اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیا تو قدم به قدم باز کردن و خراب کردن و داخل دستگاه مه ساز رو ببین(عکس و توضیح)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بیا تو قدم به قدم باز کردن و خراب کردن و داخل دستگاه مه ساز رو ببین(عکس و توضیح)

چند وقتی نمیشه که از زدن این تایپیک گذشته
    و یادتونه که قیمت پیزو آماده چینی که خرابش کردم رو گذاشته بودم :

[glow=red,2,300]حالا قیمت جدید همون فروشگاه رو ببینید:[/glow]

oo: oo: oo: oo: oo: oo:

از اون عجیب تر اینه که در همون فروشگاه قدیمش قیمت تغییری نداره !
    یعنی هرکی از فروشگاه جدید خرید کنه 10تومن اضافه رفته تو پاچش oo:

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

پاسخ : بیا تو قدم به قدم باز کردن و خراب کردن و داخل دستگاه مه ساز رو ببین(عکس و توضیح)

سلام
    این لرزش بسیار زیاد عناصر آب را از هم شکسته و از هم جدا مینماید.
    ذرات آب را انرژی دار می کنه و به هوا پرتاب می کنه ..............آب را تجزیه که نمی کنه

یا در مجالس و آنفی تئاتر ها برای ایجاد مه کاربرد فراوانی دارد. حتما در مجلسی بودید که که یکدفعه دیدین یه دود سفیدی همه جا رو پر کرد و مثل مه هم در کف اونجا حرکت میکرده...و حتما نگران این هم بودید که نکنه اون دود برای شما ضرر داشته باشه و جلوی دهن و بینیتون رو میگرفتین :mrgreen:
    خوب حالا بدونید که اون مه و دود فقط بخار آب بوده و بس
    اون دود واقعا دوده و در واقع واکنش شیمیایی هست احتمالا بی ضرر هم نباشه:
    http://www.instructables.com/id/Make...Own-Fog-Juice/

اون جسم سیاه U شکل در کنار پیزو چی هست؟
    اون سنسور اتومات تشخیص کم شدن آب هست که فرکانس ارسال به پیزو رو قطع میکنه.
    بعدا که بازش کردم توش رو میبینی :biggrin:
    تو تاپیک راه اندازی این پیزو ها چند بار در مورد روش عملکرد این سنسور بحث شد اما کسی به نتیجه نرسید اگر روش کارش را پیدا کنید خیلی خوبه

ممنون
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

پاسخ : بیا تو قدم به قدم باز کردن و خراب کردن و داخل دستگاه مه ساز رو ببین(عکس و توضیح)

سلام
      اگه ممکنه مدار الکترونیکی آن را نمایش دهید ( فیبر مدارچاپی ونقشه) تا بتوانیم آن را آنالیز کنیم
      متشکرم :redface:
      کمتر سخن گویم
      بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

خب خب خب.....
        هولم نکنین :biggrin:

خوشحالم که لحظه به لحظه به تعداد شرکت کنندگان در این کالبد شکافی علمی و خونین داره اظافه میشه :evil: :twisted:

حالا در کنار هم و با توجه به میزان علاقه مندان کار رو مرحله به مرحله جلو میبریم...

اول از تغذیه و ترانسش شروع میکنم
        اینم تصویر ترانس گندش ...واه واه واه....ولی نه.....حتما دلیلی داره که از ترانس بجای منبع سوئیچینگ استفاده کردند ها ! :-?

یگم بریم نزدیکتر ببینمیم روش چی نوشته و مشخصاتش چیه !؟

اما نه !!! دروغ میگه !!! 24 ولت نیست ...با ولت متر اندازه گرفتم 32ولت بود ! :icon_razz:
        جریانش هم نوشته 1300میلی آمپر که به نظر درست میاد
        28.8ولت آمپر دیگه واسه چیه ! oo:
        بیخیال
        بریم توش رو ببینیم مدار پداری چیزی داره !؟

نه هیچی توش نیست !
        خوبه باز دوتا فوم دو طرف ترانس چسبوندن تا هم از میزان ضربات احتمالی بکاهد و هم لرزش و ویزویز ترانس رو بگیره
        مستقیم 32ولت AC میره به داخل مدار پیزو !
        پس تمام مدارات فقط داخل پیزو وجود داره... :nerd:

اضافه شده در تاریخ :
        باشه چشـــم
        میریم سر اصل مطلب
        اول بریم سر اون پیزوش کنجکاوی کنیم ببینیم اوضاعش در چه حاله :biggrin:

