اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ذخیره داده های گراف و بازیابی دوباره آنها روی یک گراف جدید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ذخیره داده های گراف و بازیابی دوباره آنها روی یک گراف جدید

سلام
    من یک اسکوپ دیجیتال دارم که به کامپیوتر وصل کردم و شکل موج رو انداختم روی یک گراف xy. هدف اینه که بعد از انجام چنتا تست، باید شکل موجها باهم مقایسه بشن
    حالا من نمیدونم چطور باید این کار رو انجام بدم و اطلاعات گراف رو چطور ذخیره کنم. لطفا سریع راهنمایی کنید
    مورد دیگه اینکه آیا پلاگین DIAdem برای اینکار مناسبه؟ کلا برای چه منظوری استفاده میشه؟

پاسخ : ذخیره داده های گراف و بازیابی دوباره آنها روی یک گراف جدید

وقت بخیر

چیزی که بنظر من میرسه اینه که تصاویر رو ذخیره کنید بعد با یک ادیتور گرافیک مثل فتوشاپ یا فتوپینت گراف رو از بیت ماپ جدا کنید و در لایه های جداگانه روی هم بندازید که گراف ایکس و وای هم زیر اونهاست .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط taktrashe نمایش پست ها
      وقت بخیر

چیزی که بنظر من میرسه اینه که تصاویر رو ذخیره کنید بعد با یک ادیتور گرافیک مثل فتوشاپ یا فتوپینت گراف رو از بیت ماپ جدا کنید و در لایه های جداگانه روی هم بندازید که گراف ایکس و وای هم زیر اونهاست .
      ممنون از پاسختون
      ولی هدف اینه که یک دیتابیس ایجاد بشه و شکل موج بصورت نرم افزاری با دیتابیس مقایسه بشه. وگرنه استخراج تصویر از گراف رو خودم تونستم انجام بدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nicebluesky نمایش پست ها
        ممنون از پاسختون
        ولی هدف اینه که یک دیتابیس ایجاد بشه و شکل موج بصورت نرم افزاری با دیتابیس مقایسه بشه. وگرنه استخراج تصویر از گراف رو خودم تونستم انجام بدم
        حجم داده برداریتون چقدره یعنی چند ساهت قرار تست روشن باشه و چقدر اطلاعات ذخیره میشه
        روش های مختلفی هست من بر حسب مقدار حجم براتون پیشنهاد میکنم
        1 حجم کم ذخیره در فایل متنی تکست
        2 حجم بیشتر ذخیره به صورت باینری TDMS
        3 حجم بیشتر ذخیره در دیتابیس اکسس
        4 حجم بیشتر ذخیر در فایل دیتا بیس spl تا دو گیگ
        5 حجم بیشتر ذخیره در دیتا بیل اراکل
        6 حجم بیشتر : اون وقت دیگه باید بیای پیش من چون یه پروژه سنگینه و منم یه پول اساسی مییگرم تا حلش کنم برات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hatef.fouladi نمایش پست ها
          حجم داده برداریتون چقدره یعنی چند ساهت قرار تست روشن باشه و چقدر اطلاعات ذخیره میشه
          روش های مختلفی هست من بر حسب مقدار حجم براتون پیشنهاد میکنم
          1 حجم کم ذخیره در فایل متنی تکست
          2 حجم بیشتر ذخیره به صورت باینری TDMS
          3 حجم بیشتر ذخیره در دیتابیس اکسس
          4 حجم بیشتر ذخیر در فایل دیتا بیس spl تا دو گیگ
          5 حجم بیشتر ذخیره در دیتا بیل اراکل
          6 حجم بیشتر : اون وقت دیگه باید بیای پیش من چون یه پروژه سنگینه و منم یه پول اساسی مییگرم تا حلش کنم برات
          تشکر جناب فولادی بابت راهنمایی
          تست تا حدود 2.5 3 ساعت ممکنه طول بکشه و هر میلی ثانیه یک آرایه شامل ولتاژ و زمان (هردو integer) خروجی داریم.
