اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روت دستی یا روت نرم افزار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روت دستی یا روت نرم افزار

سلام دوستان..بنظرتون برای مدارهای صنعتی از روت دستی استفاده کنیم یا روت نرم افزار؟؟

پاسخ : روت دستی یا روت نرم افزار

سلام
    منظور از مدار صنعتی چی هست ؟ اگر مدارات صنعتی داخل ایران مدنظر هست بله اکثرا روت دستی هستند یا اگر اتو روت هستند قطعا خیلی جاهاش نهایتا دستی اصلاح میشند.
    ولی اگر منظور مداراتی مثل مادربرد و ... هست خیر آنها همگی نرمافزاری هستند ولی باز با تغییرات دستی کوچک.
    در کل مدارات تا 2 لایه در روت دستی بسیار زیباتر میشند.

دیدگاه

مثلا یه مدار با صدتا قطعه خیلی سخته که دستی روتش کنی...باید چیکار کرد تا روت دستی قوی بشه؟؟

دیدگاه

سخت بودن که خیر .... فقط حوصله میخواد و تجربه.
        از مدارهای کوچکتر شروع کنید و به کسب تجربه بپردازید و اصلا از نرم افزارهای به درد نخور و ساده برای این کار مهم و حساس استفاده نکنید

دیدگاه

من همیشه چیدمان قطعات رو خوب اول انجام میدم. این خیلی تاثیر داره. بعد با آتو-روت خطوط رو میکشم. بعد در صورت لزوم(خیلی از موارد لازمه) اصلاهش میکنم. البته نرم افزار هم خیلی مهمه به نظر من نرم افزار های گرون قیمت از الگوریتم های هوشمندتری استفاده میکنن و در نتیجه بهترن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh نمایش پست ها
            من همیشه چیدمان قطعات رو خوب اول انجام میدم. این خیلی تاثیر داره. بعد با آتو-روت خطوط رو میکشم. بعد در صورت لزوم(خیلی از موارد لازمه) اصلاهش میکنم. البته نرم افزار هم خیلی مهمه به نظر من نرم افزار های گرون قیمت از الگوریتم های هوشمندتری استفاده میکنن و در نتیجه بهترن.
            مثلا چه نرم افزاری؟؟؟

دیدگاه

مثلا همین Altium و یا Cadence OrCad PCB Designer
              همین آلتیوم واسه ما کافیه.

دیدگاه

ببخشید من سوال زیاد میکنم..منظور از اصلاح کردن چیه

دیدگاه

110% با گفته ایشون موافق هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedhk نمایش پست ها
                    ببخشید من سوال زیاد میکنم..منظور از اصلاح کردن چیه
                    خواهش میکنم.
                    معمولا برنامه ها خیلی خوب کارشون رو انجام نمیدن یا لااقل دلبخواه ماها نیست یا مثلا می خواییم ضخامت خطوط و یه سری چیزای دیگه رو تغییر بدیم پس بعد از آتو-روت خودمون PCB رو یه چک میکنیم و در صورت نیاز اصلاحات رو روش انجام میدیم.

دیدگاه

بنده تا حالا نتونستم با اتو روت کنار بیام و مسیر های درست و کوتاهی داشته باشم( البته برای قطعات زیاد و برد یک رو)
                      با یه روش پیشنهادی به این ترتیب عمل میکنم
                      ابتدا همونطور که دوستمون گفت سعی کنیم چیدمان قظعات درست انجام بشه .قطعات مرتب چیده بشن و قطعات مرتبط نزدیکتر چیده بشن...سپس یکبار گزینه اتو روت میزنیم تا مسیر ها کشیده بشه.با این کار یک نمای کلی از مسیر ها دستمون میاد و میفهمیم که کدوم قطعات رو بد جایگذاری کردیم یا کدوم قطعه رو برعکس کنیم تا مسیر ها پیچیده نشه..
                      بعد گزینه un route all رو میزنیم تا مسیر ها پاک بشن...
                      بعد از اینکه جای درست قطعات دستمون اومد و درست چیدیم ابتدا مسیرهای نزدیک رو رسم میکنیم ..همچنین خطوطی که مطمئن هستیم بهترین جا براشون هست..مسیرهای حساس رو همچنین.(مثل مسیر های فرکانس بالا).و نیز خطوط مشترک مثل خطوط تغذیه یا زمین.
                      اگر مدار شلوغ بود جاهایی رو که میتونیم بعضی مسیر ها رو با جامپر رسم میکنیم..مخصوصا مسیر های طولانی..زیر سوکت ایسی ها جای خوبی برای جامپر هست...
                      وقتی مطمئن شدیم موتور نرم افزار میتونه از عهده مسیرکشی ها بر بیاد گزینه aouto route رو میزنیم و اگه باز هم خوب نبود گزینه برگشت به حالت قبل رو میزنیم و دوباره سیمکشی های دستی رو مرتب میکنیم..و دوباره اتو روت
                      در کل بگم که اتوروت نرم افزاری به هیچ وجه توایی مغز شما رو نداره..
                      جدیدترین ویرایش توسط amin tal; ۲۳:۲۱ ۱۳۹۵/۰۵/۰۲.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X