اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی رابط گرافیکی با تاچ و انتخاب سیستم عامل مناسب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی رابط گرافیکی با تاچ و انتخاب سیستم عامل مناسب

سلام به دوستان و اساتید محترم
    بنده در حال طراحی یک رابط کاربری برای یک دستگاه هستم که در محیط کلینیکی کار کرده و دما و شرایط کاری بسیار نرمالی دارد و با محیطهای خشن صنعتی هم تفاوت داره
    یکی از گزینه هایی که من رو به طرفش خیلی ترقیب میکنه استفاده از یک تبلت با صفحه اندازه 9 اینچ یا ده اینچ هستش که به توسط پورت یو اس بی یا وافای با برد اصلی مرتبط شده و اطلاعات را با هم رد و بدل کنند.
    که البته در این حالت میبایست یک برنامه اندروید که تنها برنامه قایل اجرا و نمایش برای کاربر خواهد بود بطور تمام صفحه و غیر قابل بسته شدن و کاملا مسلط بر سیستم عامل اندروید بوده و برای بوت شدن سریعتر بهتر است که بسیار یر از نرم فازارهای و سرویسهای سیستمی که اجرا میشن رو غیر فعال کرد.

گزینه بعدی استفاده از میکروی lpc1788 همراه با اس دی رم و مموری اس دی هستش که با سیستم عامل emwin محیط گرافیکی رو براش طراحی کنم
    محدودیتها در این بخش رزولوشن نمایش و سرعت پاین و محدودیت حافظه هستش.

لطفا در مورد انتخاب صحیح و پیشنهادهای بهتر کمکم کنید

با تشکر فراوان از راهنمایی دوستان

پاسخ : طراحی رابط گرافیکی با تاچ و انتخاب سیستم عامل مناسب

با سلام
    تجربه استفاده از emwin در کار صنعتی، تجربه موفق و خوبی بوده و من توصیه میکنم، اما اگه برنامه برد سنگین نیست لازم نیست حتما 1788 داشته باشین، میکرو های سبک تر هم میکشن، البته یک سری قابلیت های emwin منحصر به داشتن حافظه خارجی هست که اونم دست امثال 1788 رو میبوسه
    برنامه نویسی اندروید هم خودم به شخصه خیلی دوست دارم، پس از من بپرسین میگم جذابیت های زیادی رو توش تجریه می کنین
    --نتیجه: اگه تجربه کار امبد دارین و زمان براتون مهمه یادگیری نحوه کار emwin به مراتب زمان کمتری به خودش اختصاص میده، اگه محدودین زمانی ندارین اندروید هم خوبه و گرافیک بهتری خواهید داشت، مضاف اینکه خیلی هم درگیر سخت افزار نمیشین، اما اگه تجربه تو اندروید ندارین احتمالا وقت گیر باشه
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hessam2013
      با سلام
      تجربه استفاده از emwin در کار صنعتی، تجربه موفق و خوبی بوده و من توصیه میکنم، اما اگه برنامه برد سنگین نیست لازم نیست حتما 1788 داشته باشین، میکرو های سبک تر هم میکشن، البته یک سری قابلیت های emwin منحصر به داشتن حافظه خارجی هست که اونم دست امثال 1788 رو میبوسه
      برنامه نویسی اندروید هم خودم به شخصه خیلی دوست دارم، پس از من بپرسین میگم جذابیت های زیادی رو توش تجریه می کنین
      --نتیجه: اگه تجربه کار امبد دارین و زمان براتون مهمه یادگیری نحوه کار emwin به مراتب زمان کمتری به خودش اختصاص میده، اگه محدودین زمانی ندارین اندروید هم خوبه و گرافیک بهتری خواهید داشت، مضاف اینکه خیلی هم درگیر سخت افزار نمیشین، اما اگه تجربه تو اندروید ندارین احتمالا وقت گیر باشه
      با تشکر از پاسختون میخواستم بدونم اگه بخوام از یک تبلت برای اینترفیس یک دستگاهی که قرار است به تعدادی تولید و فروخته شود بهتر است یا طراحی یک برد اختصاصی با استفاده از 1788 ؟
      منظور من در خدمات بعد از فروش و در صد خرابیها و البته کیفیت صفحه نمایش و غیره هستش

البته شرط استفاده از یک تبلت داشتن یک ارتباط دیتایی مطمثن با برد اصلی هستش چه روشی رو مطمثنترین میدونید:
      یو اس بی (از طریق HID دیوایس یا CDC و FTDI ؟ )
      بلوتوس
      وای فای
      شبکه Lan

و در ضمن روش ساخت اپلیکیشن در اندروید بگونه ای که فقط و فقط در سیستم عامل اجرا شده و اجازه ورود به بخشهای سیستمی داده نشود و همینطور موارد امنیتی دیگر ....

