اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مش بندی در CST

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مش بندی در CST

سلام دوستان.چرا وقتی برای یه ساختار مش بندی عوض میشه پاسخ هاش هم تغییر میکنه؟
    اصلا مگه مش یه چیز فیزیکیه؟منظورم اینه که تغییر توی تعداد مش ها توی ساخت نهایی قطعه کجا خودشو نشون میده؟
    من از کجا باید بفهمم که ساختاری که کشیدم با چه تعداد مش جواب درست رو بهم میده؟
    با تشکر
    We Stand Up To The End

پاسخ : مش بندی در CST

کسی چیزی از مش بندی نمیدونه؟
    We Stand Up To The End

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan_faal
      سلام دوستان.چرا وقتی برای یه ساختار مش بندی عوض میشه پاسخ هاش هم تغییر میکنه؟
      اصلا مگه مش یه چیز فیزیکیه؟منظورم اینه که تغییر توی تعداد مش ها توی ساخت نهایی قطعه کجا خودشو نشون میده؟
      من از کجا باید بفهمم که ساختاری که کشیدم با چه تعداد مش جواب درست رو بهم میده؟
      با تشکر
      سلام
      با cst زیاد کار نکردم اما مش بندی رو اکٍر برنامه های آنتن داره
      ما دو نوع مش بندی داریم یکی در حجمه و یکی هم در سطح
      فکر کن به تو گفتن یه دایره رو شبیه سازی کن یا با 6 خط یه شکل بساز شبیه دایره ، چی میتونی بسازی که شبیه تر باشه تنها کاری که میتونی بکنی اینه که یه 6 ضلعی بسازی و بگی نزدیکه به شکل دایره
      حالا این 6 خط رو بکنی 8 خط چطوره یا 10 خط چطور ؟میبینی که 8 ضلعی شبیه تره به دایره 10 ضلعی که دیگه نزدیکه که خوده دایره بشه ،مش هم همینطوره اگه به شما یک لوله تو خالی بدن بگن شبیه سازیش کن هر چقدر سگمنت ها رو ریز تر بگیری شکلت نزدیکتر به واقعیت میشه و پاسخت هم به نسبت واقعیتر و دقیقتر میشه و البته محاسبه کندتر و کندتر
      شرمنده گیر یه کاری هستم نمیرسم بیشتر توضیح بدم موفق باشید

تا زهره و مه در آسمان گشت پدید
      بهتر ز می ناب کسی هیچ ندید
      من در عجبم ز می فروشان، کایشان
      به، زآنچه فروشند ، چه خواهند خرید
      خیام

دیدگاه

منم همینطور فکر میکزدم ولی مثلا یکی از مثالای خود برنامه هست که با مش کمتر جواب درست میده،این طور که شما میگی باید هر چی مش بره بالاتر جوابا درست تر بشه دیگه،نه؟
        We Stand Up To The End

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan_faal
          منم همینطور فکر میکزدم ولی مثلا یکی از مثالای خود برنامه هست که با مش کمتر جواب درست میده،این طور که شما میگی باید هر چی مش بره بالاتر جوابا درست تر بشه دیگه،نه؟
          فکر کنم توی مش کردن منبع رو هم مش میکنه اینجور که من یادمه باید مش بندی منبع یه عدد فرد باشه تا درست در بیاد مثلا 3 ،فکر کنم اگه زوج بزاری نتایج بی ربط میشه
          تا زهره و مه در آسمان گشت پدید
          بهتر ز می ناب کسی هیچ ندید
          من در عجبم ز می فروشان، کایشان
          به، زآنچه فروشند ، چه خواهند خرید
          خیام

دیدگاه

با سلام
            خلاصه

1-باید Adaptive mesh را برای ساختار بزنی تا تعداد مش را خودش محاسبه کنه و از اون به بعد با اون تعداد مش برای اون ساختارت استفاده کنی
            2-تعداد بیشتر مش الزاما باعث پایداری نیست
            3-فرد یا زوج بودن تعداد مش مهم نیست
            4- تعداد مش برای ساختارهای مختلف متفاوته و به پیچیدگی و بزرگی ساختار و ... بستگی داره
            بر محمد و آل محمد صلوات
            "اللهم صل علی محمد و آل محمد"
            آموزش نرم افزار ADS و HFSS
            طراحی اسیلاتور / طراحیPower Amp / تقویت کننده2طبقه/ طراحیLNA آموزش تصویری HFSS

دیدگاه

من با این خطا مواجه میشم موقع اجرا :
              Not enough longitudinal points for port number 3.
              The space in front of the port needs to be at least 3 cells long.

میشه توضیح بدید چجوری میشه فضای جلوی پرت رو تعداد مش هاش رو زیادتر کرد؟!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X