اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص نمونه های اصلی توشیبا از تقلبی 2sc5200 و 2sa1943

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص نمونه های اصلی توشیبا از تقلبی 2sc5200 و 2sa1943

سلام این روزها نمونه های تقلبی از نوع توشیبا وارد ایران شده که از روی lot number قابل تشخیص است که عدد مذکور دقیقا زیر سریال قطعه نوشته شده که با 0 و یک ممیز در بالا شروع میشود و بعد ممیز یک عدد با یک خط بر زیر ان قرار دارد اما موضوع سر عدد بعد از ممیز است که اگر صفر بود مثل 016 یا 043 یا غیره ترانزیستور 100 در صد تقلبی و بیشتر از چند دقیقه جواب نمیدهد (البته برای من در ترانزستور هایی که نوشته شان زرد رنگ بود واقف بود ) اما نوشته ترانزیستور با رنگ سفید و وکمی بولد bold در این صورت نه تنها اول نباید صفر باشد بلکه باید زیر سه رقم باشد مثل 4B اما گر چیزی مانند 418 و غیره بود قطعه تقلبی است و شاید قبل از اینکه روی کار بیاندازید قطعه سوخته باشد اهم چک فراموش نشود :read: در ضمن پشت قطعه نباید پر از خط وخش باشد حواستان در نمونه های رنگ سفید پشت قطعه کاملا سالم است
    من اله توفیق
    :biggrin:
    دوستانعکس نزاشتم چون خیلی درست معلوم نمیشد

پاسخ : تشخیص نمونه های اصلی توشیبا از تقلبی 2sc5200 و 2sa1943

سلام دست خوش دمت گرم
    از همین جا سلام میرسونم به وارد کننده های نامرد و بی غیرت و ان شا الله همشون نابود بشن سر به تنشون نباشه که این جور با دوستاران الکترونیک و صوتی و غیر صوتی بازی نشهو سرشون کلاه نره :angry: :angry: :angry:
    در کوی نیک نامان ما را گذر ندادن
    گر تو نمی پسندی تغییر ده قضا را

طراحی مدارات ( pcb ) پذیرفته میشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MEHDI EMZ
      سلام دست خوش دمت گرم
      از همین جا سلام میرسونم به وارد کننده های نامرد و بی غیرت و ان شا الله همشون نابود بشن سر به تنشون نباشه که این جور با دوستاران الکترونیک و صوتی و غیر صوتی بازی نشهو سرشون کلاه نره :angry: :angry: :angry:
      سلام ولا منم بیچاره کردن یعنی همه رو بیچاره کردن نامردا با این قطعاتشون

دیدگاه

با عرض سلام
        منم موافقم....کیفیت خیلی پایینه......تقلبی و پکیده...رگولاتور سئیچینگ ها مثل خطی میمونن بعد 1 دقیقه بوم....
        خازن ها بی کیفیتن نویز توی خروجی امپلی فایر داریم...
        و...
        خیلیه ....
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

خدا لعنتشون کنه (واردکنندگان قطعات آشغال)
          یه بار پروژه ای داشتم با ask بعد از روز ها متوجه شدم شدم که باید 15بار دیتا ارسال کنم به صورت رندوم تا بعدا ماژول گرم بشه و درست ارسال کنه :eek: آخه کسی نیست بهشون بگه مگه لکوموتیو هست که باید گرم بشه و کار کنه :angry: :angry:
          آخه بیشعورها (واردکنندگان قطعات آشغال) نمیدونم قطعات الکترونیکی وارد میکنن یا لکوموتیو

تنها راهش اینه که خودمون بسازیم :nice:
          از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
          --------------------------------------------------------
          تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
          --------------------------------------------------------
          اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

قطعات با کیفیت را از فروشندگان معتبر و خوشنام بخرید.مثلا در اصفهان فروشگاه محمد الکترونیک سعی میکنه قطعات با کیفیت را وارد کنه.قیمتهاشم منصفانه است.
            زرگرزاده هم قطعه خوب سفارش بدی میاره ولی خیلی گرونجونه و حسابی گوشت میبره.
            الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

سلام.دوست عزیز نکات خوبی در مورد قطعات تقلبی گفتند من نمیدانم شاید ممکنه کاملا درست باشد اما من ترانزیستورهای a1943 وc5200 دارم ک بعد ممیز سه رقمی است و زیر دورقمش یک خط تیره دارد ومدتها در امپ گذاشتم وکار میکند حال دیگر نمیدانم قضیه از چه قرار است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط apex111
                سلام.دوست عزیز نکات خوبی در مورد قطعات تقلبی گفتند من نمیدانم شاید ممکنه کاملا درست باشد اما من ترانزیستورهای a1943 وc5200 دارم ک بعد ممیز سه رقمی است و زیر دورقمش یک خط تیره دارد ومدتها در امپ گذاشتم وکار میکند حال دیگر نمیدانم قضیه از چه قرار است.
                ببینید همه شان سه رقمی اند اما بعضی از انها اول سه رقمه صفر داره اونا که صفر داره تقلبیه البته تجربه کردم که a1943 ها زود تر میسوزه