توضیحات:
        دستگاه که کاملا سالم بود
        با چار مخصوصش پیزو رو باز کردم و دیدن اتصال پیزو با مدارش مثل اتصال پیزوهای ماشین حساب میمونه و با فنر اتصال پیدا میکنه !
        پیزوش از جنس سرامیک بود و یک میلیمتر قطر داشت ! :eek: یک واشر هم داشت که مانع از ورود آب به پشتش میشد
        هوس کردم یک پیزوی بزرگتر رو بجای پیزوی کوچک قبلیش وصل کنم
        قبل از اتصال پیزوی جدید برقش رو وصل کردم که متوجه شدم نور LED هاش بسیار کم شده و تقریبا از کار افتاده
        رنگ قرمز کمی روشن و نارنجی که زرد کمرنگ شده بود و آبی هم اصلا روشن نمیشد

دوباره پیزو را مثل اول بستمش ولی بازهم درست نشد ! توی آب انداختم ولی کار نکرد !
        ترانس و بدنه خود پیزو هم خیلی بیشتر از قبل داغ میکنه !
        خوب خوب خووووووب.....انگار خودش زودتر حساب کار دستش اومده و تسلیم مرگ شده.
        وقتی خریدمش نفهمیدم چطوری پولام رفت....وقتی هم رفت نفهمیدم چی باعث رفتنش شد....
        واقعا چه دلیلی داره که با باز کردن پیزوش اون دستگاه از کار بی افته؟ :surprised:

روزنامه خراسان /صفحه ترحیم:
        :cry2: انا لله و انا الیه راجعون :cry2:

متاسفانه به دلیل سانحه دلخراش کالبد شکافی؛ دوست عزیزم جناب آقای پیزوی بخارساز ،زیر این تحقیق مهم علمی دوام نیاورد و در همان لحظات اول خود را تسلیم مرگ نمود و جان خود را از دست داد. :cry: :cry2:

برای شادی نیمه هادی های آن مرحوم یک دقیقه سکوت و تریپ غم :cry:

خوب بسه دیگه :smile:
        ولی ما که از کالبد شکافیش دست بر نمیداریم

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام
          پیزو خودش قسمتی از اوسیلاتور مدار بود ... فکر کنم واسه همین اسیب دید .
          با سپاس

دیدگاه

شاید توش ابرفته باشه !!

خود بیزو رو درش بیاد دوباره بزن به برق ببین بازم نور چراغ ها هم هست یا نه ؟

دیدگاه

نه توش آب نرفته...
              همه روش ها رو تست کردم ولی درست نشد که نشد

علی پورریکنده جان حرف قشنگی زد
              پیزوش جزئی از اسلاتورش بوده...
              وقتی برداشتمش و زدم به برق حتما اسلاتورش آسیب دیده

ولی نباید اینقد نازک نارنجی باشه که !
              توی مدارهای avr هم وقتی کرستال آی سی رو برمیداری فقط اون هنگ میکنه و وقتی بزاری سر جاش دوباره درست میشه
              این هم مثل اون...ولی نتیجش مثل اون نشد :icon_razz: سوخت :mrgreen:

اصلا انتظارش رو نداشتم به این زودی و بیخودی ازبین بره
              البته هنوز کلم داغ هست و میخوام بازهم بیشتر بازش کنم و تجزیه و تحلیلش کنم

اما مهم نیست...
              ماکه بخیل نیستیم....کاری میکنم که تیکه بزرگش پیزوش باشه.... :twisted:

\|/_\/_

دیدگاه

کار قشنگی داری میکنی :icon_razz منم یه بار سعی کردم از زیر بازش کنم خوردم به سنگ! واقا" سنگ زیرشه! کل مدار مثل اینکه توی رزین صنعتی باشه یه همچین چیزی بود که بیخیالش شدم...

اگه بتونی اون U رو بشکافی ببینیم توش چیه یه معمای بزرگی رو حل کردی! من توی 2 تا انجمن خارجی هم پرسیدم کسی نمیدونست چیه! هنوز جزو اسراره....

