نويسنده موضوع: طراحي مدار تقویت کننده جریان  (دفعات بازديد: 5953 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال ديدن موضوع.

آفلاين MicroBoy

• کاربر تازه وارد
  • *
  • -دريافتي: 0
  • ارسال: 4
طراحي مدار تقویت کننده جریان
« : 7 مهر 1388 - 17:21:16 »
آقا سلام به همه بروبچ باحال سايت.من تازه امروز تو سایت ثبت نام کردم و خوشحالم که با این سایت اشنا شدم.
آقا من با الکترونیک در حد زیادی اشنا نیستم فقط یه خورده تئوری کار کردم ولی خیلی علاقه دارم که عملی هم کار کنم.به همین خاطر تصمیم گرفتم تا از یه جایی شروع کنم.راستش چند وقتیه شیشه بالابر ماشینم(پراید) ضعیف شده.باز کردم تا ببینم چه شه.دیدم که یه موتور داره که به زور شیشه رو بالا پایین میبره.با خودم فکر کردم وحدس زدم که جریان کافی به موتورش نمیرسه.بهمین خاطر تصمیم گرفتم مداری طراحی کنم که جریانشو تقویت کنه.تو اینترنت یه سرچی زدم به این سایت برخورد کردم.حالا از شما کمک میخوام برای طراحی این مدار.نمیدونم باید از کجا و چه جوری شروع کنم.لطفا هرکی میدونه کمکم کنه مرسی.راستی یه کمی هم پروتئوس بلدم. :agree:

آفلاين آرش فیروزی

• کاربر نیمه حرفه ای سطح سوم
  • *
  • -دريافتي: 320
  • ارسال: 895
پاسخ : طراحي مدار تقویت کننده جریان
« پاسخ #1 : 7 مهر 1388 - 19:59:29 »
خب اول ببین چه مداری تو ماشین استفاده شده که موتور درایو بشه. بعد سعی می کنیم بهینه سازی انجام بدیم.
دلا یاران سه قسمند ار بدانی
زبانی اند و نانی اند و جانی
به نانی نان بده از در برانش
محبت کن به یاران زبانی
و لیکن یار جانی را به دست آر
به جانش جان بده تا می توانی

آفلاين MicroBoy

• کاربر تازه وارد
  • *
« پاسخ #2 : 8 مهر 1388 - 22:30:59 »
سلام.
از كجا بفهمم چيه؟ يا كجاست ؟
فقط مي دونم كه يه برق 12 ولت بهش وصله.
اينو هم مي دونم كه لوازم يدكي ها تقويت كننده شيشه بالابر دارن و وقتي نصبش مي كنن سرعت و قدرتش خوب ميشه .مي خواستم بدونم او برد تقويت كننده چي هست و چه جوري كار ميكنه؟

آفلاين pooyafff

• کاربر ساده سطح دوم
  • *
  • -دريافتي: 32
  • ارسال: 144
    • لیسانس
« پاسخ #3 : 9 مهر 1388 - 09:55:23 »
سلام
علتش ضعيف شدن موتور يا روان بودن مسير حركت شيشه است اول اينا رو تست كن از اين تقويت هاي شيشه هم استفاده نكن .
موفق باشي

آفلاين MicroBoy

• کاربر تازه وارد
  • *
« پاسخ #4 : 9 مهر 1388 - 16:29:49 »
سلام.
ممنون از نظراتون.من موتورشو بيرون و بدون گيربكس تست كردم سرعتش خوب بود و گربكسشم روغن كاري كردم رونه.
موتور dc چطوري ضعيف ميشه ؟يعني سيم پيچش مشكل داره ؟

