اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تنظیم event روی پین 7 پورت e

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تنظیم event روی پین 7 پورت e

دوستان من یه با یه مشکلی مواجه شدمدر ایونت سیستم . مشکلم اینه که میخوام بدونم وقتی event را از طریق یک کانال خاص روی پین 7 تنظیم میکنم .نمیدونم چه اتفاقی برا اون پین میافنه .و با چه ریجستری میشه این اتفاق رو تنظیم کرد. فرضا میخوام با یک event پین 7 مثلا پورت ای تاگل بشه .یا ست بشه یا clear بشه .میخوام بدونم این اتفاقات توسط کدوم ریجستر تنظیم میشه .مرسی از همه دوستان که جواب میدن و راهنمای میکنن

پاسخ : تنظیم event روی پین 7 پورت e

سلام.

منظورتون را دقیقا متوجه نشدم اما برای استفاده از event system اول میاید و یک منبع event تعریف می کنید. مثلا منبع event را میذارید روی PORTE پین 7 حالا با تعیین مقدار PORTE.PIN7CTRL می تونید تعیین کنید که در چه صورتی این event اتفاق بیفته. توی این رجیستر سه تا بیت به نام ISC وجود داره که میتونید روی حالت های لبه بالا رونده ، پایین رونده یا هر دو لبه تنظیمش کنید.حالا هر وقت این اتفاقی که تعریف کردید بیفته این event فعال میشه.
    در مورد اینکه حالا خروجی این event چی میشه. باید گفت که هر سخت افزار میکرو یه سری ورودی برای event داره مثلا تایمر که میتونه عملیات های capture یا campare یا موارد دیگه را با استفاده از event انجام بده و این یعنی یک قابلیت فوق العاده یعنی روی هر پایه ای شما میتونید مثلا عملیات capture را داشته باشید.
    در مورد اینکه گفتید می خواین با تغییر یک پایه ، پایه دیگری تغییر کنه فکر می کنم با وقفه این کار امکان پذیر باشه در واقع نیازی به event system نیست. خروجی که event روی یک پورت داره فقط یک قابلیتی هست که میتونه کلاکی را روی پایه های خاصی از پورت های خاصی ایجاد کنه.
    برای اطلاعات بیشتر میتونید به سایت Knowledgeplus.ir مراجعه کنید. اونجا آقای کی نژاد فیلم های آموزش Xmega خودشون را قرار میدن. در مورد event هم توضیح دادن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X