با عذرخواهی از طولانی شدن موضوعات و بخشها

دیدگاه

خواهش می کنم
        یک فرد با تجربه تر اطلاعات بهتری می تونه بده به شما، اما میشه به موارد دیگه ای هم فکر کرد، فکر کنم تبلت هزینه ای بالا داشته باشه هم مالی و هم زمانی و البته که فوایدی مثل شکل کار رو هم داره و درگیر ساخت سخت افزار نمیشین، از نظر کیفیت صفحه نمایش و این اشکال فکر می کنم اگه از تبلت حرفه ای استفاده بشه هم از این نظر و هم از نظر تاچ مشکلی نباشه، و اینکه راه های ارتباطی زیادی برای شما وجود داره
        در عوض طراحی برد با 1788 هزینه کمتر خواهد داشت، اما درگیری سخت افزار و احتمالا(با تجربه کم من) نای رقابت با کیفیت و تاچ تبلت رو نداره، اینم باید دید چه حد از کیفیت جواب گو هست؟
        یک گزینه بینابین به نظر من استفاده از مینی پی سی هاست، که درگیری سخت افزاری رو از یک طرف کم میکنه و از اون طرف بستر بازی برای توسعه نرم افزار مورد نیاز خواهد بود، فکر کنم از لحاظ قیمت هم بهینه تر باشه، از لحاظ ارتباط کم از تبلت نداره، هرچند نیاز به سخت افزار خارجی مثل دانگل برای ارتباط بیسیم داره، و خوب به دلیل قدرت بالاتر از میکرو معمولی میشه گرافیک بهتری هم ازش داشت، به خصوص که پردازنده گرافیکی دارن که حتی FHD هم ساپورت می کنن

اون بخش برنامه نوسی رو اطلاعی ندارم که چه طور این امر ممکن هست، چون تا بحال درگیرش نبودم که به این شکل بخوام کد بنویسم
        The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

ممنون از پاسختون
          البته استفاده از تبلت در بعضی موارد اقتصادی تر و کم دردسر تر هم هست مثلا اگه بخواهیم یک اینترفیس با 1788 و ال سی دی هفت اینچ و تاچ خازنی داشته باشیم با پی سی بی و مونتاژ و قطعات در حدود دویست و سی هزار تومن یا بیشتر در میاد اما با حدود 160 تا 170 میشه یک سیستم بسیار سریعتر و با امکانات بیشتر رو با خرید یک تبلت گه یکسال هم گارانتی معتبر داره و بدون هیچ دردسر سخت افزار و ....... با صرفه جویی در زمان بدست اورد

حالا با فرض اینکه بخواهیم فقط کیفیت نمایش رو در اولویت قرار بدیم دهها مورد برای انتخاب وجود خواهد داشت و با هزینه های مختلف

اما چیزی که من رو کمی مردد کرده بحث استفاده از اندروید و اختصاصی کردن و محدود کردن محیط اون هست و همینطور پایدار بودن در حین استفاده بصورت یک دستگاه حرفه ای..

بیشتر در این مورد توضیح بفرمایید ممنون میشم.