آفلاين امیر معیری

• کاربر نیمه حرفه ای سطح پنجم
  • *
  • -دريافتي: 539
  • ارسال: 1024
« پاسخ #5 : 9 مهر 1388 - 16:51:09 »
آقا سلام به همه بروبچ باحال سايت.من تازه امروز تو سایت ثبت نام کردم و خوشحالم که با این سایت اشنا شدم.
آقا من با الکترونیک در حد زیادی اشنا نیستم فقط یه خورده تئوری کار کردم ولی خیلی علاقه دارم که عملی هم کار کنم.به همین خاطر تصمیم گرفتم تا از یه جایی شروع کنم.راستش چند وقتیه شیشه بالابر ماشینم(پراید) ضعیف شده.باز کردم تا ببینم چه شه.دیدم که یه موتور داره که به زور شیشه رو بالا پایین میبره.با خودم فکر کردم وحدس زدم که جریان کافی به موتورش نمیرسه.بهمین خاطر تصمیم گرفتم مداری طراحی کنم که جریانشو تقویت کنه.تو اینترنت یه سرچی زدم به این سایت برخورد کردم.حالا از شما کمک میخوام برای طراحی این مدار.نمیدونم باید از کجا و چه جوری شروع کنم.لطفا هرکی میدونه کمکم کنه مرسی.راستی یه کمی هم پروتئوس بلدم. :agree:
بنام خدا
با سلام
مدارات آماده برای رفع این ایراد در بازار لوازم برقی خودرو موجوده و به POWER WINDOWS  معروفه ، تهیه کردن این قطعه ، و نصب اون ، خیلی راحت تر از طراحی یک مدار جدیده .
دلیلش هم اینه که روی هر کدوم از این مدارات تقویت کننده شیشه بالابر خودرو ، قطعه ای بنام شنت رگولاتور نصبه ، که بر اساس جریان عبوری از اون ،میزان جریان مصرفی هر موتور تنظیم میشه.
« آخرين ويرايش: 9 مهر 1388 - 16:54:41 توسط امیر معیری »
i am  the LEADER of "EIGHT CHANNEL  RGB LED PWM DRIVER CHIP" DESIGNER in IRAN
امتیاز طرح سخت افزاری درایور هشت کاناله PWM و  قابل برنامه ریزی RGB LED ، واگذار میگردد .
دریافت اطلاعات بیشتر ، فقط از طریق ایمیل کاربران مهمان مجاز به مشاهده لینک ها نیستند. لطفا ثبت نام نمایید. ثبت نام -- ورود میسر میباشد .

آفلاين eletex

• کاربر تازه وارد سطح دوم
  • *
  • -دريافتي: 3
  • ارسال: 14
« پاسخ #6 : 8 دي 1388 - 18:28:30 »
سلام دوستان من مداری که عکسشو گذاشتم از روی پراید مدل 83 باز کردم به یکی نشون دادم کفت مال شیشه بالابره ولی با وجود اینکه سوخته شیشه بالابر ماشین کار میکنه میشه بگید دقیقآ کارش چیه؟
 و اگه درستش کنم چه فایده ای داره؟
اون دوتا المان بزرگ که سوختن مقاومت هستن؟ مقدارشون چقدره؟
[imghttp://up.iranblog.com/6/1261792924.jpg][/img]
حبابها قربانی هوای درون خودشان هستند. (شریعتی)

آفلاين eletex

• کاربر تازه وارد سطح دوم
  • *
  • -دريافتي: 3
  • ارسال: 14
« پاسخ #7 : 8 دي 1388 - 18:29:52 »
حبابها قربانی هوای درون خودشان هستند. (شریعتی)

آفلاين آرش فیروزی

• کاربر نیمه حرفه ای سطح سوم
  • *
  • -دريافتي: 320
  • ارسال: 895
« پاسخ #8 : 9 دي 1388 - 00:30:56 »
ظاهرا دو تا درایور H bridge برای دو تا رله هست.میشه یک عکس هم از پشت برد بذاری؟
دلا یاران سه قسمند ار بدانی
زبانی اند و نانی اند و جانی
به نانی نان بده از در برانش
محبت کن به یاران زبانی
و لیکن یار جانی را به دست آر
به جانش جان بده تا می توانی

آنلاين arvinfx

• کاربر فعال
  • *
  • -دريافتي: 2519
  • ارسال: 4651
« پاسخ #9 : 25 بهمن 1388 - 11:23:48 »
من هرچي فكر ميكنم بنظرم اين مدارت نميتونه چيزي جز افزايدنه ولتاژ باشن! كه براي موتور زياد خوب نيست! ممكنه زوغالاش زود زود تموم بشن!
گویند کسان بهشت با حور خوش است - من میگویم که آب انگور خوش است - این نقد بگیر و آن نسیه بگزار - کآواز دهول شنیدن از دور خوش است