اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[آموزش] آموزش استفاده از Sam-ba و نصب درایور برای شناسایی میکروکنترلر توسط ویندوز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[آموزش] آموزش استفاده از Sam-ba و نصب درایور برای شناسایی میکروکنترلر توسط ویندوز

با سلام
    تعداد زیادی موضوع در انجمن هست که همگی روی مشکلات Sam-ba بحث کردن
    یک آموزش تقریبا کامل آماده کردم بعلاوه جدید ترین ورژن Sam-ba که کاملا با ویندوز سون 64 بیتی سازگاری داره
    امید وارم دیگه مشکل خاصی نباشه

هر کسی مشکل داره با ویندوز سون 64 و 32 بیتی با این ورژن از Sam-ba و آموزشی که قرار دادم کار کنه مشکلش برطرف میشه
    بازم اگه مشکلی بود بگین تا بررسی بشه
    موفق باشین

نرم افزار Sam-ba ورژن 2.12 (سه قسمت)
    ورژن 1.1 آموزش پیوست شد

پچ نرم افزار Sam-ba
    فایل های پیوست شده
    زندگی یعنی امید و حرکت
    کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
    سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

پاسخ : [آموزش] آموزش استفاده از Sam-ba و نصب درایور برای شناسایی میکروکنترلر توسط ویندوز

با سپاس ، البته هنو کار با آرم رو شرو نکردم اما دانلود میکنم و انشاالله ازش بهره میبریم
    وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.

دیدگاه

پاسخ : [آموزش] آموزش استفاده از Sam-ba و نصب درایور برای شناسایی میکروکنترلر توسط ویندوز

سلام دوستان
      این روش روی سیستم های 32 و 64 بیتی تست شده و جواب داده.
      فایل ها هم کاملا تست شده اند.
      فقط بهتره پس از دانلود ، سه فایل مربوط به سمبا را تغییر نام داده و اسامی پشت سر هم براشون بذارید .
      آموزش هم کامل هست .
      با تشکر از آقای ایمانی فر
      با اطمینان کامل دانلود و استفاده کنید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electron113
        سلام دوستان
        این روش روی سیستم های 32 و 64 بیتی تست شده و جواب داده.
        فایل ها هم کاملا تست شده اند.
        فقط بهتره پس از دانلود ، سه فایل مربوط به سمبا را تغییر نام داده و اسامی پشت سر هم براشون بذارید .
        آموزش هم کامل هست .
        با تشکر از آقای ایمانی فر
        با اطمینان کامل دانلود و استفاده کنید .
        سلام
        با تشکر از تذکرتون
        فایل ها مجددا پلود شد تا مشکل نام فایل ها بر طرف بشه
        موفق باشید
        زندگی یعنی امید و حرکت
        برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.

دیدگاه

سلام من با هدربورد at91sam7x256 کار می کنم نرم افزار samba رو نصب کردم بورد رو هم کامپیوتر میشناسه اما وقتی کانکت رو میزنم هیچ اتفاقی نمیوفته لطفا کمک کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahab_sang
            سلام من با هدربورد at91sam7x256 کار می کنم نرم افزار samba رو نصب کردم بورد رو هم کامپیوتر میشناسه اما وقتی کانکت رو میزنم هیچ اتفاقی نمیوفته لطفا کمک کنید
            سلام
            همین نرم افزاریو که من گذاشتم تو انجمن دانلود کردی؟
            یا نه از جای دیگه آوردی
            زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

سلام دوستانی که ویندوز 7 دارند با سن با ورژن 2.9
              چ

sam-ba v2.9 هم میتونند پروگرام کنید
              من که موفق شدم با این ورژن پروگرام کنم
              GODISNOWHERE this can be read as GOD IS NO WHERE or as GOD IS NOW HERE everything depends on how do u see anything. so think positive

دیدگاه

سلام

من با هدر برد AT91SAM7S64 کار می کنم...وقتی این هدر برد را وصل می کنم، به وسیله کامپیوتر شناخته میشه ولی گزینه ی Boot from flash memory را نمیاره...من هر چی برنامه روی میکرو پرگرام میکنم علی رغم این که روی میکرو پروگرم میشه، اما روی برد جواب نمیده!!...شما نمیدونی مشکلش چیه؟...برنامه اش هم یک برنامه ساده برای روشن خاموش کردن یک led هستش که توی سیمولاتور KEIL تست کردم و درسته!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jezlan
                  سلام

من با هدر برد AT91SAM7S64 کار می کنم...وقتی این هدر برد را وصل می کنم، به وسیله کامپیوتر شناخته میشه ولی گزینه ی Boot from flash memory را نمیاره...من هر چی برنامه روی میکرو پرگرام میکنم علی رغم این که روی میکرو پروگرم میشه، اما روی برد جواب نمیده!!...شما نمیدونی مشکلش چیه؟...برنامه اش هم یک برنامه ساده برای روشن خاموش کردن یک led هستش که توی سیمولاتور KEIL تست کردم و درسته!
                  توی سری s گزینه Boot from flash memory را نداره و اصلا نیازی به زدن این گزینه نیست
                  بعد از پروگرم کردن حتما کلید ریست روی برد رو فشار بدین برنامه کار خواهد کرد
                  زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

