اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنما جهت رفع قلع مردگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنما جهت رفع قلع مردگ

سلام دوستان و همکاران گرام
    اول از همه عذرخواه مکنم از تاپک رو در جا مربوطه ارسال نکردم

دوم
    دوتا برد دارم با ه مشکل مشترک
    ک آّبخوردگ داشته و ک از کانکتورهاش خراب شده،حالا برا اتصال کانکتور جدد به مشکل برخوردم به طور که پاه ها کانکتور به هچ وجه به پاه ها رو برد نمچسبه،قله رو پاه ها رو برد رو کامل تراشدم،با هوه و هتر قلع جدد هم روشون گذاشتم،از خمر قلع هم استفاه کردم ول همچنان پاه ها کانکتور به قلع رو برد نمچسبه

مورد دوم هم ه ا س با همن مشکل هست که پاه ها ا س جدد به هچ وجه به پاه ها رو برد نمچسبه

ممنون مشم اگر دوستان راه حل پشنهاد بدن

ضمنا هر دو برد رو با اسپر خشک و تنر هم سروس کردم که تغر اجاد نشد

پاسخ : راهنما جهت رفع قلع مردگ

نوشته اصلی توسط AHMADRG

دوم
    ک آّبخوردگ داشته و ک از کانکتورهاش خراب شده،حالا برا اتصال کانکتور جدد به مشکل برخوردم به طور که پاه ها کانکتور به هچ وجه به پاه ها رو برد نمچسبه،قله رو پاه ها رو برد رو کامل تراشدم،با هوه و هتر قلع جدد هم روشون گذاشتم،از خمر قلع هم استفاه کردم ول همچنان پاه ها کانکتور به قلع رو برد نمچسبه

مورد دوم هم ه ا س با همن مشکل هست که پاه ها ا س جدد به هچ وجه به پاه ها رو برد نمچسبه

با سلام خدمت شما کاربر تازه وارد :
    به جمع ما خوش آمدید. لطفا در هنگام تایپ مطالب و پس از اتمام آن، قبل از فشردن گزینه ارسال، لطفا کلید پیش نمایش را کلیک و بعد از ظاهر شدن محتوی نوشته ارسالی و بدون غلط، گزینه ارسال را کلیک کنید. ضمن تشکر و آرزوی موفقیت برای شما کاربر گرامی
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
      با سلام خدمت شما کاربر تازه وارد :
      به جمع ما خوش آمدید. لطفا در هنگام تایپ مطالب و پس از اتمام آن، قبل از فشردن گزینه ارسال، لطفا کلید پیش نمایش را کلیک و بعد از ظاهر شدن محتوی نوشته ارسالی و بدون غلط، گزینه ارسال را کلیک کنید. ضمن تشکر و آرزوی موفقیت برای شما کاربر گرامی
      آی گل گفتی من که فقط کانکتور رو تونستم بخونم
      از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
      --------------------------------------------------------
      تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
      --------------------------------------------------------
      اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AHMADRG

دوم

دو تا مشکل میتونه وجود داشته باشه

یکی کم بودن قدرت هویه که میشه با یه هویه توان بالاتر لحیم کاری کرد مثلا 60 وات

یکی دیگه هم میتونه اکسید شدن پایه های کانکتور و یا پد های رو پی سی بی باشه که میشه هنگام لحیم کاری از فلکس یا روغن لحیم استفاده کرد

برای راهنمایی بیشتر یه عکس از برد و کانکتور بذارید

دیدگاه

احتمالا این دوستمون تو کیبوردش حرف ((ی)) نداره..
          در مرحله اول بایداز خمیر قلع مرغوب استفاده کنید...بعضی قلع ها با دمای بیشتر ذوب میشن و نامرغوبند...اگه سطح قلع اندود شده سیاه رنگ بود از فلاکس استفاده کن و حتما تهویه هم فراموش نشه...چون ماده خطرناکی هست

دیدگاه

راست میگه بنده خدا حرف <<ی>> نداشته :-)
            عزیز دل برادر، چیزی که شما می گید خیلی عجیبه. روغن لحیم و فلکس و حتی روغنِ داخلِ سیم قلع باعث تمیزی سطوح لحیم کاری می شه و مشکل رو رفع می کنه.
            تنها مورد مرتبط که خاطرم هست اینه که قلعِ خارجیا با ما ایرانیا فرق داره و معمولاً ترد و غیرچسبانه! واسه همین روغن لحیم بزن و با هویه حســــــابی قلع بهش تزریق کن. در قلعِ جدید غرقش کن.

راستی تمیزکاریِ روغن و فلکس فراموش نشه.
            بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X