اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب کاغذی مناسب برا چاپ و انتقال روی pcb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب کاغذی مناسب برا چاپ و انتقال روی pcb

سلام دوستان
    راستش دیگه دارم دیوونه میشم
    این ورقه های گلاسه خیلی اذیت می کنن و بعضا جوهر ها رو روی برد انتقال نمیدن
    حالا من یه سوال داشتم :nerd:
    کسی کاغذ به خصوصی سراغ داره که حتمی جواب کار مناسب باشه
    البته من کاغذای زیر رو آزمایش کردم
    1-گلاسه معمولی که همیشه نصفه چاپ می شه و تقریبا همشو باید دو باره با ماژیک کشید
    2-گلاسه یه رو زرد که اون ها اصلا هیچیش چاپ نمی شه
    3-پشت ورقه زرد گلاسه های برچسبی(اون طرف چربش) امان از پرینتری که نمی تونه چاپ کنه
    4- لتراست که وقتی وصل می شه رو برد و نور می بینه دیگه کنده نمی شه و باید با زور چک و لگد کندش مثل این آقا
    برادران و خواهران نیازمند یاریتان میباشم شماره حساب من 4512*&##@45485 *& بانک بوووووووووووووووووق

پاسخ : انتخاب کاغذی مناسب برا چاپ و انتقال روی pcb

سلام

به نظر من دنبال مشکلات دیگه ای به جز کاغذ باشید!! چون با تمام این کاغذ هایی که گفتید من کار کردم و طرج به بهترین شکل چاپ شده به خصوص کاغذ لیبل (گلاسه برچسبی زرد رنگ) که خیلی خوب و سریع جواب داده.
    فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

پاسخ : انتخاب کاغذی مناسب برا چاپ و انتقال رو

نوشته اصلی توسط (فرشته)
      سلام

به نظر من دنبال مشکلات دیگه ای به جز کاغذ باشید!! چون با تمام این کاغذ هایی که گفتید من کار کردم و طرج به بهترین شکل چاپ شده به خصوص کاغذ لیبل (گلاسه برچسبی زرد رنگ) که خیلی خوب و سریع جواب داده.
      با تشکر از شما
      من هر روشی که به عقل جن و انس رسید رو آزمایش کردم :evil:
      مثلا رفتم یه دستگاه پرس کارت گرفتم ولی نمی شه
      و در روش کار با اتو هم قسمت هایی منتقل نمی شه
      با لتراست هم نمی دونم چرا نصفش کنده نمی شه
      سنسورهای فرستنده آلتراسونیک بدون گیرندهنمی شه
      اینورت کردن طرح ها در پروتئوس به سادگی نمی شه
      با تشکر

دیدگاه

دوستان لطفا بگید باید از چه ورقی استفاده کنم

دیدگاه

عجب!!!

شما این تاپیک رو خوندین؟

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=57297.30

اگر نه بیاین یه کاری کنین...تو این تاپیک یه فیلم جناب کاخکی گذاشتن از مراحل چاپ pcb.اینو ببینید و دقیقا مثل همون عمل کنید.ببینید بازم به مشکل میخورین؟ در مورد میزان اسید و گرم بودن اب هم دقت کنید.اگر نشد بعد دنبال یه کاغذ جدید باشید.

یه نکته دیگه اینکه من اوایل کار با کاغذ لیبل باهاش مشکل داشتم و طرح کامل چاپ نمیشد این بود که مدت زمانی که اتو رو روی فیبر و کاغذ میذاشتم زیاد بود..مدتش رو به 1تا 2دقیقه کاهش دادم و مشکل حل شد.