دیدگاه

سلام
            به نظر من استفاده از 1788 بهتر از اندروید و تبلت هست.
            راه اندازی 1788 و طراحی رابط گرافیکی زیاد سخت نیست و با کمی کار و پرسیدن را می افتد.از طرفی صنعتی تر هست و دست شما برای طراحی باز. از طرفی core board های آماده و جمع و جور برای اون هست که شما فقط روی اصل پروژه وقت بگذارید.
            استفاده از تبلت دردسر زیاد داره و به این تبلت های ارزان قیمت اعتباری نیست از طرفی اختصاصی کردن اندروید هم زمان بر هست و هم پایداری سیستم عامل را به خطر می اندازد(اندروید همینطوری یه پاش لنگه)

اما اگر خیلی اصرار دارید از اندروید استفاده کنید بهتره از بردهای آماده بجای تبلت استفاده کنید مثل بیگل و کوبی و امثال انها.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazel459
              سلام
              به نظر من استفاده از 1788 بهتر از اندروید و تبلت هست.
              راه اندازی 1788 و طراحی رابط گرافیکی زیاد سخت نیست و با کمی کار و پرسیدن را می افتد.از طرفی صنعتی تر هست و دست شما برای طراحی باز. از طرفی core board های آماده و جمع و جور برای اون هست که شما فقط روی اصل پروژه وقت بگذارید.
              استفاده از تبلت دردسر زیاد داره و به این تبلت های ارزان قیمت اعتباری نیست از طرفی اختصاصی کردن اندروید هم زمان بر هست و هم پایداری سیستم عامل را به خطر می اندازد(اندروید همینطوری یه پاش لنگه)

اما اگر خیلی اصرار دارید از اندروید استفاده کنید بهتره از بردهای آماده بجای تبلت استفاده کنید مثل بیگل و کوبی و امثال انها.

من خیلی موافق نیستم که استفاده از 1788 مناسب باشه. هرچند خودم هم برد بیگل بون بلک رو به عنوان یک برد سیستم عامل دار اون هم از نوع لینوکسی خریده ام و خیلی ازش راضی هم نبودم. مخصوصا که من همون اول که به بازار اومده بود تهیه کردمو و همون اول با مشکل hdmiش مجبور شدم دستو پنجه نرم کنم.

ولی باز هم سیستم عامل اندروید و کار با اون رو پیشنهاد میدم. اندروید سیستم عاملی لینوکسی هست و از امکانات برنامه نویسی خوبی پشتیبانی می کنه. همین ها و چند امکان دیگه ش باعث شده محبوبیت خوبی داشته باشه و هم چنان آدم بخواد باهاش دستو پنجه نرم کنه.
              برای دست و پنجه نرم کردن هم من هم پیشنهاد می کنم شما با u-boot که یک راه اندازه برای بیگل بن و سایر راه اندازای لینوکسی رو (برای توضیح بیشتر http://buy-book.ir/9786000409081 رو تهیه کنید) خوب یاد بگیرین

دیدگاه

باسلام
                این محصول به درد شما می خوره
                Ferindly arm 4412
                که خود همین سایت هم میفروشه
                http://eshop.eca.ir/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87-cortex-a/2952-%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C-tiny4412-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C-cortex-a9-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-lcd7-%D9%88-%D8%AA%D8%A7%DA%86-%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86%DB%8C.html

دیدگاه

یه پیشنهاد دیگه اینکه از تبلت های ویندوزی استفاده کنی و حالش رو ببری
                  یا سیستمهای امبدد که ویندوز رو جواب می دن بهتر از تبلت ویندوزی هست
                  هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

بغیر از گرافیک مسئله OS مسئله مهمی است که بعد از بزرگ شدن برنامه بااسپاگتی کد مواجه نشی .
                    از جمله ی رفتگان این راه دراز
                    باز آمده ای کو که به ما گوید راز
                    هان بر سر این دو راهه از روی نیاز
                    چیزی نگذاری که نمی آیی باز

