اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ساخت مدار کنترل جریان با IC رگلاتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ساخت مدار کنترل جریان با IC رگلاتور

دوستان من احتیاج به یه مدار کنترل جریان ساده ولی کارا دارم . یه مدار با ic lm317 هست که فقط دو قطعه داره( یه ICو یه مقاومت ) که خیلی هم خوب جواب میده ولی مشکل اینجاست که حداکثر باید ولتاژ 40 ولت رو بهش داد ولی ولتاژ مورد نیاز من حدود 54 ولته. لطفا یه IC رگلاتور مناسب معرفی کنید

پاسخ : کمک در ساخت مدار کنترل جریان با IC رگلاتور

شما احتیاج به ولتاژ 54 ولت به بالا دارید ...........یا اینکه ولتاژی که میخوای به رگولاتور بدبد 54 ولته...........
    ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

ولتاژی که آداپتور من تولید میکنه 54 ولته و ولتاژِی که میخوام در خروجی داشته باشم 48 ولته. ( اینم بگم :من میخوام 15 تا led power رو سری کنم و به اونا 200 میلی پر جریان بدم. البته این کارو با IC LM317 انجام دادم ولی چون ولتاژی که به IC میدم 54 ولته بشدت داغ میشه . این 15 تا led رو با آداپتور 24 ولت و با همون IC و جریان 400 میلی آمپر روشن کردم و تو این حالت دمای IC پایین اومد . ولی تاکید من روی استفاده از منبع 54 ولته)

دیدگاه

رگولاتورهای خطی(ایسی) ولتاژ ورودیشون زیر 50 ولتند.................................گرچه ایسی بیشتر تو حالت کنترل جریانه.........

1..راه اول استفاده از مقاومته که با فرمول (ولتاژ ورودی منهای ولتاژخروجی) تقسیم بر جریان.........48-54 میشه 6ولت که با تقسیم بر 2. امپر ...مقدار مقاومت 30 اهم میشه .......مقدار وات مقاومت هم 2.5 وات بهتره وکمتر از 1.2 وات نباشه...........ساده وکم حجم.....ولی در عوض محافظت شده نیست............

2......استفاده از ترانزیستور ودیود زنر و................که دیگه تقریبا حفاظت شده است................

راه سوم و....هست ............فعلا.........................
        ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

ممنون.
          میشه این کارو با IC LM2576 انجام داد؟( ولتاژ ورودی اون 60 ولته) . ولی هر چی گشتم مدارایی که براش هست فقط ماله کنترل ولتاژه. برای جریان چیزی پیدا نکردم

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
            یه مدار led power دارم که میخوام با یه باطری 12 ولت 12 امپر روشن کنم و جریان مورد نیاز مدار 7.2 امپر هست led ها هم با آرایش 12*3 موازی شدن لطفا بفرمایین برای کنترل جریان و ولتاژ اضافی از چه مداری استفاده کنم؟

دیدگاه

سلام
              این لینک رو نگاه بنداز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X