موفق باشید.
          فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

با تشکر :applause:
            نگا کنید من هم همه این روشی که تو فیلم بود رو انجام می دم فقط من نمی تونم با پرینترم روی قسمت چرب ورقه زرد پرینت بگیرم (که تو فیلم بود) مگر نه که همه چی حل بود
            اصلا من نمی دونم چرا من اینقدر کم شانسم من سعی می کنم یه فیلم از روش کارم بگیرم ازتون خواهش می کنم اون رو دانلود کنید و من رو راهنمایی کنید
            هم روش اتوم رو می زارم هم پرس کارت
            دیگه خسته شدم امروز نزدیک به 6 دفعه رفتم یه چیزی روی برد چاپ کنم ولی جواب نمی ده (و نصفه و نیمه چاپ می شه)خیلی خسته و ناراحتم (30 تومان که پول پرس کارت دادم نزدیک 10 تومان لامینیت ولی هیچ کدوم جواب نمی ده) :cry2:
            موفق باشید

دیدگاه

با سلام
              شما همین امروز برید آتلیه عکاسی سر خیابون و بگید که کاغذ گلاسه بهتون بده ( چون نوع کاغذ گلاسه ای که استفاده میکنن برای این کار مناسبه ) ...

نوشته اصلی توسط mmh1
              این ورقه های گلاسه خیلی اذیت می کنن و بعضا جوهر ها رو روی برد انتقال نمیدن
              ببینم شما مطمئنید که از پرینتر لیزری استفاده میکنید ؟!!! oo:
              از سختی نترس! این سختی هاست که جایگاه و مقام انسان را بالا میبرد...

دیدگاه

شما همین امروز برید آتلیه عکاسی سر خیابون و بگید که کاغذ گلاسه بهتون بده ( چون نوع کاغذ گلاسه ای که استفاده میکنن برای این کار مناسبه )
                با سلام و تشکر
                من چندین نوع کاغذ گلاسه رو امتحان کردم ولی آقا جواب نمی ده که نمی ده ولی باشه چشم من حتمی این کار رو انجام می دم راستی منظور شما همین گلاسه هایی هست که برای چاپ عکس در عکاسی ها از اون استفاده می کنن (راستی شما از کجا فهمیدی سر کوچه ما آتلیه عکس هست نکنه شما من رو می شناسید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ )
                ببینم شما مطمئنید که از پرینتر لیزری استفاده میکنید ؟!!!
                نمی دونم ولی به نظر اینطور می یاد چون هم فروشنده گفته و هم برای شارژ کردن تو کارتریج اش پودر می ریزند و من نگفتم که همه طرح رو کاغذ منتقل نمی شه من فقط گفتم که خوب منتقل نمی شه
                من سعی می کنم که به زودی یه فیلم کم حجم از روش کارم بزارم خواهش می کنم دانلود کنید تا مشکل بنده حل شه
                راستی یه سوال ؟؟ چه طوری می شه پشت ورقه زرد این گلاسه های لیبل پرینت گرفت چون پرینتر من نمی تونه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1

راستی یه سوال ؟؟ چه طوری می شه پشت ورقه زرد این گلاسه های لیبل پرینت گرفت چون پرینتر من نمی تونه
                  با پرینتر دیگه ای هم پرینت گرفتین که نشده باشه؟ شاید واقعا مشکل پرینتر هست چون پرینت رو این کاغذها هم مثل کاغذ معمولیه!
                  اگر شد با یه پرینتر دیگه هم تست کنید که از بابت پرینتر مطمعن باشید.

دیدگاه

سلام فرشته
                    دو تا نکته مهم اینه که شما حتما رعایت نمیکنید :
                    1- پرینت با dpi ششصد (غلظت چاپ جوهر پرینتر باید این باشه که برجستگی جوهر چاپ شده با دست احساس بشه)
                    2- از کاغذ گلاسه نازک استفاده کن و موقع اتو کشیدن یه کم حوصله به خرج بده.

تو میتونی

دیدگاه

دوست عزیز جناب ali.jojo7

دو تا نکته:

یکی اینکه این مشکل واسه mmh1 پیش اومده نه من.

و نکته دوم که خیلی مهمه فونت نوشتنتونه که اصلا مناسب نیست و نا مناسب هست برای خوندن!!