دیدگاه

پاسخ : طراحی رابط گرافیکی با تاچ و انتخاب سیس

سلام
                      دوست عزیز به نطر من استفاده از اندروید برای انجام این کارا اصلا جالب نیست . اندروید یه سیستم عامل جنریک و فان هستش و پر از باگ و هنگ
                      یا از لینوکس بهره ببرید یا از ویندوز
                      برای لینوکس باید سطح اطلاعات بالا و زمان زیاد داشته باشید من زیاد لینوکس حالیم نیست راستش که بخوام بیشتر از این بگم اما اگر لینوکس کار حرفه ای میشناسید یا میخوایید کلاساشو بری گزینه مناسبیه .
                      استفاده از 1788 هم به نطرم اصلا به صرفه نیست . یه برد 200 تومن به علاوه یه نمایشگر 7 اینچ میشه 350 مینیمم!!! به علاوه کار با emwin که تقریبا پدر مادر نداره ! و رو ال سی دی های بزرگ فریم پایین میاد و لود طول میکشه انگار 2.8 اینچ بستین رو AVR به علاوه کد زنی زیاد و احتمال خطا و مجبورید سخت افزار طراحی کنید
                      اما ویندوز به نظرم عالیه . با یه برد 390 تومنی tiny210 که سایتم میفروشه میتونید کار کنید ال سی دی روشه 7 اینچ تاچ خازنی با 5 تا تاج هم زمان. همه اتصالات سطح پایین مثل i2C که میشه مستقیم باهاش کار کرد . پکیج مناسب و سخت افزار کامل.
                      محیط ویژوال استیو برای برنامه نویسی با کدهای قابل اطمینان که مهندسین میکرو سافت نوشتن و درایورهای فرندلی ارم . قابلیت فیلتر استارت و منوهای ویندوز و همین طور علاومت ویندوز موقع بوت امکان شخصی سازی بالا رو بهتون میده که اصلا طرف نمیفهمه این ویندوزه . کرکش هم هست . گرافیک بالا سرعت عالی . کد زنی راحت که دستتون رو برای زدن کد بهتر در زمان کمتر باز میکنه . منابع بسیار زیاد برای شروع تا کار حرفه ای فقط یه سرچ میخواد . برای محیطای صنعتی هم عالیه . بعد یه مدت هم که دستوت راه بیوفته خودتون درایور بنویسید برد هم میتونید طراحی کنید
                      اگرم گرافیک خیلی مطرحه با یه کیس ساده اینتل مینی و ویندوز امبدد 7 و 13 که قابلیت استفاده از blend داره کارتون اونقدر تمیز میشه که emwin در مقابلش شبیه به جوک میمونه البته اگه پولش اونقدر مهم نیست !
                      اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
                      هيتلر

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : طراحی رابط گرافیکی با تاچ و انتخاب سیس

نوشته اصلی توسط Saeed Saeb
                        سلام
                        دوست عزیز به نطر من استفاده از اندروید برای انجام این کارا اصلا جالب نیست . اندروید یه سیستم عامل جنریک و فان هستش و پر از باگ و هنگ
                        برای لینوکس باید سطح اطلاعات بالا و زمان زیاد داشته باشید من زیاد لینوکس حالیم نیست راستش که بخوام بیشتر از این بگم اما اگر لینوکس کار حرفه ای میشناسید یا میخوایید کلاساشو بری گزینه مناسبیه .
                        استفاده از 1788 هم به نطرم اصلا به صرفه نیست . یه برد 200 تومن به علاوه یه نمایشگر 7 اینچ میشه 350 مینیمم!!! به علاوه کار با emwin که تقریبا پدر مادر نداره ! و رو ال سی دی های بزرگ فریم پایین میاد و لود طول میکشه انگار 2.8 اینچ بستین رو AVR به علاوه کد زنی زیاد و احتمال خطا و مجبورید سخت افزار طراحی کنید
                        اما ویندوز به نظرم عالیه . با یه برد 390 تومنی tiny210 که سایتم میفروشه میتونید کار کنید ال سی دی روشه 7 اینچ تاچ خازنی با 5 تا تاج هم زمان. همه اتصالات سطح پایین مثل i2C که میشه مستقیم باهاش کار کرد . پکیج مناسب و سخت افزار کامل.
                        محیط ویژوال استیو برای برنامه نویسی با کدهای قابل اطمینان که مهندسین میکرو سافت نوشتن و درایورهای فرندلی ارم . قابلیت فیلتر استارت و منوهای ویندوز و همین طور علاومت ویندوز موقع بوت امکان شخصی سازی بالا رو بهتون میده که اصلا طرف نمیفهمه این ویندوزه . کرکش هم هست . گرافیک بالا سرعت عالی . کد زنی راحت که دستتون رو برای زدن کد بهتر در زمان کمتر باز میکنه . منابع بسیار زیاد برای شروع تا کار حرفه ای فقط یه سرچ میخواد . برای محیطای صنعتی هم عالیه . بعد یه مدت هم که دستوت راه بیوفته خودتون درایور بنویسید برد هم میتونید طراحی کنید
                        اگرم گرافیک خیلی مطرحه با یه کیس ساده اینتل مینی و ویندوز امبدد 7 و 13 که قابلیت استفاده از blend داره کارتون اونقدر تمیز میشه که emwin در مقابلش شبیه به جوک میمونه البته اگه پولش اونقدر مهم نیست !
                        کاملا موافقم. مخصوصا در مورد ویندوز که تجربه کار با هاش دارم

