نويسنده موضوع: خاموش روشن کردن لامپ با ریموت  (دفعات بازديد: 5427 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال ديدن موضوع.

آفلاين soheil_senator

• کاربر تازه وارد سطح اول
  • *
  • -دريافتي: 0
  • ارسال: 7
خاموش روشن کردن لامپ با ریموت
« : 24 شهريور 1386 - 11:45:43 »
سلام

من میخوام چراغهای اتاقم رو با ریموت خاموش روشن کنم 
لطفا در این مورد هرکدام از دوستان اطلاعاتی داره کمک کنه

خیلی ممنون.
« آخرين ويرايش: 12 مهر 1387 - 00:22:07 توسط زهــــرا گروســی »

آفلاين محمد يارمحمدي

• کاربر نیمه حرفه ای سطح پنجم
  • *
  • -دريافتي: 600
  • ارسال: 1184
    • اتوماسیون صنعتی
پاسخ : خاموش روشن کردن لامپ با ریموت
« پاسخ #1 : 24 شهريور 1386 - 19:26:29 »
سلام
می خواید با مادون قرمز باشه؟؟ مثل کنترل های تلویزیون و ...
فقط می خواید چراغ و باهاش خاموش و روشن کنید یا کاربردهای دیگه هم می خواید داشته باشه؟
با میکروکنترلر کار کردید؟
در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
مست از می می خواران از نرگس مستش مست

آفلاين حامد پروشاني

• کاربر نیمه حرفه ای سطح اول
  • *
  • -دريافتي: 317
  • ارسال: 626
« پاسخ #2 : 25 شهريور 1386 - 09:53:38 »
سلام دوست عزيز :

اگر فقط يك كار قرار است انجام شود ، يك ميكرو خيلي ساده بزار مثل attiny و يك گيرنده مادون قرمز بزار با يك كنترل TV بعد مي توني تنظيم كني كه اگر فقط فلان كد اومد يك رله را روشن يا خاموش كن .

نكته هاي كه بايد به آن خيلي دقت كني :
- تغذيه مدار ( چون اگر بخواهي گيرنده را نزديك چراغ نصب كني لازم ميشه يه مدار تغذيه كوچك داشته باشي ) توصيه من يك شارژر ارزان قيمت موبايل است.
- گيرنده رو زياد نزديك چراغ نگذار چون اگر بخواهي از ريموتهاي آماده استفاده كني نور چراغ نويز شديدي روي امواج كنترل مي اندازد .
- رله اي كه مي خواهي استفاده كني بايد تحمل جريان كشي لامپ را داشته باشد . پس به توان رله توجه مخصوص بكن .
- گيرنده مادون قرمزترو از نوع پارسي انتخاب كن كه داراي فيلتر داخلي است و بسيار خوب كار مي كند . ( من چند نمونه دارم كه همشون واقعاً قوي كار مي كنند) .
- ضمناً bascom يكسري برنامه آماده براي استفاده از ريموت كنترل ها داره براي AVR البته فقط فرمت   RC6 و Sony ، RC5 را صاپورت ميكنه كه مربوط به نوع فرستنده ريموت است .

موفق باشي :wink:

آفلاين soheil_senator

• *
« پاسخ #3 : 25 شهريور 1386 - 10:41:34 »
سلام
می خواید با مادون قرمز باشه؟؟ مثل کنترل های تلویزیون و ...
فقط می خواید چراغ و باهاش خاموش و روشن کنید یا کاربردهای دیگه هم می خواید داشته باشه؟
با میکروکنترلر کار کردید؟

محمد جان برای من فقط روشن و خاموش شدنش کافیه
بعدشم میخوام با یه ریموت ساده مادون قرمز کار کنه
با AVR ها هم (mega) تا حدودی اشنایی دارم.

آفلاين simorgh

• کاربر تازه وارد سطح چهارم
  • *
  • -دريافتي: 20
  • ارسال: 35
« پاسخ #4 : 25 شهريور 1386 - 10:57:19 »
سلام دوست عزیز.
من چند پیشنهاد دارم، که اگر برای تفریح این کار رو میکنی، سیستمت قشنگ تر و کوچکتر میشه:
1- بجای مادون قرمز ، برو سراغ فرستنده -گیرنده. ماژول آماده اون توی بازار با قیمت جفتی 3000 تومن هست و خیلی خوب کار میکنه و انواع چند کاناله هم داره با مصرف کم. فقط بدون که خروجی گیرنده جریان نمیده، پس باید به ترانزستور وصل بشه.
2- همونطور که دوستان گفتند MICRO !
3- برای تغذیه ترانس های کوچکی با توان پایین که برای میکرو کافیه تو بازار هست و حدود 2000 تومن است. کم جا و قابل نصب روی PCB  هست. شکلش هم شبیه یک رله هست.