سلام با عرض سلام و خسته نباشید
                    خدمت دو ستان و اساتید عرض شود من یه هدربرد با راهنمایی های دوستان ساختم که یو اس بی رو وصل میکنم این پیغام رو میده USB Device Not Recognized
                    جالبه بدونید که برد آموزشی آماده یکی از دوستان رو هم گرفتم امتحان کنم که همین ارور رو داد
                    1. کریستال در هر رنجی که هست امتحان شد حتی 18.432
                    2. یو اس بی کابل عوض شد ولی نشد
                    3 . انواع پی سی و لپ تاب و نوت بوک امتحان شد ولی نشد.
                    4 . خلاصه نشد که نشد به نظر دوستان پیکار باید کرد دوستان بدجور گیرم تشکر از همه زحماتتون
                    اینم لینک شماتیک و pcb بردی که گفتم
                    http://www.mediafire.com/download/ph7eg6x76g4hetl/header_at91sam7x.zip

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rainbow.
                      سلام با عرض سلام و خسته نباشید
                      خدمت دو ستان و اساتید عرض شود من یه هدربرد با راهنمایی های دوستان ساختم که یو اس بی رو وصل میکنم این پیغام رو میده USB Device Not Recognized
                      جالبه بدونید که برد آموزشی آماده یکی از دوستان رو هم گرفتم امتحان کنم که همین ارور رو داد
                      1. کریستال در هر رنجی که هست امتحان شد حتی 18.432
                      2. یو اس بی کابل عوض شد ولی نشد
                      3 . انواع پی سی و لپ تاب و نوت بوک امتحان شد ولی نشد.
                      4 . خلاصه نشد که نشد به نظر دوستان پیکار باید کرد دوستان بدجور گیرم تشکر از همه زحماتتون
                      اینم لینک شماتیک و pcb بردی که گفتم
                      http://www.mediafire.com/download/ph7eg6x76g4hetl/header_at91sam7x.zip
                      درایور رو از مسیری که توی فایل راهنما گفتم باید پدیت کنی
                      در ضمن اینترنتت هم قطع باشه
                      زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

متاسفانه هر کاری میکنم باز اون پیغام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rainbow.
                          متاسفانه هر کاری میکنم باز اون پیغام
                          شاید پایه هاتو درست لحیم نکردی
                          رو یه کامپیوتر دیگه هم تست کن شاید مشکل از کامپیوترت باشه
                          رو برد دوستت هم دوباره بر اساس آموزش تست کن
                          :job:
                          زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

پاسخ : [آموزش] آموزش استفاده از Sam-ba و نصب درایور

با سلام. این مطلب رو تو یکی از موضوع ها گفتم اما گفتم اینجام بگم شاید بدرد بخوره :
                            چند تا نکته که به صورت تجربی تو کار با سمبا فهمیدم برای استفاده دوستان میگم امیدوارم بدرد بخوره :
                            1- SAMBA یا SAM-BA یا سمبا تو نسخه فعلی که 2.12 هست با پورت USB3 کار نمی کنه.
                            2- اگر موقع کار با سمبا به مشکلی برخوردید اول سمبا را ببندید و از task manager ویندوز هم end task کنید بعدا بورد رو از USB جدا کنید
                            3- اگر قبل از کار با سمبا، بورد توسط جی تگ پروگرام شده بود باید اول چیپ توسط همون جی تگ پاک بشه بعد بریم سراغ یک کردن پایه Erase و استفاده از سمبا یا اگر نمی شد دیگه با جی تگ کار کنید باید
                            اول پایه Erase به مدت 10 ثانیه یک بشه تا چیپ پاک بشه(گفتن 10 ثانیه اما حدود 40 ثانیه لازمه وگرنه کامل پاک نمیشه)(این پایه تو SAM7X هست و پایه ای که برای این کاره تو بقیه پارت ها فرق میکنه) بعد پایه TST یک بشه (حدود 60 ثانیه) تا بوت لودر سمبا روی چیپ کپی بشه و در آخر اگه مراحل درست انجام شده باشه بورد که وصل USB کامپیوتر بشه اروری نمی بینید و سمبا رو که اجرا کنید بورد و پورت اون رو تشخیص داده دکمه کانکت رو هم که بزنید سریع پنجره بعدی میاد .
                            4- اینو جدیدا کشف کردم که اگر تغذیه ی بورد نتونه جریان لازم رو تامین کنه هم تو مراحل ERASE و TST به مشکل میخوره، یا رندوم کار می کنه یا اصلا کار نمی کنه.
                            در صورتی که این مراحل اشتباه انجام بشه یا به مقدار کافی پایه های گفته شده یک نشه وقتی بورد به USB کامپیوتر وصل میشه ارور "USB Device NOT Recognized" میده.

توجه کنید که چون قبلا دوستان آموزش سمبا رو گفته بودن جزییات نگفتم.

آما یه چیزی رو نفهمیدم اونم اینه که وقتی تو فلش چیپ پاکه پاکه چرا لازم نیست پایه TST یک بشه و فقط با یک کردن پایه Erase بوت لودر سمبا روی فلش ریخته میشه ؟

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
                              من بعد از نصب برنامه و درایور ارم پیغام نصب درایور با موفقیت انجام شد رو دارم
                              ولی موقع کانکت شدن به ای سی خطای زیر برام اتفاق می افته
                              کسی میدونه مشکل از کجاست ؟
                              http://8pic.ir/images/58396384176113560965.jpg

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X