اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خازن ها در موتورهای تک فاز چگونه محاسبه میشود

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خازن ها در موتورهای تک فاز چگونه محاسبه میشود

سلام

اساتید محترم الکتروتکنیک من می خواستم طریقه محاسبه ی خازن دائم و موقت در موتور های تک فاز !

با تشکر گروه الکتروتکنیک ( برق قدرت ) هادیشهر

دانشجويان ورودي 1387 دانشگاه آزاد هاديشهر

پاسخ : خازن ها در موتورهای تک فاز چگونه محاسبه میشود

داداش ستاره نداری ارسالم صفره :mrgreen:
    داداش این جازنا تا جایی که من میدونم دو نوعه یکی برای شروع کار یکی دیگه بعد شروع کار برای اصلا نح کسینوس فییی :bye من سوادم این قدره :redface:
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

توی انواع مختلف موتور فرق داره
      محاسبات اون هم اونقدر مشکل ه که فقط اونایی دارن که موتور رو طراحی می کنن
      مشخصات موتور رو باید حتمن داشته باشی
      معمولن موتور های تکفاز پلاک درست و حسابی ندارن بخاطر همون هم خازن دقیقی هم نمیشه محاسبه کرد

یه راه عملی و خوب اونه که با وسیله مکانیکی گشتاور راه اندازی رو با سعی و خطا بتونی بدست بیاری
      مقدار ماکزیمم تقریبن خازن موقت رو بدست میاره
      اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

حالا اگه مشخصات موتور رو داشتی و عیضا کتاب پ س سن رو، در قسمت موتورهای تکفاز مبحث طراحی موتور با خازن راه انداز یه توضیح مختصر داده شده
        باید طوری محاسبه بشه که گشتاور راه اندازی مقدار بالایی رو داشته باشه در عین حال که می خوایم جریان راه اندازی کم باشه
        Goodbye

دیدگاه

واسه اینکه موتور راه اندازی بشه باید گشتاور اولیه بالا باشه چون موتور تکفاز هست برای ایجاد گشتاور راه اندازی احتیاج به یه اختلاف فاز داریم این اختلاف فاز در حالت تکفاز در این موتور از یک سیم پیچ راه انداز استفاده میکنیم حالا برای افزایش این گشتاور از خازن برای ایجاد اختلاف فاز بین جریان راه اندازی و اصلی استفاده می کنیم مقدار خازن هم احتیاج به یک سری محاسبات پیچیده داره

تشکر یادت نره!
          تا نگاه میکنی وقت رفتن هست + ناگهان چه زود دیر میشود = تشکر یادت نره!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X