نويسنده موضوع: نصب اف اف (دربازکن - آیفون)  (دفعات بازديد: 6939 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال ديدن موضوع.

آنلاين elec-boy

• کاربر ساده سطح سوم
  • *
  • -دريافتي: 219
  • ارسال: 199
نصب اف اف (دربازکن - آیفون)
« : 29 اسفند 1389 - 11:49:16 »
سلام سال نو مبارکــــــــــــــــــــــ
من اف اف خونمون رو که خراب شده بود از دیوار جدا کردم دیدم 6تا سیم از دیوار اومده بیرون. حالا می خواستم یک اف اف جدید نصب کنم که این اف اف جدید پشتش چهار تا حرف A B C D وجود داره که از هر کدوم 2تا سیم اومده بیرون که میشه 8تا. اول میخواستم ببینم این اف اف مناسب کار من هست؟ یا اینکه باید برم یک اف اف 6 سیمه بگیرم؟
سیم هایی که از دیوار اومده بیرون قاعدتا باید ولتاژ 12 ولت داشته باشند. چطوری این ولتاژ بدست میاد؟ ترانس رو کجا کار کذاشتند؟ تو دیوار؟ اصلا واقعا 12 ولت هستش؟ 220 ولت یه وقت نباشه؟ 2 تا از سیم ها رو که میزنم به هم یه جرقه میزنه و در باز میشه. یه سوال دیگه هم اینکه چون این سیم هایی که از دیوار اومده بیرون اسم گذاری نشدند من نمیدونم کدوم رو باید به کدوم سیم از اف اف بزنم اگه غلط بزنم آیا ممکنه اف اف بسوزه؟
HELLO WORLD

آفلاين آريانژاد

• کاربر ساده سطح سوم
  • *
  • -دريافتي: 76
  • ارسال: 166
پاسخ : نصب اف اف (دربازکن - آیفون)
« پاسخ #1 : 16 فروردين 1390 - 11:28:49 »
سلام

شما نميتوني يه مدل گوشي ديگه رو جايگزين گوشي فعلي بكني، اگه پنل دم در رو نگاه بكني و همينطور داخل گوشي رو ميبني كه دوتا برد الكترونيكي داره كه مربوط ميشه به مدار مكالمه و زنگ كه در مدل هاي مختلف متفاوته پس نميشه كه مدل گوشي و پنل با هم تفاوت داشت باشه.

ترمينال پشت گوشي 6 سيمه است(من تا حالا 8 سيمه نديدم)

سه تا سيم اول مربوط ميشه به صداي رفت و برگشت(A,B,C)
بعدي مربوط به زنگه(D)
دو تاي ديگه هم مربوط به در بازكنه كه به هم ميزني در رو باز ميكنه(F,E)

برقش هم 12 ولت AC هست، يه 12 ولت DC هم به پنل رفت و داخل واحد نمياد، يه ترانس (معمولاً تو حياط يا پاركينگ) هست كه اينا رو تامين ميكنه.

موفق باشي :wink: :wink: :wink:

آنلاين elec-boy

• کاربر ساده سطح سوم
  • *
« پاسخ #2 : 16 فروردين 1390 - 11:58:15 »
ممنون دوست عزیز بابت توضیح کاملتون.
حالا 2تا سوال دارم:
خب اگه یکی همون نوع گوشی رو نتونه پیدا کنه (به علت قدیمی بودن) باید بیخیال دربازکن بشه؟ مگه چه اشکالی پیش میاد اگه از یک نوع دیگه باشه درحالی که همون ترمینال های 6تایی رو داره؟
راستش من هنوزم اف افی برای اونجا نصب نکردم چون فعلا یک جای دیگه ساکنم. اون اف افی هم که ازش 8تا سیم اومده بود بیرون فکر کنم خراب بود درواقع پایه های A B C D رو فقط داشت که از هر کدوم 2تا سیم اومده بود بیرون. و E F رو نداشت.
و سوال دومم اینکه از اونجایی که اون 6رشته سیمی که از دیوار اومده بیرون شماره گذاری نشده من چه جوری باید بفهمم که کدوم سیم رو به کدوم ترمینال اف اف بزنم؟ فقط سیم های مربوط به E , F رو به علت بازکردن در تونستم پیدا کنم بقیه رو باید با آزمون و خطا پیدا کنم؟ فکر کنم بشه 4 فاکتوریل حالت یعنی 24 حالت رو من باید امتحان کنم!! حالا تو این حین اگه سیم ها رو جابجا وصل کنم امکان اینکه اف اف بسوزه آیا هست؟
HELLO WORLD

