اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ی تحلیل مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ی تحلیل مدار

با سلام خدمت دوستان عزیز و تبریک بخاطر ظاهر جدید انجن

یکی از چالش های یادگیری الکترونیک که همه در ابتدا با اون باید دستو پنجه نرم کنند تحلیل مدار هست؛ البته باید بگم که بنده هم جزء همون افراد هستم.
    مثلا این مدار رو نگاه کنید:

بنده واقعا نمیتونم درک کنم که مسیر حرکت الکترون ها به چه صورت هست و یا اینکه چرا آنتن رو در ابتدا قرار دادند در حالی که خازن C1 در آخر مدار قرار داره! یکی از مشکلات عمده ی بنده این است که نمتوانم تشخیص دهم به ترتیب چه قطعاتی در کار هستند تا در آخر به آنتن ختم شود.
    از دوستان خواهش میکنم تا در این تایپیک کنند چون کوچکترین اطلاعات هم مفید هستند و همچنین خیلی از افراد با این موضوع مشکل دارند.

با تشکر

پاسخ : نحوه ی تحلیل مدار

سلام
    آنتن در خروجی مدار قرار داره و امواج تقویت شده میکروفن روارسال میکنه
    خازن پیکو 104 هم اکثرا نویز گیر هستن.

دیدگاه

پیشنهاد میکنم مداراتی که تحلیل شده هستن رو مطالعه کنید تا توی این مساله تجربه بدست بیارید . همینطور اطلاعات پایه ای خودتون رو در زمینه انالوگ تقویت کنید مثل انواع اسیلاتورها یا سلف ها و... خومدن کتابهای رشته مخابرات هم کمک میکنه البته برای شروع نباید خیلی درگیر محاسبات شد

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنماییتون
        تگه میشه چندتا منبع معرفی کنید.

دیدگاه

منم مثل شما تو این زمینه خیلی مبتدی هستم . راستش چند وقتی هست دارم روی رادیوهای 27mhz کار میکنم . توی همین انجمن، بخش انالوگ مطالبی هست . (اگر هنوز وجود داشته باشه). ولی من توی این مورد منابع فارسی خوبی پیدا نکردم . با این وضعیت زبان انگلیسی دست و پا شکسته من، البته یه کم سخت هست ولی در کل بیشتر توی منابع خارجی باید دنبالش بگردی

دیدگاه

با تشکر فراوان از راهنمایی هاتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X