيلي هم تو سر مطلب نزنين.
توجه داشته باشين که خيلي از اساتيد به نرم افزار مطلب علاقه ي خاصي دارن و حجم عظيمي از پروژه هاي دانشجويي نياز به بلد بودن نرم افزار مطلب هست.
مخصوصاً اگر کسي که سفارش مي ده، آدم مکانيک خونده باشه و بخواد اطلاعات رو دستگاه تو نرم افزار مطلب نمايش بده.

آفلاين علی حیاتی

• Ahp_online
  • Moderator
  • *
    • پروژه های الکترونیکی
سلام
خيلي هم تو سر مطلب نزنين.
توجه داشته باشين که خيلي از اساتيد به نرم افزار مطلب علاقه ي خاصي دارن و حجم عظيمي از پروژه هاي دانشجويي نياز به بلد بودن نرم افزار مطلب هست.
مخصوصاً اگر کسي که سفارش مي ده، آدم مکانيک خونده باشه و بخواد اطلاعات رو دستگاه تو نرم افزار مطلب نمايش بده.
سلام
دوستان مطلب و plc هر دوتاشون خوبه این دو از نظر کارایی شبیه هم نیستند که دوستان میان با هم این دو را مقایسه می کنند.
من پیشنهاد میکنم هر دوتاشو یاد بگیرید.