آفلاين آريانژاد

• کاربر ساده سطح سوم
  • *
« پاسخ #3 : 16 فروردين 1390 - 13:08:39 »
اگه ساختمان يك طبقه است كه برو دم در از پشت پنل مشخص ميشه كه كدوم سيم به چه ترمينالي وصله، اگه هم نه كه كارت راحت تره برو از پشت واحد پايين يا بالا رنگ بندي a.b,c رو يادداشت كن و يه سيم باقي مونده هم همون d هست.

خب اگه یکی همون نوع گوشی رو نتونه پیدا کنه (به علت قدیمی بودن) باید بیخیال دربازکن بشه؟

بايد كل گوشي ها و پنل عوض بشه

حالا مشكل چي هست اصلاً؟

آفلاين feredi

• کاربر کامل سطح سوم
  • *
  • -دريافتي: 318
  • ارسال: 442
« پاسخ #4 : 16 فروردين 1390 - 14:46:37 »
با پوزش ميان بحثتون! :smile:
كسي ميدونه ، اصلا چرا به آيفون ميگند اف اف ؟؟؟

آفلاين سعید باقرانی

• کاربر فعال
  • *
  • -دريافتي: 1451
  • ارسال: 2080
    • لیسانس برق قدرت
    • شرکت توزیع و تنظیم صنعت برق
« پاسخ #5 : 16 فروردين 1390 - 17:04:47 »
با پوزش ميان بحثتون! :smile:
كسي ميدونه ، اصلا چرا به آيفون ميگند اف اف ؟؟؟
فک کنم اف اف مارک قدیمی باشه که به اشتباه جا افتاده
مثل بعضی که هنوز بجای پودر رختشویی می کن "فاب "  در صورتی که فاب مارک یه نوع پودر رختشویی بوده 
البته سندی برای حرفهام ندارم

:wink: :wink: :wink:
هر زمان تونستید مطلبی رو به مادربزرگتون بفهمونید یعنی اینکه اون مطلب رو درست فهمیدید    البرت انیشتن

آفلاين feredi

• کاربر کامل سطح سوم
  • *
« پاسخ #6 : 16 فروردين 1390 - 17:45:59 »
فک کنم اف اف مارک قدیمی باشه که به اشتباه جا افتاده
من هم حدسم همين بود.
پس بهتر نيست، ما ها كه يه حداقل سوادي داريم، از اين اشتباهها نكنيم؟
بابا دوره قجر نيست كه! عصر اتم و فضا هم داره كهنه ميشه! آخه پس كي . . .

آنلاين elec-boy

• کاربر ساده سطح سوم
  • *
« پاسخ #7 : 16 فروردين 1390 - 20:16:07 »
جناب آریانژاد عزیز واقعا ازتون ممنونم خونه 2طبقه هستش همین کاری که گفتید باید بکنم باید برم گوشی طبقه دیگه رو بردارم ببینم ترتیب سیم ها چجوریه.

بابا دوره قجر نيست كه! عصر اتم و فضا هم داره كهنه ميشه! آخه پس كي . . .
ممنون فردی جان بابت یادآوریت نمی دونستم چه دوره ایه. من معمولا برای آپارتمان از واژه آیفون استفاده می کنم برای خونه از اف اف. نمیدونم چرا از بچگی عادت کردم :rolleyes: درضمن من قبلا برای اینکه برچسب قجری و ... بهم نچسبه تو عنوان تاپیکم تو پرانتز یه چیزایی نوشتم خوندی؟ درضمن فقط ما قجریا نیستیم که از این واژه استفاده میکنیم یک کتاب دارم که از سری کتابای سیم لاکی فارسه چاپ اولش سال 87 بوده من چاپ چهارمش رو دارم سال 88 از اف اف استفاده کرده. اینم عکسش :
کاربران مهمان مجاز به مشاهده لینک ها نیستند. لطفا ثبت نام نمایید. ثبت نام -- ورود
کاربران مهمان مجاز به مشاهده لینک ها نیستند. لطفا ثبت نام نمایید. ثبت نام -- ورود
آخه پس کی . . .!!!
خواهش میکنم دیگه این بحث رو ادامه ندید اگه واقعا بیشتر میخواید بدونید زحمت بکشید یک تاپیک بزنید با این عنوان: "آیفون یا اف اف کدام امروزی تر است کدام قجری تر"
HELLO WORLD