دیدگاه

پاسخ : بیا تو قدم به قدم باز کردن و خراب کردن و &#1

والا ما که از بحث علمی این تاپیک فیض بردیم :rolleyes:
                  بابا مهران جان مدارش بزار اینجا تا یه چیزی دستگیرمون بشه و علت از کار افتادن هم معلوم بشه :nerd:
                  حرف علی پورریکنده هم درسته و یه دلیلم میتونه این باشه که چون منبع تغذیه رگولاتور نداشته کلا شما با برداشتن پیزو ترکیب مدار به هم زدی و جریان زیادی وارد مدار کردی
                  احتمالا LED ها نیمسوز شده و باید تعویض کنی

حالا سوای بحث علمی این تاپیک با شما فکر کنم بترکونه :job:
                  ما که حسابی از خنده مردیم :nice:
                  ایشالله که همیشه تو کارها موفق باشی :applause:
                  [glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow]

دیدگاه

آهان راستی آقا مهران من هم همینو دارم و برای تراریوم ایگوآنام گزاشتم ( اینو گفتم که نخاین خرابش کنم :biggrin: ) بعضی وقتا هم بخورش کم میشه هم چراقاش دقیقا" همینظوری که مال شما شده میشه! خیلی رندومه مخصوصا" وقتی که آب نداره و پیزوش کار نمیکنه...

دیدگاه

یه ضرب المثل قدیمی هست که میگه:
                      گاو اگه از سر به طویله نرفت....از پشت به تویله ببرش :mrgreen:

ما هم از بازکردن سر اون پیزو به چیزی نرسیدیم...... تازه چیزی هم از دست دادیم......
                      حالا بریم پشتش رو باز کنیم ببینیم چه خبره :smile:

خوب خوب خووووب.....اینجور که معلومه فقط یه پیچ گوشتی لازم داره :nice:

هه هه ....این لاستیکه چیه...!
                      بیخیال الان با پیچگوشتی درش میارم... :evil:
                      مدارش حتما اون پشت مشتاس :twisted:

لامصـــــــــب....... :angry: :angry: :angry: :angry:
                      این چیه !!!!
                      از سنگ هم سفت تره

ولی بی خیال نمیشم....
                      اینقد میسابمش تا به یه جایی برسم

نمیــــــشه :angry: نمیــــــشه :angry: نمیــــــشه :angry: نمیــــــشه :angry:

لامصــــــــــــــب..... :cry: سفته.... :surprised: سنگه..... :sad: محکمه.... :surprised: حساسه....
                      هلپ هلپ هلپ هلـــــپ مــــــی......
                      چکارش کنم....؟
                      نمیشه بیشتر پیش برم.....
                      تا جایی که جا داشت سیعم رو کردم......
                      مدارش اون پشت مشتا نبود :redface: داخل اون ماده بود :cry:

\|/_\/_

دیدگاه

این همون رزینه صنعتیه که گفتم .
                        بابا همینم که کندی خیلیه! من میدونم اون چقدر سفته! نوک پیچگوشتی رو روش کشیدم هیییچیییش نشد! با تیزبر یکم تونستم ببرم روشو ولی همینشم که انجام دادی خیلیه! :applause:

شااااید حلال داشته باشه! ولی من الکل و تینر فوری رو امتحان کردم نشد....

اضافه شده در تاریخ :

این پیزورو بهش وصل کردی؟ سمت راست بالا!

دیدگاه

من شنیدم با بخار اسید نیتریک میشه این رزین رو حل کرد(چهطوریشو نمیدونم)اگه دسترسی بهش براتون مقدوره یه تستی بکنید

دیدگاه

اینم یه علاقه مند دیگه

برای در آوردن اون رزین از یه هویه داغ با نوک مثل پیچ گوشتی استفاده کن احتمالا با دردسر زیاد موفق میشی
                            البته توجه داشته باش که نوک هویه دیگه برات نوک نمیشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
                              یعنی امکانش هست که مجرم اون باشه ؟
                              :-? :-S

الان یکی از فامیلامون خونمون بود و که تو همین کاراست

مدار رو نشونش دادم گفت که این ماده رزین نیست
                              و گفت رزین فقط تا زمانی پاک میشه که هنوز تازش و برای پاک کردنش باید از تینر 5000استفاده کرد....
                              سلام مجدد
                              آقا دمتون بخاری :mrgreen:
                              در مورد تینر فکر نکنم 5000 هم جواب بده
                              اگه بتونبد حلال اپوکسی که برای زد زنگ کردنه رو پیدا کنید شاید بتونه روش تاثیر بزاره
                              منم برای اینکه حمایتما از این بحث بیشتر نشون بدم فردا یه سر میرم سراغ یه مغازس که کارش فقط چسب و انواع حلال ها و اینجور مواد ( از نوع تخصصی) ازش سراغ راه حل میگیرم .
                              این ماجرای شیرینه قسمت U شکل چی شد پس؟!!
                              Regards,
                              Foad.R

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X