اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین زبان یا محیط برنامه نویسی برای نوشتن برنامه های مانیتورینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین زبان یا محیط برنامه نویسی برای نوشتن برنامه های مانیتورینگ

سلام .. من زیاد تو نوشتن نرم افزار های طرف کامپیوتر وارد نیستم و تا الان هم اگر چیزی میخواستم بنویسیم با متلب مینوشتم .. الان واسه چند تا پروژه نیاز به نوشتن نرم افزار های مانیتوریگ خیلی حرفه ای دارم ... الان چند وقته دارم با لب ویو کار میکنم ولی دیگه حالم داره از این نرم افزار بهم میخوره .. دوستان چه زبانی رو پیشنهاد میدن که واسه نمایش بلادرنگ و رسم نمودار و گراف و کار با پورت های مختلف و کلا برای نرم افزار های مانیتورینگ بهترین گزینه باشه ویژوال c++ یا C# یا دلفی یا .. ؟؟؟؟؟
    با تشکر
    دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

پاسخ : بهترین زبان یا محیط برنامه نویسی برای نوشتن برنامه های مانیتورینگ

#c
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

دوست عزیز پیشنهاد من هم C# هست .
      زبان قدرتمندی است و یادگیری اون هم نسبتا ساده است . از خانواده زبان C . که کامپوننت های آماده زیادی هم براش پیدا می شه اگه نیاز به برنامه ای داشته باشید که وقت برای برنامه نویسی اون ندارید . کار با پورت ها در این نرم افزار بسیار آسان و لذت بخش است .
      زبان C++ هم تقریبا مثل همین هست من توی ویژوال استدیو باهاش کار نمی کنم فقط توی Atmel Studio باهاش کار میکنم . ولی شنیدم که در محیط C++ شما دستتون برای نوشتن برنامه های سطح پایینتر (کنترل سخت افزاری ) بیشتر باز هست . در این صورت باید یادگیریش هم از C# سخت تر باشه .
      دلفی رو هم پیشنهاد نمی کنم . چون یه زمانی باهاش کار می کردم و بعدش به C# کوچ کردم . یه مشکلاتی باهاش داشتم . موفق باشید
      - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

از نظر راحتی
        پیشرفته تر بودن
        کاملتر بودن
        هیچ چیزی مثل labview نیست و نخواهد بود !

دیدگاه

با تشکر از دوستان
          نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
          از نظر راحتی
          پیشرفته تر بودن
          کاملتر بودن
          هیچ چیزی مثل labview نیست و نخواهد بود !
          شما درست میفرمایید ولی از اونجایی که اساس برنامه نویسی labview با سایر زبان های فرق میکند باید وقت خیلی زیادی رو در مقایسه با شروع کار با زبان های برنامه نویسی دیگر صرفا جهت کار با نرم افزار labview اختصاص داد و من که تازه با این نرم افزار کار کردم یک حس غریب در مقایسه با سایر محیط های برنامه نویسی با آدم دست میده .!!
          دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

دیدگاه

اگر بصورت صنعتی می خواهید کار کنید
            به نظر من
            WINCC در حال حاضر کیس بسیار مناسبی هست
            هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

:applause: :applause: :applause: :applause: :applause:

با توجه به اظهار نظر دوستان و نبودن توافق جمعی ! به نظر می رسد هر کس با توجه به مهارت خودش در هر محیط برنامه نویسی اظهار نظر کرده است . پس من فکر می کنم شما باید با توجه به سابقه قبلی خودتان در برنامه نویسی تصمیم بگیرید که با کدام یک شروع بکار کنید .
              موفق باشید

دیدگاه

با توجه به وضع موجود (منابع در دسترس؛ بازار کار و ....) هر کدام از دو محیط C# یا LabVIEW رو میتونید انتخاب کنید

دیدگاه

دوستان کسی لینکی از برنامه scada3dstudio سراغ نداره؟خیلی وقته دنبالشم.