آفلاين آريانژاد

• کاربر ساده سطح سوم
  • *
« پاسخ #8 : 17 فروردين 1390 - 08:59:09 »
خواهش ميكنم، ولي نگفتين مشكل چي بود اصلاً از اول كه گوشي رو باز كردين؟ اگه فقط قسمت دربازكن مشكل داشت كه با همون گوشي قديميه هم كارت راه مي افته.

آنلاين elec-boy

• کاربر ساده سطح سوم
  • *
« پاسخ #9 : 17 فروردين 1390 - 19:31:56 »
خواهش ميكنم، ولي نگفتين مشكل چي بود اصلاً از اول كه گوشي رو باز كردين؟ اگه فقط قسمت دربازكن مشكل داشت كه با همون گوشي قديميه هم كارت راه مي افته.

نه مشکل از دربازکن نیست طبقه دیگه مشکلی نداره. مشکل اینجاست که صدا رو ضعیف انتقال میده و صدای دریافتی هم خیلی ضعیف هستش. شاید اگه میکروفن و بلندگوش رو عوض کنم درست بشه. تو وصایلم نداشتم منم دیگه حوصله نداشتم بخرم همون اف اف 8تایی رو تو خرت و پرتام پیدا کردم که داستان اونم منتفیه. 2تا کار دیگه بیشتر نمیتونم بکنم یا برم همون اف اف قدیمیش رو بهش وصل کنم و بی خیال صداش بشم یا اینکه برم یه مدل مثل خودش پیدا کنم. راستی چرا بعد از مدتی این صدای بلندگو ها کم میشه؟ یه ارگ هم داشتم همین مشکل رو پیدا کرده
HELLO WORLD

آفلاين amir-2002

• کاربر تازه وارد
  • *
  • -دريافتي: 0
  • ارسال: 2
    • دیپلم
« پاسخ #10 : 13 آبان 1390 - 09:29:06 »
سلام من هر چه گشتم قسمتی که بتونم جواب سوال در قسمت های مختلف انجمن پیدا کنم موفق نشدم لذا سوالم را اینجا مطرح میکنم .ایفون صوتی منزل ما که دو طبقه میباشد مدتی است نه زنگ میزنه نه در را باز میکنه لطفا اگر کسی میدونه راهنماییم کنه     : :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

آفلاين feredi

• کاربر کامل سطح سوم
  • *
« پاسخ #11 : 13 آبان 1390 - 15:54:52 »
ایفون صوتی منزل ما که دو طبقه میباشد مدتی است نه زنگ میزنه نه در را باز میکنه
اينطور كه معلومه قسمت تغذيه از كار افتاده.
بايد ببيني روي برد ، اون 12 ولت رو داري يا نه. براي شروع از پانل توي كوچه شروع كن. ببين LED روشن هست يا نه.
اگه LED روشن نبود ، پانل رو باز كن و قسمت ورودي برق 12 ولت رو با ولتمتر كنترل كن. اگه ولتاژي نداشتي ، ايراد از ترانس هست.
براي راهنمايي بهتر ، بايد اطلاعات دقيقتر بدي. :wink:

آفلاين amir-2002

• کاربر تازه وارد
  • *
  • -دريافتي: 0
  • ارسال: 2
    • دیپلم
« پاسخ #12 : 14 آبان 1390 - 14:04:15 »
با تشکر از پاسخ سریع شما .لازم بذکر است که ledبرق داره و صدا هم دارم چه از بیرون به درون چه از درون به بیرون  فقط زنگ نمیزنه ودر را باز نمیکنه    :bye :bye

آفلاين feredi

• کاربر کامل سطح سوم
  • *
« پاسخ #13 : 14 آبان 1390 - 18:08:27 »
پس توي مسير برق 12v AC قطعي داري.