دیدگاه

دوست عزیز جناب ali.jojo7

دو تا نکته:

یکی اینکه این مشکل واسه mmh1 پیش اومده نه من.

و نکته دوم که خیلی مهمه فونت نوشتنتونه که اصلا مناسب نیست و نا مناسب هست برای خوندن!!
                        سلام فرشته
                        دو تا نکته مهم اینه که شما حتما رعایت نمیکنید :
                        1- پرینت با dpi ششصد (غلظت چاپ جوهر پرینتر باید این باشه که برجستگی جوهر چاپ شده با دست احساس بشه)
                        خب حالا با هم دعوا نکنید
                        شرمنده همتون هستم :redface:
                        دارم وقتتون رو خیلی می گیرم :rolleyes:
                        وقت خیلی کم دارم اصلا وقت نکرده از روش کارم فیلم بگیرم (سعی می کنم به زودی فیلمی تهیه کنم)
                        راستی آتیله رو هم سوال کردم گفت ما اصلا کاغذ گلاسه نداریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                        نوشته اصلی توسط (فرشته)
                        با پرینتر دیگه ای هم پرینت گرفتین که نشده باشه؟ شاید واقعا مشکل پرینتر هست چون پرینت رو این کاغذها هم مثل کاغذ معمولیه!
                        اگر شد با یه پرینتر دیگه هم تست کنید که از بابت پرینتر مطمعن باشید.
                        نه فکر نمی کنم اینطور باشه البته جای امتحان داره
                        من این مطلب رو داخل تاپیک چاپ با دستگاه پرس کارت دنبال می کردم اکثر بچه ها با این مورد (دقت کنید من منظورم چاپ روی خود ورقه زرد کاغذ لیبل هست)مشکل داشتن ولی باز هم چشم انجام میدم خبرش رو می دم باز هم تشکر
                        چند تا سوال
                        اول این که غلظت چاپ رو از کجا باید تنظیم کرد تو پروتئوس که نگا کردم نبود
                        دوم این که من زمان اتو کردن یا استفاده از پرس کارت رو چقدر کنم من خودم فکر می کنم چیزی رو 15 دقیقه کار می کنم و ضخامت ورقم هم اندازهa4 های معمولی هست
                        با سپاس فراوان

دیدگاه

مادر بردی که الان من رو به اینترنت وصل کرده با لامینت درست میکنن
                          سیلندر چاپ سلفون پفک - ماکارونی رو با لامینت درست میکنن
                          شماره کلید جا کفشی مساجد رو با لامینت میسازن
                          مارک دوچرخه های گرون رو با لامینت چاپ میکنن
                          حتی cpu آ‌رو با لامینت میسازن

چرا از راهش وارد نمی شید ؟
                          تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1

دوم این که من زمان اتو کردن یا استفاده از پرس کارت رو چقدر کنم من خودم فکر می کنم چیزی رو 15 دقیقه کار می کنم و ضخامت ورقم هم اندازهa4 های معمولی هست
                            پرس رو نمیدونم چون تا بحال انجام ندادم اما مدت زمان اتو کردن اگر گلاسه معمولی دارین حدود همون 15 دقیقه میشه اما کاغذ لیبل 1تا 2 دقیقه هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                              مادر بردی که الان من رو به اینترنت وصل کرده با لامینت درست میکنن
                              سیلندر چاپ سلفون پفک - ماکارونی رو با لامینت درست میکنن
                              شماره کلید جا کفشی مساجد رو با لامینت میسازن
                              مارک دوچرخه های گرون رو با لامینت چاپ میکنن
                              حتی cpu آ‌رو با لامینت میسازن

چرا از راهش وارد نمی شید ؟
                              با تشکر
                              من این راه رو هم رفتم اما....
                              وقتی که لامینیت رو از زیر نور برداشتم و انداختم داخل اون محلول باز دیدم که خیلی از قسمت هایی که قراره کنده بشه نمی شه و کلی حالم گرفته شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X