اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مراحل نمایش یک عکس بر روی lcd 240*128 t6963 به صورت بایت بایت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مراحل نمایش یک عکس بر روی lcd 240*128 t6963 به صورت بایت بایت

سلام به همگی
    در lcd های 240*128 t6963 که یک lcd خوب سریع و پر قابلیت هست به مشکلی بر خوردم و اون اینه که باید دیتام رو به صورت بایت بایت بریزم روی lcd و هر روشی رو از اینترنت در اوردم و امتحان کردم ولی تا این لحظه موفق نشدم کسانی که تا به حال برای این lcd به هر زبانی کتابخانه نوشته اند خواهش می کنم در صورتی که براشون مقدور است به صورت تیتر وار یه توضیح بدن که من بفهمم برای اینکه 3840 بایت دادهی تصویرم رو روی lcd نمایش بدهم چه کار هایی بکنم تا بتونم تصویر رو نشون بدم خیلی ممنون می شوم همونطور که می دونید 8/(128*240)=3840 می شود که همون دیتای لازم برای یک صفحه کامل از عکس است
    اگر به صورت تیتر وار به من توضیح بدهید که برای لود کردن یک عکس در این lcd چه مراحلی را باید طی کنم تا جواب بگیرم ممنون می شوم
    مشکل من اینه که باید به صورت بایت بایت بریزم تا سرعت کار زیاد پاییت نیاد برای همین نمی توانم از روش پیکسلی استفاده کنم چون یک مقدار سرعت برام مهمه و باید کل صفحه در یک لحظه لود بشه برای همین باید این روش رو یاد بگیرم
    اگر کدی هم داشتید ممنون می شوم ولی همان گفتن راه رسیدن به جواب به صورت تیتر وار هم کمکم می کنه
    از همتون ممنونم
    همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

پاسخ : مراحل نمایش یک عکس بر روی lcd 240*128 t6963 به صورت بایت بایت

اقا ممنون می شم یکی کمک کنه موندم آقا فقط استپ بای استپ بگید با چه کارهایی می توانم 3840 بایت دیتای یک تصویر را می توانم بریزم روی lcd ممنون
    همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

آقا من خودم یک راهی رو پیدا کردم یه مقدار خنده داره :icon_razz: ولی الان ازش جواب گرفتم و کدش رو می زارم اگر لطف کنید و این رو تست کنید ممنون می شوم و شاید با یک حرکتی که من تست نکردم خراب بشه اگر همه تست کنند بزرگترین کمک رو به من کردن تازه قضیه اپن سورسه اگر برداشتین کد رو و استفاده کردین هیچ موردی ندارد :biggrin:
      $regfile = "m64def.dat"
      $crystal = 14745600
      $hwstack = 100
      $swstack = 100
      $framesize = 100
      Config Graphlcd = 240 * 128 , Dataport = Porta , Controlport = Portc , Ce = 5 , Cd = 3 , Wr = 7 , Rd = 6 , Reset = 2 , Fs = 4 , Mode = 8
      $lib "glcd.lbx"

Dim V As Byte
      Dim K As Byte
      Dim W As Word

Cls
      Cursor Off

For W = 768 To 4607
      K = High(w)
      V = Low(w)
      Loadadr K , X
      ld r21,x
      Rcall _GWrite_Data
      Loadadr V , X
      ld r20,x
      Rcall _GWrite_Data
      rcall _set_address

ldi r24,1 'this data will show in glcd (load a picture byte from table)
      rcall _GWrite_Data
      ldi r24,&hc0
      rcall _GWrite_Cmd
      Next K

Cls Text
      Locate 1 , 1
      Lcd "hello"
      End

دیدگاه

آخه این LCD TOSHIBA اصلا تو بازار پیدا میشه؟
        جانم به فدای ائمه اطهار
        می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام
          من ال سی دی توشیبا دارم
          6963
          نمی دونمچرا اصلا کار نمی کنه
          من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

دیدگاه

سلام من بلاخره موفق شدم عکس رو نمایش بدم
            نکته
            از ولوم 1 مگاه استفاده کردم
            به این صورت

و این برنامه

$regfile = "m16def.dat"

$crystal = 16000000

Config Graphlcd = 240 * 128 , Dataport = Porta , Controlport = Portd , Wr = 0 , Rd = 1 , Ce = 2 , Cd = 3 , Reset = 4 , Fs = 5 , Mode = 8
            ' use baud rate
            $hwstack = 32
            $swstack = 10
            $framesize = 40

Cls
            Waitms 100
            Do
            Showpic 130 , 95 , Smoking

Wait 1
            Cls

Loop

End
            Smoking:
            $bgf "1.bgf"
            من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X