          پروسه به این صورته که من خروجی اسکوپ رو توسط dll مربوطه به لب ویو منتقل میکنم. این خروجی یک شکل موج هست. توی برنامه ازش میانگین گرفته میشه و روی روی گراف xy اضافه میشه. محورx زمان و y ولتاژی که میانگین گرفتیم. این آزمون رو مثلا 10 مرتبه با نمونه های متفاوت انجام میدیم و نتایج بعنوان رفرنس ذخیره میشه. ازین به بعد هر زمان که تست انجام شد باید نتیجه با اون رفرنسها مقایسه بشه و شرایط نمونه تحت آزمایش رو بهمون اعلام کنه
          متاسفانه چون روی waveform chart زمان صحیح نشون داده نمیشه (نمیدونم مشکلش کجاس!) از گراف استفاده کردم. با همون waveform chat میشه راحت روی TDMS ذخیره کرد
          حالا با این توصیفات من میخام خروجی هر رفرنس رو توی excel ذخیره کنم و بعد برای مقایسه، داده های هر فایل اکسل رو بیارم توی برنامه تا مقایسه انجام بشه. یعنی برای 10 تا رفرنس 10 فایل اکسل داریم. نمیدونم آیا جوابگو خواهد بود یا خیر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nicebluesky نمایش پست ها
            تشکر جناب فولادی بابت راهنمایی
            تست تا حدود 2.5 3 ساعت ممکنه طول بکشه و هر میلی ثانیه یک آرایه شامل ولتاژ و زمان (هردو integer) خروجی داریم.
            پروسه به این صورته که من خروجی اسکوپ رو توسط dll مربوطه به لب ویو منتقل میکنم. این خروجی یک شکل موج هست. توی برنامه ازش میانگین گرفته میشه و روی روی گراف xy اضافه میشه. محورx زمان و y ولتاژی که میانگین گرفتیم. این آزمون رو مثلا 10 مرتبه با نمونه های متفاوت انجام میدیم و نتایج بعنوان رفرنس ذخیره میشه. ازین به بعد هر زمان که تست انجام شد باید نتیجه با اون رفرنسها مقایسه بشه و شرایط نمونه تحت آزمایش رو بهمون اعلام کنه
            متاسفانه چون روی waveform chart زمان صحیح نشون داده نمیشه (نمیدونم مشکلش کجاس!) از گراف استفاده کردم. با همون waveform chat میشه راحت روی TDMS ذخیره کرد
            حالا با این توصیفات من میخام خروجی هر رفرنس رو توی excel ذخیره کنم و بعد برای مقایسه، داده های هر فایل اکسل رو بیارم توی برنامه تا مقایسه انجام بشه. یعنی برای 10 تا رفرنس 10 فایل اکسل داریم. نمیدونم آیا جوابگو خواهد بود یا خیر
            اگه کار صنعتی هست که دخلت در اومده چون یه تعداد مشکلات حاد خواهی داشت از جمله سنکرون کرده دیتا ها برای مقایسه دقیق اون هم به صورت اتو ماتیک
            اگر کار ازمایشگاهی هست باید توجه کنی که با سرعت یک کیلو سمپل در سه ساعت حدود 10 ملیون داده داری پس نه تنها گزینه تکست کنسل هست بلکه این دیتا رو نمیتونی توی ایکسل هم ذخیره داشته باشی توی ایکسل در بهترین حالت یک ملیون ردیف دیتا میتونی استفاده کنی
            پس میمونه همون فایل باینری tdms
            فقط قبلش من فکر نمیکنم دی ال ال اجازه بده با سرعت یک کیلو داده بخونی احتمالا اسیلوسکوپ شما ارایه ای از داده ها رو در هر 100 یا 200 میلی ثانیه به کامپیوتر میفرسته در این صورت شما اصلا اجاره ندارین از چارت استفاده کنین از طرفی برای اینکه زمان رو توی گراف درست داشته باشین بهتره ارایه خودتون را دیتای دینامیکی کنین
            به هر حال گزینه مورد نظر شما اینکه اطلاعات به صورت باینری ذخیره بشه و بعد دوباره خونده بشه برای مقایسه ولی خود مقایسه رو هم باید احتمالا از یک پالس تریگر استفاده کنین تا بتونین مقایسه درستی داشته باشین
            موفق باشین
            فولادی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X