اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مسیریابی در ربات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مسیریابی در ربات

با سلام
    من می خواستم بپرسم امکان داره نقشه یه محل(مثلا نقشه یه منزل) رو به روبات بدیم تا روبات بتونه بر اساس اون راه رو پیدا کنه؟مثلا اگه ازش بخوایم از آشپزخونه بره اتاق خواب،خودش مسیرو طی کنه.ممنون مشم اگه منبعی هم تو این زمینه دارین معرفی کنید.
    ممنوووووووووووووووووووووووووووووووووون

پاسخ : مسیریابی در ربات

سلام دوباره،از دوستان کسی نمیتونه کمک کنه؟؟؟یا من سوالمو واضح نپرسیدم؟

دیدگاه

از سنسور های شتاب و ... , که بتونه مقدار مسافت طی شده رو محاسبه کنه میتونید استفاده کنید.

منبع Google

Keyword: ADXL202 , Localization and mapping , SLAM

دیدگاه

سلام
        نقشه رو چطوری مخوای بدی
        به نظرم خانه رو به چند قسمت تقسیم کن.مثل یه جدول بعد ماتریس اون رو بنویس بعد در و دیوارها موانع رو تعریف کن و از الگوریتم ربات های ماز استفاده کن
        به همین سادگی(درایه های ماتریس مختصات ربات و صفر یا یک بودن درایه ها باز بودن یا مسدود بودن نقطه را تعریف می کنند)

دیدگاه

با سلام مجدد و تشکر فراوان از دوستان

اگه اجازه بدین بیشتر توضیح بدم:من روی روباتم از PC استفاده میکنم،می خوام نقشه رو با ابعاد واقعی به روبات بدم(دقیقا مثل همونی که میدن به یه معمار تا خونه رو بسازه!).بعدش میخوام روبات هر لحطه بدونه که کجای نقشه هست.ناسا جان با اون سنسوری که معرفی کردی میشه دیگه؟با فرض اینکه محل اولیه روبات معلوم باشه.میشه یه کوچولو بیشتر توضیح بدی یا یه منبع در مورد مسافت و جهت طی شده معرفی کنی؟
          ممنون

دیدگاه

سلام
            راحترین روش استفاده از سیستمی مثل ساختار موس هست
            یه موس باز کن ببین چطوری کار میکنه.یه موس بزار زیر ربات بعد تو هر لحظه مختصات x و y رو داری.با دقت بالا

دیدگاه

سلام
              هادی جان دستت درد نکنه،پیشنهاد خیلی جالبی بود.اجازه هست اونو تو پروژه هام استفاده کنم و روباتمو بفروشم دیگه؟این ایده ایده ی خودت بود؟

دیدگاه

سلام
                آره ایده خودم بود.دیگه نمیدونم قبل از من هم ازش استفاده کردن یا نه.ولی من یه بار استفاده کردم
                خیلی هم چیز خاصی نیست مثل اینه که از دو تا اینکدر استفاده میکنی(البته موس خیلی ارزون تر در میاد)
                هر کجا و هر جوری که دوس داری استفاده کن.من بهت کمک کردم چون همین جا بهم کمک کردن و خیلی از کار هامو راه انداختن.
                شما هم تا میتونی به دیگران کمک کن
                موفق و پیروز باشی

دیدگاه

دوستان اگر کسی توانسته با سنسور adxl330 کار کنه و به طور کامل با کارکرد اون در جهت زاویه سنجی آشنایی داره لطفا به من ایمیل بده که یه پروژه خوب براش سراغ دارم
                  gladiator200350@yahoo.com
                  بدنم را بدون مومیایی و تابوت به خاک سپارید تا اجزا بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X