اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با میکرو کنترلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با میکرو کنترلر

سلام

من چنتا میکرو کنترلر AVR به شماره ATMEGA16 که زیرشم نوشته 16PU خریدم و هر چی برنامه بهشون میدم اجرا نمیشه

یعنی پروکرم میشه اما وقتی تست میکنی جواب نمیدن.

لازم به ذکره که همین برنامه فقبل روی میکروی دیگه جواب میداد ولی روی این میکرو ها جوب نمیدن جریان چیه؟

پاسخ : مشکل با میکرو کنترلر

سلام.

فیوز بیتهاتو چک کن. ممکنه از اینا باشن.

ممکنه که برنامه روتعریف پایه ها و پورتها و تنظیماتش طوری باشه که نیاز باشه رو مگا16 عوض بشن تا برنامه کار کنه (شاید!!!!)

میکروی قبلی چی بوده که روش جواب داده؟؟؟؟؟
    http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

نه دوست عزیز از همین میکرو استفاده شده ولی من در L بودن اون میکروی قبلی شک دارم منظورم همون.آیا میکرو 16L با میکروی ATMEA16 فرق داره

و یا اینکه 16PU بودن اون مسئله است.

در ضمن من چطور باید فیوز بیت ها رو چک کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط savis.ir
        نه دوست عزیز از همین میکرو استفاده شده ولی من در L بودن اون میکروی قبلی شک دارم منظورم همون.آیا میکرو 16L با میکروی ATMEA16 فرق داره

و یا اینکه 16PU بودن اون مسئله است.

در ضمن من چطور باید فیوز بیت ها رو چک کنم
        16L یعنی فرکانس کاریش بین 0 تا 8 مگاهرتزه همچنین ولتاژ از 2.7 تا 5.5 ولت هست ولی فرکانس کاری برای AtMega16 از 0 تا 16مگاهرتزه! با ولتاژ کاری 4.5 تا 5.5 ولت

منظور من از چک کردن فیوز بیتها این بود که ممکن بوده تو میکروی قبلی یه سری از فیوز بیتها رو 0و1 کرده باشی ولی تو این میکروها نه!
        http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

ممکن میکرو در حین پروگرام کردن آسیب دیده باشد.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            همونطوری که دوستمون گفتن MEGA16L با MEGA16PU هیچ تفاوتی در عملکرد نداره.PU هم نشان دهنده :P : پکیج پلاستیکی قطعه و U : عدم وجود مواد خطرناک از قبیل سرب(Pb) در قطعه هستش.
            شاید شما فیوزبیت رو ؛ روی کریستال خارجی گذاشتین ولی از کریستال استفاده نکردین؟
            اگه با تغییر فیوزبیت ها هم مشکلتون حل نمیشه آخرین دلیل می تونه چینی بودن میکروتون باشه ( میکروهای چینی تو هر استوک چندتایی خرابی دارن :angry
            ببینین پشت میکروتون شماره ای نوشته شده یا نه ( میکروهای ساخت تایوان پشتشون شماره سریال داره و کلمه تایوان هم روشون حک شده)
            موفق باشید

دیدگاه

احتمال داره از ولتاژش باشه ولتاژ رو چک کردی؟
              اگر ندانی کجا میروی هر راهی تو را باخود خواهد برد.

دیدگاه

اگر از بیسکام استفاده می کنی ممکنه regfile رو اشتباه زده باشی .... :rolleyes:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X