نويسنده موضوع: چگونه يك سايت بسازيم  (دفعات بازديد: 7166 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال ديدن موضوع.

آفلاين سید مصطفی طبسی

• کاربر نیمه حرفه ای سطح دوم
  • *
  • -دريافتي: 296
  • ارسال: 706
  • دانشجوی کارشناسی ناپیوسته
    • دانشجو
چگونه يك سايت بسازيم
« : 22 دي 1389 - 20:53:18 »
سلام
 :NO:
مي خوام بدونم براي زدن سايت بايد چه چيزهايي رو ياد گرفت و چه كارهايي انجام داد و چه برنامه هايي رو براي طراحي سايت ياد گرفت :eek:
من مبتدي هستم رشته ي كامپيوتر هم نيستم كه بگم چيزي ميدونم :wow:
پس لطفا از اولين كار تا آخرين كار مرا راهنمايي كنيد :lol:
تشكر از همگي
 :applause:
مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

آفلاين نارگ راتوس

• کاربر کامل سطح اول
  • *
  • -دريافتي: 134
  • ارسال: 332
    • لیسانس الکترونیک
پاسخ : چگونه يك سايت بسازيم
« پاسخ #1 : 22 دي 1389 - 21:07:23 »
سلام
والا منم زیاد چیزی نمودم، ولی از من میشنوی بهتره که از وبلاگ نویسی شروع کنی چون اولا که رایگانه (مثل بلاگفا ،میهن بلاگ (وبلاگ های فارسی) و یا وردپرس ،بلاگر (وبلاگهای انگلیسی که البته زبان فارسی رو هم پشتیبانی میکنند)و..) دومن کار باهاش خیلی راحتتره نیاز به دانش خاصی نداره و سومن دستت تو نوشتن باز میشه وقتی که سایت زدی تقریبا میدونی چی به چیه...
The harder I work, the luckier I get
در حال خدمت مقدس سربازی.

آفلاين ZJ-BJ

• کاربر کامل سطح پنجم
  • *
  • -دريافتي: 119
  • ارسال: 561
    • دنیای کامپیوتر و الکترونیک
« پاسخ #2 : 22 دي 1389 - 21:31:05 »
برای ایجاد سایت، دو راه داری:
1- بشینی برنامه نویسی یاد بگیری تا بتونی سایت طراحی کنی! خوب اینطوری برنامه نویسیت در زمینه Web application قوی میشه
2- استفاده از cms که در عرض کمتر از 5 دقیقه یه سایت میره بالا! و گند میزنه تو کار ما برنامه نویسا  :mad: :mad:

آفلاين سید مصطفی طبسی

• *
    • دانشجو
« پاسخ #3 : 23 دي 1389 - 03:51:02 »
سلام ببخشين يكمي ديگه راهنمايي ميخوام اگر ميشه ممنون
خدمت دوستم بگم كه من وبلاگ دارم
بهنام هم كه درست و حسابي چيزي به من نرسونده كه بفهمم
من ميخواستم دامين بخرم وصل وبلاگ كنم  بعدش گفتم بيام ببينم شايد بشه سايت هم ساخت و وصل وبلاگ نكرد   :wow:
به ادرس دوستمم رفتم ولي بازم به اون چيزي كه ميخواستم بدونم و بفهمم و اين كه از كجا شروغ كنم نرسيدم
مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

آفلاين حمیدرضا رضائی

• همکار بخش نظارتی، فرهنگی
  • *
  • -دريافتي: 2308
  • ارسال: 2602
    • کارشناس الکترونیک
« پاسخ #4 : 23 دي 1389 - 09:19:30 »
خب شما اول باید مشخص کنی که دوست داری سایتت به چه شکلی باشه؟ دینامیک یا استاتیک
تو سایت های استاتیک،مطالب ثابت هستن و در سایت های دینامیک، میشه مطالب رو به راحتی اضافه کرد،عضو گیری کرد و ...(مثل همین انجمن)
اگه می‌خوای استایک کار کنی ‌میتونی از فرانت پیج استفاده کنی و اگه دینامیک می‌خوای میشه از سیستم های مدیریت محتوا مثل wordprees و جوملا و ... استفاده کرد(البته هاستت باید از PHP و SQL(اسمش دقیقا یادم نیست!) پشتیبانی کنه
برای وصل کردن دامین به وبلاگ، با پشتیبانی ارائه دهنده وبلاگ تماس بگیر .اونا راهنماییت می‌کنن

