اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عدم ارتباط با FT232 و مشکل درایور (مشکل با تغییرا&#

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عدم ارتباط با FT232 و مشکل درایور (مشکل با تغییرا&#

سلام به همه دوستان
    شرح مشکل :
    مشکل زیر مربوط به چی هست ؟
    آخرین درایور از این لینک دریافت شده و ویندوز هم 8.1 هست. البته برای دفعه اول که به پورت زدم بدون مشکل کار کرد ولی وقتی قطع و وصل کردم این مشکل بوجود اومد. در ضمن اون فریت بید داخل دیتاشیت رو نذاشتم چون خود کابل فیلتر رو داشت.

راه حل :
    خوشبختانه و یا به دید دیگه ای بدبختانه!! شرکت FTDI درایورهای جدید خودش رو طوری طراحی کرده که به محض نصب درایور، شروع به چک کردن تراشه می کنه و در صورتی که تقلبی باشه با تغییر پارمترهای اون (از جمله PID) اون رو از کار میندازه. بعد از تقریباً 12 ساعت زیر رو رو کردن این موضوع بالاخره با تغییراتی در سخت افزار و پارامترهای تراشه تونستم این تراشه رو مجدداً راه اندازی کنم به طوری که الان دیگه تراشه به عنوان اصل شناخته میشه و در صورت قطع و وصل ماژول به درسته کار می کنه . و اما راه حل : (در ویندوز 8.1 و سایر ویندوزها)
    ابتدا درایور زیر رو دانلود کنید (در این درایور تغییراتی رو دادم و با درایور شرکت سازنده متفاوت هست) :
    دانلود درایور تصحیح شده
    قبل از نصب با توجه به اینکه درایور دستکاری شده هست، ویندوز اون رو بدون تاییدیه می دونه و نمیذاره نصبش کنید و نیاز هست تا درایور رو بدون چک کردن این موضوع نصب کنید. برای این کار مطابق آموزش لینک زیر جلو برید و درایور رو دوباره نصب کنید. (برای نصب درایور حتماً از قسمت Have a disk درایور رو نصب کنید و آدرس محل فایل ftdibus رو بهش بدید)
    How To Install An Un-Signed 3rd Party Driver
    بعد از این کار دستگاه بدون هیچ مشکلی به طور صحیح کار می کنه ولی ممکنه بعداً با اتصال تراشه به پورت دیگه دوباره این مشکل به وجود بیاد برای این کار نیاز هست تا مقدار PID تقلبی به اصلی تغییر پیدا کنه. پیش از این کار PID تراشه رو با نرم افزار USBDeview تست کنید که 0000 باشه که این نشون از تقلبی بودن اون هست.
    Download USBDeview.2.40
    مقدار PID اصلی 6001 هست مطابق شکل زیر در نرم افزار USBDeview
    که برای این تغییر نیاز به نرم افزار FTProg هست که لینکش پایین هست .
    Download FTProg

مراحل پروگرم کردن تراشه به صورت زیر هست :

از اونجایی که ممکنه به احتمال خیلی پایین از این به بعد تراشه به عنوان یک دستگاه USB شناخته بشه و نه مبدل، برای پیدا کردن شماره پورت اون می تونید از نرم افزار Hyper Terminal استفاده کنید :
    Download Hyper Terminal
    دوستان سوالی داشتند در خدمتم .
    تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
    دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
    مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
    حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

پاسخ : عدم ارتباط با FT232 و مشکل درایور

سلام خیلی تلاش نکن
    چون ft232 شما قلابیه و شرکت ftdi اومده جوری درایور رو طراحی کرده که فقط یکبار کار میکنه vendor cod رو 0 میکنه و دیگه کار نمیکنه البته من یه راهی پیدا کردم که برگردونی اون کد رو اما فایده نداره باز فقط یک بار کار میکنه و تمام دوباره همونه
    حال چینیه رو گرفته :nice:
    من خودم درایور رو دستکاری کردم سخت نیست اما چون الان وقتشو ندارم نمی تونم تموم کنم یا خودت اینکارو بکن یا اصلشو بخر

دیدگاه

عجبزززززز ......
      پس حدسم درست بود. با FTPROG مقدار VID رو برگردوندی یا MProg ؟
      پی نوشت :
      الان دارم داخل ریجستری یک کارایی می کنم. فکر می کنم PID رو صفر کرده .

دیدگاه

حل مشکل نصب درایور FT232 های چینی که توسط درایور اصلی از کار می افتند......

دوستان بالاخره تونستم با چندین دستکاری در درایور و چندتا کار دیگه مشکل رو حل کنم . در نهایت هم شماره PID رو عوض کردم به طوریکه الان دیگه 1000 دفعه هم دستگاه رو قطع و وصل کنی بازهم درست کار می کنه . مثل خود اصلش شده خودمونیم دست چینی ها رو هم از پشت بستیم ! فقط چون راه حلش یکم طولانی هست و نیازمند حوصله (از صبح زود تا همین الان که این پست رو زدم داشتمش باهاش ور می رفتم :biggrin اگه کسی در این زمینه مشکل داشت بگه تا راه حلش رو به عرض برسونم.
        آهان داشت یادم می رفتم یکم پست تبلیغاتی بدم :
        تبدیل چیپ های تقلبی FT232 به اصلی با پایین ترین قیمت
        چیپ های از کار افتاده شما را به پایین ترین قیمت خریداریم

دیدگاه

تا جایی ک اطلاع دارم قیمت واقعی چیپ های تقلبی کمتر از 1/3 قیمت چیپ های اصلی هست،
          ولی داخل بازار ایران ب قیمت همون چیپ های اصلی فروش میرن! گاهی هم با تخفیفات ویژه 1ت پایین تر.