دیدگاه

برای پروژه های بزرگ فقط از WINCC استفاده میشه
                    WINCC بهترین برنامه مانیتورینگه قطعا
                    و اگر کمی با یک زبان برنامه نویسی مثل VB یا C آشنا باشی قدرت مانور خیلی زیادی توی WINCC پیدا میکنی
                    توی صنعت WINCC با LABVIEW اصلا قابل مقایشه نیست

دیدگاه

سلام . من هم یک مدتی دنبال این چنین محیطی می گشتم که به نتایج زیر رسیدم که داخل یک تاپیک دیگه ای هم گذاشته بودم :

از لحاظ زیبایی و کاربردی بودن :

من هم یک مدت دنبال طراحی یک محیط کاربری جذاب برای یک سیستم مانیتورینگ بودم که خودم هم کار طراحیش رو انجام بدم . اولین چیزی که به ذهنم رسید VB بود . بعد یک مدت دیدم که اصلا محیط جذابی نداره . بعد رفتم سراغ Labview . انصافا از لحاظ زیبایی و کلا انجام عمل مانیتورینگ و هر کار دیگه ای حرف نداشت . فقط تنها مشکلی که من بیشتر اوقات بهش بر می خورمدم نصب نرم افزاری که درست کردم بود توی سیستم های دیگه . بعد از یک مدت تحقیقات به یک کامپوننت جالب برای VB.NET برخوردم . اسمش بود Dev Express . واقعا Gauge ها و نمودارهای زیبایی داشت و توی کنترل کردنشون چیزی رو کم نذاشته بود . ضمن اینکه با توجه به دات نت بودنشون تحت وب هم کار می کردن . حتی می تونستی محیطی مثل متروی Windows8 باهاش بسازی . الان یک مدت کار باهاش رو شروع کردم . واقعا چیز جالبی هست . اینم یک نمونه از Gauge ها و نمودارهاش :

[center][/center
                      تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                      دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                      مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                      حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

بعد از یک مدت تحقیقات به یک کامپوننت جالب برای VB.NET برخوردم . اسمش بود Dev Express .
                        خوب دوست عزیز این کامپوننت زبان C# رو هم پشتیبانی می کنه و می تونی با C# کار کنی و از این کامپوننت استفاده کنی .

من یه برنامه نویس C# هستم و باید بگم که بخاطر ماهیت کاریم مجبور شدم در یک پروژه با زبان VB کار کنم .
                        در اینجا با صدای بلند میگم که C# در کامپایلر Visual Studio با هیچ زبان برنامه نویسی دیگه ای قابل مقایسه نیست . سی شارپ یعنی قدرت و سهولت در کنار هم .

در ضمن باید بگم بعد از مدتی کار کردن با کامپوننت فوق به این نتیجه رسیدم که خودم از حالت های گرافیکی در برنامه استفاده کنم بهتر از استفاده کردن از کامپوننتهای ساخت شرکت های دیگس که یه جایی بلاخره مشکل برای آدم درست می کنن . (لایسنس ، قفل شدن کامپوننت در وسط کار برنامه ، وجود DLL های زیاد همراه برنامه ، کند نمودن سرعت برنامه و ... دلیل استفاده نکردن من از کامپوننت فوق است البته باید بگم اگر فقط زیبایی کار براتون مهم باشه . این کامپوننت واقعا عالی خواهد بود . :rolleyes:

دوستان قصدم توحین (اگه درست نوشته باشمش ) به کسی نبود . :redface:

دیدگاه

Just QT!
                          به هیچ وجه لازم نیست زبان دیگه ای کار کنید. قدرت در دستان QTیست! :twisted:

دیدگاه

سلام دوستان .نظرتون در مورد پایتون چیه؟
                            این qtیه پلتفرم برای c++ هستش ؟
                            ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
                            شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

نوشته اصلی توسط phoenix2000
                              سلام دوستان .نظرتون در مورد پایتون چیه؟
                              این qtیه پلتفرم برای c++ هستش ؟
                              پایتون انگار بیشتر بدرد هکرها می خوره تا ما. :biggrin: ولی خب طرفدار هم خوب داره.
                              در اصل واسه C++ هستش. ولی اگه اشتباه نکرده باشم میشه واسه جاوا و پایتون هم استفاده کرد. کیوت فوق العاده قدرتمنده.
                              صفحه ویکی:
                              کیوت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X