اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد پیزو /ساختن بخور سرد (Atomizer)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد پیزو /ساختن بخور سرد (Atomizer)

کسی میدونه این پیزو واس چه کاری هست ؟
    محدوده فرکانس کارش چقدره ؟
    توضیح اینکه خیلی وقت پیش از امجد گرفتم و فقط میدونم توانش 30 وات هست اما قاب و نه حتی شماره نداشت . فقط کنارش با مداد ریز نوشته{184}
    چه جور میشه دیتا شیتشو در آورد ؟ اینم عکسش / شاید از رو عکس بشناسید
    ممنون
    میخواستم humidifier درست کنم . البته مدارشو ساختم وکار میکنه . مونده این پیزو - قبلا با این پیزو های معمولی (صوتی) ساختم .آبو ذره ذره میکرد ،7 سانت میپاشید بالا ؛ولی با فرکانس بالاتر از 18 کیلو کار نمیکرد که بخار کنه .حالا رو همون 1.6 مگاهرتز کار میکنم .

پاسخ : سوال در مورد پیزو (PIZZO)

با سلام
    احتمالا برای لایه برداری و کلینینگ و جوش کاری هست! ولی با توجه به توان کمش به احتمال زیاد برای همین شستشو دهنده های برد موبایل است! در ضمن در طراحی این مدار باید رابطه جرم رو با فرکانس رزونانس پیزو محاسبه کنید! یا اینکه با سعی و خطا بهترین شرایط رو بدست بیارید!
    فرکانس رزونانس رو روی 170 کیلو تنظیم کنید!(برای پیزو های توان بالا همین فرکانس استفاده میشه معمولا)
    البته چون برای بخور میخوایید استفاده کنید میتونید فرکانس رو بالا ببرید! فقط برای این کار خیلی قویه!!!

دیدگاه

یه سوال از کسانی که بخور سرد دارند یا خودشون درست کردن : پیزو با اب تماس داره یا عایق داره ؟

در مورد اون پیزو عکس هم لطفا اگر کسی کامل میشناستش هم اطلاعات بده (در موردش کاری با بخور ندارم)فقط با اطمینان میخوام بدونم واس چه منظوریه؟

دیدگاه

تا حالا از اینا ندیدید؟

حالا یه بارم من سوال کردما!!!

دیدگاه

:biggrin: من یه بار برای یکی از دوستان یه مداری طرح کردم که مثلا فرکانس 1.7 مگ درست میکرد ولی خیلی جالب در نیومد ، ولتاژ 48 ولت میخواست ، ما 2000 ولت پیک دادیم بهش ( البته ناخواسته مدارم زیادی ولتاژ بالا بود :icon_razz مقدار بخاری که تولید میشد به سختی با چشم دیده میشد ... :redface:

طرف صاف پیزو خودش عایقه و آب باید باهاش تماس داشته باشه ولی من یه جا شنیدم که فشار آب روی پیزو هم مهمه که دیگه تنبلی کردم نرفتم ببینم چی به چیه ؟!!! پروژه رفیقمون بود ، دغدغه من نبود :mrgreen:

دیدگاه

ممنون از جوابت .
            عرضم به حضور همه که پیزو 48 ولت نمیخواد بلکه 1000ولت به بالا میخواد /البته جایی نخوندم ونظر شخصیمه ولی لا شک
            در مورد عایق یعنی هر دوطرف پیزو عایقه ؟

دیدگاه

عرضم به حضور همه که پیزو 48 ولت نمیخواد بلکه 1000ولت به بالا میخواد /البته جایی نخوندم ونظر شخصیمه

:eek:

اون طرفی که گفتم یه عایق سرامیک داره که البته مانع رزونانس هم نمیشه ، طرف دیگه رو میگن باید رطوبت بهش نرسه ، لابد به خاطر دو سیم سیگنال پیزو دیگه ... یه حلقه پلاستیکی برای آب بندی دور پیزو هایی که تو بازار دیدم میذارن که برای جلوگیری از نفوذ آب به طرف اتصالات پیزو هستش...

دیدگاه

ایا شما هم دوست دارید مدار بخور سرد (humidifier)بسازید ؟
                میتونید برای نظر مثبت از کلید تشکر استفاده کنید تا من مداری طرح کنم تاهمه بتونن بسازن .ودر عدم تمایل دوستان برای گذاشتن مدار زمان نگذارم .

دیدگاه

ایا شما هم دوست دارید مدار بخور سرد (humidifier)بسازید ؟
                  میتونید برای نظر مثبت از کلید تشکر استفاده کنید تا من مداری طرح کنم تاهمه بتونن بسازن .ودر عدم تمایل دوستان برای گذاشتن مدار زمان نگذارم .
                  حیف بیشتر از یه دونه نمیتونم تشکر(like)بذارم عوضش :nice: :nice: :nice:
                  مردی که کوه را از میان برداشت کسی بود که شروع به برداشتن سنگ ریزه ها کرد

دیدگاه

حیف بیشتر از یه دونه نمیتونم تشکر(like)بذارم
                    همین یه دونه ای هم که گذاشتی ....
                    منظورم اینه که همین یه دونه ای لطف بسیاری به من وظ بش.

دیدگاه

عجب چیزی شد :wow: :wow:

خداییش پدر درآورد تا راه افتاد

..............حق مسلم ماست

HI VOLTAGE

دیدگاه

جدی به همین راحتی ساختیش ، رفت؟!!! پس یه دستی هم به سر ما بکش لطفا ...

دیدگاه

خب رییس جان چه کردی؟
                          ولتاژ؟ فرکانس؟
                          چقدر بهش دادی ؟ توان مصرفیش چقدره؟

دیدگاه

جدی به همین راحتی ساختیش ، رفت؟!!! پس یه دستی هم به سر ما بکش لطفا
                            مرد حسابی :biggrin: کدوم راحتی :angry: حدود30 تا شماتیک کشیدم 4 تا ترانزیستور سوخت 60 تا سیم پیچ عوض بدل کردم و8 تا سیمپیچ (سلف) سوخت و 100تا خازن عوض کردم تا یه چیزی طراحی کردمهلو
                            خدایی دلم نمیاد شماتیک بذارم

دیدگاه

مرد حسابی کدوم راحتی حدود30 تا شماتیک کشیدم 4 تا ترانزیستور سوخت 60 تا سیم پیچ عوض بدل کردم و8 تا سیمپیچ (سلف) سوخت و 100تا خازن عوض کردم تا یه چیزی طراحی کردمهلو
                              خدایی دلم نمیاد شماتیک بذارم

پس اصلاح میکنم حرفامو ... :icon_razz:

خب اگه برات زحمت داشته نذار ، هر کی خواست ، ازت بخره ، البته جدی میگم...

ولی خب ما هم مسبب ساختش هستیم چون کلید تشکر رو ما زدیم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X