آفلاين سید مصطفی طبسی

• *
    • دانشجو
« پاسخ #5 : 23 دي 1389 - 20:15:41 »
سلام
ممنون از راهنمايي هاتون
آيا در استاتيك يعني ديگه نميشه تغييري ايجاد كرد و  بقيه نمي تونند ديگه نظري بدند يا براي ساخت قالب سايت احتياجي نيست كه ما برنامه نويسي بدونيم
و بعد از ساختن قالب ما چه طوري اونو منتشر كنيم توي اينترنت مثلا ما يك مقداري فضا داشته باشيم خوب ما اين قالبي رو كه ساختيم چگونه وارد اينترنت كنيم
مثلا قبلا هم دامنه رو خريد ه باشيم و ...
اگر قصد داشته باشيم كه وصل وبلاگ كنيم كه زياد مشكلي نيست  ولي من مي خوام بدونم اگر نخوام وصل وبلاگ كنم دامينمو بايد چيكار كنم و اين كه قالب  يا سايت و  با چي بسازم و طراحي كنم و بعدش چطوري اونو وارد اينترنت كنم 
در ضمن دوست من ايا مقاله اي درباره ي همين ساخت سايت و سايت هاي ديناميكو و استاتيك يافت نميشه ممنون
  :applause: :wow:

آفلاين حمیدرضا رضائی

• همکار بخش نظارتی، فرهنگی
  • *
  • -دريافتي: 2308
  • ارسال: 2602
    • کارشناس الکترونیک
« پاسخ #6 : 23 دي 1389 - 21:22:43 »
تو سایت های استاتیک میشه مطلب اضافه کرد ولی باید خودت باید از اول اون صفحه رو طراحی کنی و دردسرش
زیاده
برای قالب سایت هم می‌تونید خودتون اقدام به طراحی کنید و هم از قالب‌های آماده(رایگان یا پولی)استفاده کنید

برای انتقال فیل ها به هاست(چه دینامیک و چه استاتیک ) باید به امکانات کنترل پنل هاست توجه کنید.بعضی از سایت ها FTP دارن و بعضی دیگه Web file manager، البته اکثرا هر دوتاشو دارن
مثلا می‌تونی کل فایل هارو زیپ کنی و آپلود کنی بعدش تو هاستت آن زیپش کنی.

دامین رو می‌خواید چی کارش کنید پس؟

آفلاين سید مصطفی طبسی

• *
    • دانشجو
« پاسخ #7 : 1 بهمن 1389 - 15:46:24 »
سلام مجدد
دوستان حالا اگر بخوام قالب سايت طراحي كنم بايد چه برنامه هايي رو ياد بگيرم و از چه نرم افزار هايي استفاده كنم
تشكر

آفلاين mehrzadpix

• کاربر تازه وارد سطح سوم
  • *
  • -دريافتي: 11
  • ارسال: 21
    • دانشجو برق_الکترونیک
« پاسخ #8 : 1 بهمن 1389 - 20:39:44 »
سلام مجدد
دوستان حالا اگر بخوام قالب سايت طراحي كنم بايد چه برنامه هايي رو ياد بگيرم و از چه نرم افزار هايي استفاده كنم
تشكر

سلام
پیشنهاد می کنم بری دنبال نرم افزار DreamWeaver.با این نرم افزار میتونی با چیدن دکمه ها و عکس ها سایتت طراحی کنی و نرم افزار ساده ای هم هست.
به صورتی که هم آدمهای مبتدی میتونن باهاش کارکنن هم طراح های نیمه حرفه ای.
من 12MB PDF آموزش فارسی ازش دارم که از اول خیلی ساده و روان توضیح داده.
اگر خواستی EMail برام تو پ.خ بذار که برات بفرستم

آفلاين سید مصطفی طبسی

• *
    • دانشجو
« پاسخ #9 : 1 بهمن 1389 - 22:14:39 »
سلام
دوست من نميشه توي همين جا برام بزاري تا دانلودش كنم بقيه هم استفاده كنند
بهتر نيست 
تشكر  :wink:

آفلاين mehrzadpix

• کاربر تازه وارد سطح سوم
  • *
  • -دريافتي: 11
  • ارسال: 21
    • دانشجو برق_الکترونیک
« پاسخ #10 : 1 بهمن 1389 - 23:04:12 »
سلام
دوست من نميشه توي همين جا برام بزاري تا دانلودش كنم بقيه هم استفاده كنند
بهتر نيست 
تشكر  :wink:

دوست عزیز من ازشون لینک ندارم
اگر سایتی می شناسید که من PDF هارو توش آپلود کنم منو راهنمایی کنید

آفلاين پژوهان

• کاربر نیمه حرفه ای سطح چهارم
  • *
  • -دريافتي: 611
  • ارسال: 914
  • UWB SS
« پاسخ #11 : 2 بهمن 1389 - 01:31:57 »
شما یه دامین می خری و یه هاست . بعد دقت می کنی ببینی هاستت از چه سایت ساز ها و چه پایگاه داده ای پشتیبانی می کنه . مثلا امروز فکر کنم ساده ترین سایت ساز دینامیک e107 باشه که پشتیبانی کامل فارسی هم داره . برای پیاده سازی همچین سایت دینامیکی اول یه پایگاه داده توی کنترل پنل هست می سازی ( توضیحاتش توی اینترنت پره!) بعد فایل های مربوط به اون سایت دینامیک رو توی ftp آپلود می کنی . دسترسی ها رو تنظیم می کنی و وارد سایت میشی و سایت رو به اصطلاح اینستال می کنی و همهی توضیحات برای همه جور سایت سازی ( اصطلاح من درآوردی برای هسته های سایت های دینامیک!) توی اینترنت موجوده .
مثلا e107 رو توی سرچ کن سایت های زیادی میاد به فارسی  :wink: انجمن -فروشگاه و.. هم با 2 دکمه به سایت اضافه میشه .

از این حرفا بگذریم سال ها پیش یعنی فکر کنم از 12 سال پیش بود شایدم 13 سال پیش یه سایتی راه افتاد به اسم گفتمان ! اصلا کسی اسمشو شنیده اینجا!!!؟ با اجازتون من جزو کسایی بودم که در انفوان نوجوانی مشغول به تبدیل و فارسی سازی بخش های مختلف این سایت بودم . چون اون موقع این هسته های فارسی نشده بودن . بعدا با کمی تغییر پلگ این ها و کل سایت روی php nuke انتقال یافت . بعدا یه سایت زدن ایران-نوک و شاید اون اولین این سایت ساز ها رو فارسی گذاشت رو اینترنت .  اصلا شاید دیگه php nuke وجود نداشته باشه و از رده خارج شده باشه اما این موضوع خلاصه کلی نوستالژیک بود  :cry2: چه بدبختی ها کشیدیم واسه اون سایت ... بعد سرورش منتقل شد به انگلیس . ( یه دور شمسی قمری سرور این سایت کلا زد!) خلاصه تالار گفتگویی داشت با همه مشکلاتش ... سفره خونه تهران قرار گذاشته می شد... بزرگترین سات اون زمان به زبان فارسی و تنها سایت تالار گفتمان دار ایرانی بود! بعدا مجید آنلان و ... کپی برداری کردند .
خلاصه من که روزی بخشی از این روند توی ایران بودم امروز ( توی این 4-5 سال) اصلا نمیدونم چی جدید اومده و جه خبره ! اون موقع یکی با فرانت-پیج یه صفحه درست می کر همه می پرستیدنش اما ما که آوانگارد بودیم هیچی گیرمون نیمد  :lol:
آخرین اسم یوزر من اونجا frog بود ..مدیر انجمن....... (یکی از مدیران) :redface:
حالا چه مانده بر جای ..جز مشت خاطراتی  @};-
زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

آفلاين سید مصطفی طبسی

• *
    • دانشجو
« پاسخ #12 : 2 بهمن 1389 - 09:15:26 »
سلام
دوست من اين ايميلمه کاربران مهمان مجاز به مشاهده لینک ها نیستند. لطفا ثبت نام نمایید. ثبت نام -- ورود
زماني كه فرستادي منو خبر كن
راستي پژوهان من نميدونم چرا هرچي بيشتر مي پرسم دارم بيشتر گيج مي شم
يكي مي گه htmel  و نمي دونم xmel و يك نميدونم چي ..........  خلاصه ازتون ميخوام يكمي ديگه اين توضحتون مبتدي تر برام بگين  و اينكه پايگاه داده ها چيه اصلا
تشكر از همه ي دوستان