تشکر ویژه از تمامی کلاهبرداران وطنی :biggrin:

دیدگاه

با سلام و خسته نباشید.
            محمدجان اگر مقدوره فایله درایور اصلاح شده را بزار تا بقیه هم که همین مشکلو دارند استفاده کنند و یا روش حلشو توضیح بده.پیشاپیش تشکر.

دیدگاه

پاسخ : عدم ارتباط با FT232 و مشکل درایور (مشکل با تغییرات در درایور و . . . حل شد)

ممنون
              پست اول به روز شد.

دیدگاه

پاسخ : عدم ارتباط با FT232 و مشکل درایور (مشکل با تغییرات در درایور و . . . حل شد)

نوشته اصلی توسط محمد م
                پیش از این کار PID تراشه رو با نرم افزار USBDeview تست کنید که 0000 باشه که این نشون از تقلبی بودن اون هست.
                Download USBDeview.2.40
                مقدار PID اصلی 6001 هست مطابق شکل زیر در نرم افزار USBDeview
                ...
                دوستان سوالی داشتند در خدمتم .
                خب در مورد PID ، مثلن بنده تراشه ی X رو تهیه و راه اندازی کردم و الان PID هم چک کردم، مقدار دارد و 0000 نیست.
                بعد از لیست PID ها چک کردم و دیدم این PID مربوط ب همین تراشه X هست.
                میتونم نتیجه بگیرم تراشه اصلی و بدون مشکله؟

دیدگاه

والا دقیق متوجه نشدم منظورتون از تراشه X چی هست ولی اگر منظورتون همون FT232 هست باید بگم PID اصلی این دستگاه همون 6001 هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
                    والا دقیق متوجه نشدم منظورتون از تراشه X چی هست ولی اگر منظورتون همون FT232 هست باید بگم PID اصلی این دستگاه همون 6001 هست.
                    منظورم یک رابط USB غیر از FT232 بود. مثلن Cp2102.

مساله اینه که آیا تراشه قلابی از همون ابتدا PIDش مشکل دار هست؟
                    همون FT232 غیر اصلی اگر با درایور های قدیمی راه اندازی بشه و PID رو بخونیم، مقدار درست رو ب ما نشون میده؟

دیدگاه

تراشه های دیگه رو (مثل همین CP2102) بنده از سیستمشون اطلاعی ندارم باید سرچ کنید. مسئله فقط PID نیست. یکسری پارامترها داخل پردازنده این تراشه قرار داره که درایورهای جدید با چک کردن اونها به موضوع تقلبی بودن اون پی می بره (ما از اون ها اطلاعی نداریم و فقط قراردادی برای خود کارخونه اصلی تولید کننده محفوظ هست). کلاً هر دستگاه USBدو پارامتر مهم داره که یکی PID و یک دیگه VID هست . در مورد تراشه FT232 وقتی درایور پی به تقلبی بودن تراشه ببره (با چک کردن پارمترهای مختلف پردازنده درون تراشه) مقدار PID اون رو به 0000 تغییر میده (از طریق برنامه ریزی اون) و از طرفی فایل های درایور موجود در سیستم درهر بار اتصال این تراشه این مقدار رو چک می کنند و اگر 0000 باشه از کارکردن اون جلوگیری می کنند. حالا اینجا من اومدم با تغییر برنامه درایور از 0000 کردن تراشه جلوگیری کردم و با تغییر اون به 6001 که مقدار اصلی اون هست مشکلش رو با فایل های سیستمی هم حل کردم.

دیدگاه

میدونین مشکل چیه؟؟

این که من یک آیسی خیلی چینی و خیلی ارزون رابط USB دارم و گفته شده که اصل نیست.
                        اما درایور ها پدیت میشن و آیسی بهتر از قبل کار میکنه :biggrin:

خیلی برام سوال شده بود ک چرا این مدلیه!

در هرصورت تشکر.

دیدگاه

سلام

ممنون. خیلی مطلب مفیدی بود.

عیبی بود که بعد از چندسال کار با FT232 عجیب غریب بود.

تونستم با روشی که گفتید تراشه رو استفاده کنم، اما مشکل ام اینه که PID رو تغییر می دهم. تا وقتی هم که کابل قطع نشده PID تغییر نمی کنه، اما به محض قطع شدن کابل، PID برمی گرده به 0000
                          و این مشکل مانع این می شه که دستگاه رو بدم دست مشتری
                          راه حلی برای مرتفع کردن این مشکل دارید ؟
                          برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
                          http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

اگر از همین درایوری که اینجا گذاشتم استفاده کنید دیگه این مشکل بوجود نمیاد. احتمالآ به نحوی به درایور اصلی دسترسی داره حالا ممکنه روی سیستم باشه از قبلاً یا از اینترنت بگیره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
                              اگر از همین درایوری که اینجا گذاشتم استفاده کنید دیگه این مشکل بوجود نمیاد. احتمالآ به نحوی به درایور اصلی دسترسی داره حالا ممکنه روی سیستم باشه از قبلاً یا از اینترنت بگیره.
                              هیچ مشتری ای با این اخطار ناجوری که می ده حاضر نیست دستگاه رو نصب کنه.

راهی هست که بشه PID دستگاه رو برای همیشه تغییر داد ؟
                              برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
                              http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X