بقیه اش رو هم که میدونی
موفق باشی
دلا تا کی در این زندان فریب این و آن بینی
                   یکی زین چاه ظلمانی برون شو تا جهان بینی

آفلاين soheil_senator

• *
« پاسخ #5 : 25 شهريور 1386 - 10:59:54 »
سلام دوست عزيز :

اگر فقط يك كار قرار است انجام شود ، يك ميكرو خيلي ساده بزار مثل attiny و يك گيرنده مادون قرمز بزار با يك كنترل TV بعد مي توني تنظيم كني كه اگر فقط فلان كد اومد يك رله را روشن يا خاموش كن .

نكته هاي كه بايد به آن خيلي دقت كني :
- تغذيه مدار ( چون اگر بخواهي گيرنده را نزديك چراغ نصب كني لازم ميشه يه مدار تغذيه كوچك داشته باشي ) توصيه من يك شارژر ارزان قيمت موبايل است.
- گيرنده رو زياد نزديك چراغ نگذار چون اگر بخواهي از ريموتهاي آماده استفاده كني نور چراغ نويز شديدي روي امواج كنترل مي اندازد .
- رله اي كه مي خواهي استفاده كني بايد تحمل جريان كشي لامپ را داشته باشد . پس به توان رله توجه مخصوص بكن .
- گيرنده مادون قرمزترو از نوع پارسي انتخاب كن كه داراي فيلتر داخلي است و بسيار خوب كار مي كند . ( من چند نمونه دارم كه همشون واقعاً قوي كار مي كنند) .
- ضمناً bascom يكسري برنامه آماده براي استفاده از ريموت كنترل ها داره براي AVR البته فقط فرمت   RC6 و Sony ، RC5 را صاپورت ميكنه كه مربوط به نوع فرستنده ريموت است .

موفق باشي :wink:

حامد جان من میخوام یه مهتابی معمولی رو خاموش روشن کنه
لطفا بیشتر در مورد قطعاتی که باید استفاده بشه توضیه بدین

آفلاين حامد پروشاني

• کاربر نیمه حرفه ای سطح اول
  • *
  • -دريافتي: 317
  • ارسال: 626
« پاسخ #6 : 25 شهريور 1386 - 11:46:15 »
سلام :

دوست خوبم جناب سيمرغ فرمودند كه با ماژول فرستنده گيرنده تك فركانس كه مثل ريموت دزدگير ماشين است كار كنيد.
فكر بدي نيست .
اما با سيستمي كه من مي گويم شما يك كليد ريموت TV كه استفاده نمي شود را براي اينكار استفاده مي كنيد .
البه بگم كه كار بسيار سخت تر از روش سيمرغ جان است . و صد البته بسيار حرفه اي تر و جالب تر
چون شما ديگر فرستنده بخصوصي براي اينكار تهيه نمي كنيد !

شما بايد يك ميكرو AVR مثلاً Mega8  بگيريد كه البته براي اينكار خيلي زياده ولي تفاوت قيمت آنچناني با attiny ها ندارد  :mrgreen:
سپس برنامه اي بنويسيد كه كدهاي ريموت مورد نظرت را بخواند . من نمي دانم ريموت هاي موجود در منزل شما چيست ، اما هرچه باشد استانداردهايش در سايت هست و من چند سايت كه كد تمام انواع ريموت ها را دارد به شما معرفي مي كنم .
سپس شما يك مدار خيلي ساده مي سازيد كه يك رله را روشن و خاموش كند كه بسيار ساده است .
اگر هم مهتابي است كه خوب است . چون شما مدارگيرنده را در خود قاب آن مي گذاريد و فقط سر گيرنده مادون قرمز را از آن خارج مي كنيد .
براي يك لامپ مهتابي شما مي توانيد از يك رلهً حداكثر 10 آمپر كه به رله مخابراتي معروف است استفاده كنيد .

شما ابتدا دست بكار شو ، ما هم كمكت مي كنيم .
كار از شما راهنمائي از ما
پس موفق باشي :wink:

کاربران مهمان مجاز به مشاهده لینک ها نیستند. لطفا ثبت نام نمایید. ثبت نام -- ورود
کاربران مهمان مجاز به مشاهده لینک ها نیستند. لطفا ثبت نام نمایید. ثبت نام -- ورود

آفلاين ali akbar abasian

• کاربر ساده سطح دوم
  • *
  • -دريافتي: 36
  • ارسال: 144
    • software eng
« پاسخ #7 : 13 مرداد 1389 - 22:48:35 »
 :NO: :whistling:
می تونی از فرستنده گیرنده ASk  استفاده کنی و لازم نیست دیگه نگران مادو ن قرمز باشی
آچار فرانسه نباش

آفلاين sdahcrit

• *
  • -دريافتي: 1
  • ارسال: 8
« پاسخ #8 : 29 فروردين 1390 - 18:51:52 »
سلام. من چند سال پیش این پروژه رو کار کردم و گذاشتمش تو سایتم. به لینک زیر یه سر بزن:

آفلاين جوجو 2011

• کاربر فعال
  • *
  • -دريافتي: 1182
  • ارسال: 855
    • کارشناسی ارشد مخابرات - میدان
« پاسخ #9 : 23 شهريور 1390 - 11:08:46 »
سلام. من چند سال پیش این پروژه رو کار کردم و گذاشتمش تو سایتم. به لینک زیر یه سر بزن:
سلام
فایلتون از روی سرور پاک شده
میشه دوباره آپ کنید
آفلاين Milad.K

• کاربر تازه وارد سطح دوم
  • *
  • ارسال: 10
    • مهندسی برق-قدرت
    • صنایع غذایی آنسه توس
« پاسخ #10 : 6 مهر 1390 - 20:31:52 »
دوستان اینقدر نیاز به پیچیده کردن مدار نیست!
با 1 گیرنده مادون قرمز+کنترل TV+اپ آمپ+شمارنده+ترانزیستور+رله مدار به راحتی کار میکنه!
ساده و بی دردسرو ارزان
به تعداد قطعات نگاه نکنید با میکرو هم همین حدودها میشه
مزیت این مدار اینه که هنگ نمی کنه هیچ وقت.
با کنترلی که TV و یا هرچی دیگه رو کنترل می کنی هم کار میکنه.
کلش به 2000تومان هم نمی رسه
کم مصرف هم هست با 1 باطری خوب حداقل 1ماه کار میکنه
و و و و
البته ماژولی که دوستان گفتند واقا کاربردی ولی اگه فقط قصد روشن و یا خاموش کردن رو داری بهترین گزینه مادون قرمزه چون حداقل مدار رو داره و فقط کافیه 1گیرنده ساده بسازی که قطعاتش رو بالا گفتم.
موفق باشی
برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد!
چون بر این باورند که:
- یا راهی خواهم یافت
- یا راهی خواهم ساخت
پس...

آفلاين h_eca

• کاربر تازه وارد
  • *
  • ارسال: 1
    • لیسانس
« پاسخ #11 : 15 آذر 1390 - 21:28:08 »
سلام :

دوست خوبم جناب سيمرغ فرمودند كه با ماژول فرستنده گيرنده تك فركانس كه مثل ريموت دزدگير ماشين است كار كنيد.
فكر بدي نيست .
اما با سيستمي كه من مي گويم شما يك كليد ريموت TV كه استفاده نمي شود را براي اينكار استفاده مي كنيد .
البه بگم كه كار بسيار سخت تر از روش سيمرغ جان است . و صد البته بسيار حرفه اي تر و جالب تر
چون شما ديگر فرستنده بخصوصي براي اينكار تهيه نمي كنيد !

شما بايد يك ميكرو AVR مثلاً Mega8  بگيريد كه البته براي اينكار خيلي زياده ولي تفاوت قيمت آنچناني با attiny ها ندارد  :mrgreen:
سپس برنامه اي بنويسيد كه كدهاي ريموت مورد نظرت را بخواند . من نمي دانم ريموت هاي موجود در منزل شما چيست ، اما هرچه باشد استانداردهايش در سايت هست و من چند سايت كه كد تمام انواع ريموت ها را دارد به شما معرفي مي كنم .
سپس شما يك مدار خيلي ساده مي سازيد كه يك رله را روشن و خاموش كند كه بسيار ساده است .
اگر هم مهتابي است كه خوب است . چون شما مدارگيرنده را در خود قاب آن مي گذاريد و فقط سر گيرنده مادون قرمز را از آن خارج مي كنيد .
براي يك لامپ مهتابي شما مي توانيد از يك رلهً حداكثر 10 آمپر كه به رله مخابراتي معروف است استفاده كنيد .

شما ابتدا دست بكار شو ، ما هم كمكت مي كنيم .
كار از شما راهنمائي از ما
پس موفق باشي :wink:

سلام، من تو سایت های شما مدل AA59-00326E سامسونگ را پیدا نکردم. اگه میشه راهنماییم کنین تا بتونم فرکانس کاریش را پیدا کنم.

آفلاين sdahcrit

• *
  • ارسال: 8

آفلاين jervis

• کاربر کامل سطح اول
  • *
  • -دريافتي: 272
  • ارسال: 345
  • این منم , یک جهان و تو , منی دیگر...
    • یه کاغذ پاره !!!
« پاسخ #13 : 3 اسفند 1390 - 13:33:54 »
برای استفاده از ریموت های NEC  از چه دستوری توی بسکام میشه استفاده کرد ؟ :redface:
دوستان کسی اطلاعی داره ؟  :question:
« آخرين ويرايش: 3 اسفند 1390 - 13:35:35 توسط jervis »