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : طراحی رابط گرافیکی با تاچ و انتخاب سیس

نوشته اصلی توسط Saeed Saeb
                          سلام
                          ......
                          باسلام
                          والا دیدم بحث به نظرم داره اشتباه حرکت می کنه و چند نکته هم بگم
                          اولا اندروید یک سیستم فان نیست و در حال حاظر عمومیت خیلی زیادی داره شما یک سرچ بفرمایید در موردIOT
                          بعد هم در مورد لینوکس این مطلب رو خدمت شما بگم اندروید همون لینوکس هست با رابط کاربری متفاوت
                          اگر شما با شل لینکس اشنایی داشته باشید تفاوطی بین لینکس و اندروید نیست برای کاربرد.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : طراحی رابط گرافیکی با تاچ و انتخ&#157

نوشته اصلی توسط S.R.F
                            باسلام
                            والا دیدم بحث به نظرم داره اشتباه حرکت می کنه و چند نکته هم بگم
                            اولا اندروید یک سیستم فان نیست و در حال حاظر عمومیت خیلی زیادی داره شما یک سرچ بفرمایید در موردIOT
                            بعد هم در مورد لینوکس این مطلب رو خدمت شما بگم اندروید همون لینوکس هست با رابط کاربری متفاوت
                            اگر شما با شل لینکس اشنایی داشته باشید تفاوطی بین لینکس و اندروید نیست برای کاربرد.
                            سلام
                            عمومیت داشتن به این معنی نیست که چیزی فان نباشه اتفاقا بر عکس . خیلیا توی نت یه برد کوچیک میخرن یه فیلم درست میکنن با اندروید میزان یوتیوب که خودش یه کار فانه اما تا حالا ندیدم سیستم مثل ATM بیاد اندرویید بریزه . در مورد سیستمهای امبدد هم عمده جاهایی که مشغول به کار بودم (کسایی که به نطرم حرفیه ای بودن) سیستمهای windows رو انتخاب میکردن . همیشه راحت تر سریع تر و کم باگ تر بوده . بنده تا اونجایی که با اندروید برنامه نویسی رفتم دنبالش با اندروید استدیو به نطرم بسیار ضعیف اومد و غیر قابل قیاص با امکانات ویژوال استدیو . به علاوه هسته لینوکس روی اندروید مساوی با این نیست که اندروید رو لینوکس در نظر بگیرید . لینوکس در بسیاری از جاها میتونه( مثل سرور ) تا چندین سال به طور متوالی کار کنه و نیازی به سرویس نداره اما تجربه من از اندروید ریست هر روز اون توی گوشیم بود یا تبلت یا دیوایسای دیگه بوده! این فقط یه نمونه از تفاوتشونه . داشتن ترمینال و مرنل یکی دلیل بر یکی بودن نیست
                            بنده هم بالا گفتم لینکوس عالی هست و بدون مشکل خیلیا این روزا با استفاده از ARCH linux و طراحی گرافیک میشه تقریبا گفت os خودشون رو میسازن .اما نبود منابع اموزشی کافی به علاوه داشتن سطح بالای اطلاعات در مورد لینوکس و همینطور زمان طراحی طولانی باعث میشه عمدتا طرفش نرن
                            86% دستگاهای امبدد با ویندوز ران میشن اما به دلیل شخصی سازی کسی نمیتونه متوجه این موضوع بشه اینم منبعش :
                            https://www.youtube.com/watch?v=NRh0USki800
                            هيتلر

دیدگاه

پاسخ : طراحی رابط گرافیکی با تاچ و انتخاب سیس

حقیقتش نمیخوام این تاپیک منحرف شه به جنگ بین ویندوز و لینوکس و اندرویید
                              ایشون گفتن دنبال گرافیک , کار سریع و بدون هنگن . فعلا بهترین گزینه به نطرم ویندوز بود که هر سه تارو داره
                              هيتلر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X