دیدگاه

حدودا خرید قطعه نصفش رو شانسه.ما یه الکترونیکی داریم شهرمون هروقت تموم میکنه میره تهران خرید میکنه برمیگرده رو شانسه که مثلا ای سی ت د ا ۷۵۶۰که اوورده سه کانالش از اول خراب باشه٬٬یا هر ۴کانالش با تمام قدرت برات سه سال بخونه و هنوزم هیجیش نشده باشه...ولی همین ترانزیستورای ۱۹۴۳و۵۲۰۰همیشه خوب بودن و عالی میکوبن.ولی ایسی هاش خیلی اخشال پاخشال در. میاد.باز بر میگرده به وارد کننده های قطعه ولی به قول دوستان بعضی ها دیجی کالا شدن به بهانه اصل بودن قیمتو دوبله سوبله میکنن بدی از اینام هست انصاف ندارن خوب وقتی میتونی همون جنس اصلو با قیمت واقعیش بدی این جه کاریه.ادم میره امپلی فایر بسازه کمرش میشکنه میبینه رفت امپلی دست ساز بسازه هم کیف کنه هم براش ارزون تر در بیاد میبینه سه برابر در اومد حالا یه اشتباه کنه امپلی بسوزه که دیگه واویلا...راحت ۲۰۰،۳۰۰هزار تومن دود میشه ولا بیش تر...
                  دماغم شکست،دوهفته ای خوب شد،دستم شکست،یه ماهه خوب شد،چاقوم زدند،10روزه خوب شد،
                  قلبم شکست،هیچ وقت خوب نشد.
                  ای روزگار لعنتی!

دیدگاه

سلام
                    یعنی الان این ترانزیستورهای من تقلبی هستن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باهاشون دوتا آمپ 500 وات ساختم و عالی دارن کار میکنن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ENG POWER نمایش پست ها
                      سلام
                      یعنی الان این ترانزیستورهای من تقلبی هستن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باهاشون دوتا آمپ 500 وات ساختم و عالی دارن کار میکنن
                      ترانزیستورا شما ژاپنی اصله.
                      رو ترانزیستورهای فرعی بعد از شماره ، R حک شده که این تو دیتاشیت هم ذکر شده و تفاوتش تو hfe هست که کمتره تقریبا نصف نمونه اصلی.
                      و روی نمونه اصلی O ذکر شده یعنی original.
                      همچنین در نمونه اصلی در جریان کلکتور بالا hfe کاهشی پیدا نمیکنه .
                      جدیدترین ویرایش توسط shahpoori; ۱۸:۳۹ ۱۳۹۵/۰۴/۲۰.

دیدگاه

سلام.
                        دوستان این نوع از این ترانزیستور با این Lot Number رو کسی استفاده کرده؟
                        کدش با سایر ترانزیستورهای رایج متفاوته، واسه همین شک دارم که اصل باشه.
                        ولی میدونم که تمام تعمیرکاران آمپلی فایر و میکسر و اکو، همین سری ترانزیستور رو از همین فروشگاهی که اینو داره میخرن و برای تعمیر دستگاه ها جایگزین میکنند.

کسی از اصل بودن یا نبودنش اطلاعی داره؟

ممنونم

دیدگاه

سلام
                          [IMG][/IMG]
                          این شمارش هست .ظاهرا کره ای می باشد.2stc5200
                          ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

اون که من فرستادم به کل با ترانزیستور شما متفاوته.
                            برای شما ST هستش.
                            متاسفانه من مدارهای پرقدرت رو اصلا St کار نمیکنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط chico67 نمایش پست ها
                              سلام.
                              دوستان این نوع از این ترانزیستور با این Lot Number رو کسی استفاده کرده؟
                              کدش با سایر ترانزیستورهای رایج متفاوته، واسه همین شک دارم که اصل باشه.
                              ولی میدونم که تمام تعمیرکاران آمپلی فایر و میکسر و اکو، همین سری ترانزیستور رو از همین فروشگاهی که اینو داره میخرن و برای تعمیر دستگاه ها جایگزین میکنند.

کسی از اصل بودن یا نبودنش اطلاعی داره؟

ممنونم
                              به نظر نمیاد اصلی باشه .واسه نمونه اصلی باید بعد از شماره حرف O را نوشته باشه.
                              hfe ش را اندازه بگیر ببین چنده؟اگه اورجینالش را هم داری بگیر و با هم مقایسه کن.چون اورجینالش hfe بالاتری حدود تقریبا دوبرابر داره.میتونی تو دیتاشیتش ببینی واسه اورجینال باید چند باشه
                              جدیدترین ویرایش توسط shahpoori; ۱۶:۳۹ ۱۳۹۵/۰۶/۰۹.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X