اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تناوب(Frequency) نوع (PPM(Pulse Position Modulation چیست و چگونه کار می کند؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تناوب(Frequency) نوع (PPM(Pulse Position Modulation چیست و چگونه کار می کند؟

با سلام و درود
    من برای راه اندازی یک کنترل از راه دور ربات پرنده نیاز دارم بدانم که (PPM(Pulse Position Modulation چیست البته مقداری مطالعه داشتم و متوجه شدم با جا به جا شدن مکان Pulse مقادیر تغییر می کند ولی هنوز این موضوع خوب برام واضح نیست مثلا چه اتفاقی می افتد که فقط با 1 سیم می توان اطلاعات چندین کانال رادیویی رو همزمان به مدیریتگر پرواز فرستاد؟

در این جا مقداری در مورد PPM توضیح داده شده است:
    eca.ir/forum2/index.php?topic=5757.0

این ها رو هم مطالعه کردم:

blog.oscarliang.net/pwm-ppm-difference-conversion

dronetrest.com/t/rc-radio-control-protocols-explained-pwm-ppm-pcm-sbus-dsmx-dsm2/1357

پاسخ : تناوب(Frequency) نوع (PPM(Pulse Position Modulation چیست و چگونه کار می کند؟

سلام
    از PPM برای کنترل از راه دور استفاده میکنن، اما PPM بیشتر برای مدلاسیون های ارتباطات نوری استفاده میشه
    اساسش هم اینطوی هست که دیوتی سایکل یه موج رو میاد روی زمان میبره یعنی چطوری؟
    یعنی مثلا شما مستقیما میایی یه PWM میدی به مدلاتور( نوع دیجیتال) یا میایی یه موج آنالوگ رو به PWM تبدیل میکنی(نوع آنالوگ) میدی به مدلاتور اونوقت اگه دیوتی سایکل شما 90 درصد باشه اون وقت مدلاتور PPM شما میاد یه سیگنال توی90% تا 100% بازه زمانی شما درست میکنه
    یا اگه مثلا دیوتی سایکل موج تبدیل شده به PWM شما %60 باشه اون وقت PPM شما میاد توی60% تا 70 % اول بازه زمانی قرار میگیره
    اما خوب این نوع مدلاسیون یه مزیت خیلی خیلی فوق العاده داره اونم توان کم مصرفی اون هست؛ همونطور که دیدی طول PPM کلا خودم 10 درصد درنظر گرفتم(90تا 100 و در حالت دوم 60 تا 70) یعنی شما فارغ از عرض پهنای باند موج PWM همواره با توان ثابتی دارید موج رو میفرستید به آنتن یا لیزر یا... ولی خوب از اون ور چون دامنه ی PPM رو کمتر از PWM انتخاب میکنی و پیوستگی نداری هارمونیک و اعوجاج زیادی داری.
    دلیل ویرایش: عکس اضافه شد.
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

پاسخ : تناوب(Frequency) نوع (PPM(Pulse Position Modulation چیست و چگونه کار می کند؟

برای رساندن سرعت یک موتور بدون Brush یا اصلاحا Brush Lessبه حداکثر سرعت از یک Pulse با زمان 1 منطقی 2 میلی ثانیه و زمان 0 منطقی 18 میلی ثانیه ای استفاده می شود و در هر ثانیه 50 بار این اتفاق می افتد(50Hz) حالا اگر بخواهیم به جای PWM از PPM برای مدیریت سرعت یک موتور بدون Brush استفاده کنیم باید چه کاری انجام دهیم؟

اگر یک Pulse نوع PWM با زمان 1 منطقی 2 میلی ثانیه و زمان 0 منطقی 18 میلی ثانیه ای ایجاد کنیم در حالت PPM چه شکلی خواهد داشت؟

از پاسخ شما ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر
        برای رساندن سرعت یک موتور بدون Brush یا اصلاحا Brush Lessبه حداکثر سرعت از یک Pulse با زمان 1 منطقی 2 میلی ثانیه و زمان 0 منطقی 18 میلی ثانیه ای استفاده می شود و در هر ثانیه 50 بار این اتفاق می افتد(50Hz) حالا اگر بخواهیم به جای PWM از PPM برای مدیریت سرعت یک موتور بدون Brush استفاده کنیم باید چه کاری انجام دهیم؟

اگر یک Pulse نوع PWM با زمان 1 منطقی 2 میلی ثانیه و زمان 0 منطقی 18 میلی ثانیه ای ایجاد کنیم در حالت PPM چه شکلی خواهد داشت؟

از پاسخ شما ممنونم
        قسمت اول رو نفهمیدم
        و قسمت دوم سوال شما: میشه یه پالس با عرض 1 میلی ثانیه* از زمان 2 میل تا 3 میل(*البته عرض پالس رو میتونی از یه 1 میلی ثانیه به دلخواه خودت تغییر بدی مثلا بکنیش 1.5 میلی ثانیه)
        رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
          قسمت اول رو نفهمیدم
          و قسمت دوم سوال شما: میشه یه پالس با عرض 1 میلی ثانیه* از زمان 2 میل تا 3 میل(*البته عرض پالس رو میتونی از یه 1 میلی ثانیه به دلخواه خودت تغییر بدی مثلا بکنیش 1.5 میلی ثانیه)
          باز هم ممنونم
          منظورم این بود که اگر بخواهم یک موتور Servo که 180 درجه ای است رو با استفاده از PPM بهش درجه بدهم مثلا 0 تا 180 چگونه باید چنین PPM تولید کنم که این موتور حرکت کند؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X