اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک موتور مناسب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک موتور مناسب

سلام دوستان.من یک سوال در باره ی موتور گیربکس دارم:
    من یه ربات دارم با وزن 1.3 گیلو گرم و دو تا چرخ 7 سانت(قطر) میخوام مستقیما چرخ ها را به دوتا موتور وصل کنم.حالا باید ربات بتونه از شیب 20 تا 25 درجه بالا بره.به نظر شما این موتور ها باید چه گشتاوری داشته باشند؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.با تشکر

پاسخ : یک موتور مناسب

سلام تو بد ترین شرایط هر موتور بیشتر از 4.5kg.cm باشه کافیه.

دیدگاه

نه بابا خیلی زیاده!
      1.5 خوبه براتون

ی سوال :موتور استوک خریدم مدلش هست:

RF-370-11670
      LN 15 08 29

نظرتون چیه؟ خوبه؟
      "مسلانم قبله ام یک گل سرخ..."

If you felt sad, just think your future when you are saying"good old days!!

دیدگاه

متوراتو میتونی بری از لاندا تو زیر زمین عباسیان بگیری . همه مدل متوری داره . نمایندگی بوهلر آلمانه
        A-Hosseini

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afshin.k
          نه بابا خیلی زیاده!
          1.5 خوبه براتون

ی سوال :موتور استوک خریدم مدلش هست:

RF-370-11670
          LN 15 08 29

نظرتون چیه؟ خوبه؟
          نوشته اصلی توسط electronet_ir
          متوراتو میتونی بری از لاندا تو زیر زمین عباسیان بگیری . همه مدل متوری داره . نمایندگی بوهلر آلمانه
          سلام دوستان.در باره ی سوال دوستمون afshin.k من هیچ تخصصی در زمینه ی این موتورا ندارم.راستی موتوریه الان دارم حدود 3.5Kg.cm گشتاور داره ولی نمیتونه بالا بره :NO:
          الان یه موتور 7.5Kg.cm گرفتم اما هنوز درست تست نکردم ولی بعید میدونم خوب جوه.وزن رباتم با موتور جدید 1.8Kg هست.
          راستی در مورد پیشنهاد دوستمون electronet_ir من اصفهان هستم نه تهران.
          با تشکر

دیدگاه

اگه از صنعت ربات خریدین سرتون کلاه گذاشته حسابی
            ما با موتوری که 1.5 بود نتیجه گرفتیم حالا شما...

دیدگاه

این موتور ها به همراه چرخی مناسب موجود هستند و چرخ و شافت موتور کاملا اندازه ی هم دیگه هستند و نیاز به تنظیم نداره و کافیه که چرخ به شافت موتور وصل کنین و پیچ آلن اونو محکم کنین
              zga15 :
              یک مینی موتور گیر بکس هستش میتونین به راحتی اونو به چرخ آلومینیومی با قطر 4 سانتی متر متصی کنین
              مینی موتور 480rmp حداکثر میتونه تا 2 کیلو گرم میتونه گشتاور ارائه بده
              http://eshop.eca.ir/product_info.php...roducts_id=384
              چرخ 4 سانتی متر:
              http://eshop.eca.ir/product_info.php?products_id=396

zga25 & zga28 :
              میتونی یکی از این موتور ها رو بگیری و بدون نیاز به تنظیم به چرخ 7 انتی متری وصل کنی
              چرخ 7 سانتی:
              http://eshop.eca.ir/product_info.php?products_id=397
              zga28 توی 250rpm میتونه حدودا 8 کیلو گرم گشتاور داشته باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدرضا حسینا

zga25 & zga28 :
                جدی دارین؟من همه ایرانا گشتم ولی پیدا نکردم!!!(البته اصفهان و تهران همه ایران نیست ولی اصفهان نصف جهان که هست!!)

دیدگاه

جدی دارین؟من همه ایرانا گشتم ولی پیدا نکردم!!!(البته اصفهان و تهران همه ایران نیست ولی اصفهان نصف جهان که هست!!)
                  نه تمام مدل های گیربکس سری ZGA و ZGB در فروشگاه سایت موجود هستن و به مرور اضافه میشن
                  در صورتی که RPM مورد نیاز شما توی فروشگاه موجود نبود از طریق ایمیل باید پرسش کنین
                  این ZGA28 50RPM هستش
                  http://eshop.eca.ir/product_info.php...roducts_id=398

دیدگاه

من 80 می خواستم
                    oo:

دیدگاه

سلام دوستان.از توجه تون به این بخش سپاسگزارم.خب بزارید در باره ی رباتم کمی بیشتر توضیح بدم.یه ربات سه طبقه 12*20*15 که وزن بیشتر ربات در عقب اونه.(باطری و موتورا) من اول از roboeq.com یه موتور ZGA28 1600 دورخریدم قبل از اینکه شروع به ساخت ربات کنم.بعد رفتم صنعت ربات و اونجا پیشنهاد یه موتور ZGA28 300 دور بم دادن.و اونرا هم خریدم.حالا با توجه به وزن ربات اون 1600 دور که رو زمین صاف هم نمی تونه راه بره(راستی چرخام عقب دوتا آلومینیوم 7 سانت(از اینا که تو سایت هم هست) و جلو دو تا هرز گرد) ام با 300 دور رو زمین صاف به خوبی راه میره اما تو سطح شیب دار تا 5 درجه میره اما بیشتر نه.بعد یه موتور ZGA37 300 دور از یه دوستام گرفتم و وصل کردم.با این موتور از شیب 20 درجه بالا رفت اما باطریم که 3.6 امپری بود (حداکثر و در نیم ساعت) سوخت.حالا واقعا موندم چه باطری و جه موتوری با چه چرخی بخرم که سرعتش بالا باشه و از 30 درجه هم بالا بره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ oo: :cry2: :cry2: :cry2: oo: oo: oo: :sad: :sad: :cry: :cry:

دیدگاه

صنعت رباتا تحریم کنید لطفا...
                        اول شما بگو ربات چی هست و برا کجا داری می سازی؟
                        این طوری بهتر می تونیم راهنمایی تون کنم...

دیدگاه

سلام
                          من تو یکی از مسابقات ایران که همین چند وقت پیش بود مقام سوم رو تو مسیریاب ویژه آوردم
                          وزن رباتم 674 گرم بود و سطح شیبدارش 30 درجه (با باتری رفتم)
                          موتورهام ZGA28 700rpm بودن و خیلی راحت از شیبدارش بالا رفت
                          به قول دوستمون گفتنی از لاندا بگیر چون من 5 تا موتور از لاندا گرفتم کارشون خوب بوده واقعا
                          موفق باشی
                          ای تو بهانه واسه موندن ....

دیدگاه

دوستان دو سوال داشتم

1-موتور های مینی شنیدم زود خراب میشن ولق میزنن صحت داره ؟

2- من میخام یه چرخ 5 سانتی استفاده کنم با استفاده از موتور zga128 با دور 500 ایا مناسب هست برای یه سرعت خوب ؟؟

3- چطور میتونم قطر چرخ رو متناسب با دور انتخاب کنم فرمول خاصی داره ؟؟

ممنون
                            گاهي تمام چيزهايي که يک نفر مي خواهد، فقط دستي است براي گرفتن دست او، و قلبي است براي فهميدن وي ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afshin.k
                              صنعت رباتا تحریم کنید لطفا...
                              اول شما بگو ربات چی هست و برا کجا داری می سازی؟
                              این طوری بهتر می تونیم راهنمایی تون کنم...
                              مسیریاب

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X