اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه جایگزینی لامپهای پرمصرف موتورسیکلت با LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه جایگزینی لامپهای پرمصرف موتورسیکلت با LED

سلام از اساتید گرامی درخواست دارم راهنمایی کنن که چگونه میتونم لامپهای موتور سیکلت را با نوع ال ای دی 20 و 10 و 3 وات تعویض کنم. و ایا اصلا این کار امکان پذیر هست یا خیر. در مورد درایورها و هیت سینگ های مورد نیاز هم توضییح بدهید .ممنون. ضمنا باطری من 12 ولت 3 آمپر میباشد.

پاسخ : نحوه جایگزینی لامپهای پرمصرف موتورسیکلت با LED

متاسفانه توی ایران مردم جسارتا بخاطر بیسوادی فقط پی زلم زیمبو مثلا پخش آنچنانی و آمپلیفایر و ساب و ... هستن نه لوازم کاربردی ایمنی و رفاهی. لذا خیلی اقلام کاربردی برای وسائط نقلیه از جمله همین لامپهای LED پرنور برای چراغهای بزرگ خودروها و موتورسیکتها نایاب هست
    اگر خودتون پی ساختش هستین بحث دیگریه
    بنده کل لامپهای عقب، داخل و جلوی خودرو (منهای لامپهای اصلی جلو) رو با Power LEDهای 1 تا 5W ساختم بدون نیاز به تعویض چراغها یا حتی پاتروم لامپها، که مراحل ساخت و تست طولانیش بسیار وقتگیر و پرزحمتیه و شرحش مفصله
    اما اگر دنبال خرید بی دردسر آماده اش که درایور و هیتسینک همراهشه هستین با قیمت مناسب از فروشگاههای خارجی میشه سفارش داد
    جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۲۱:۲۴ ۱۳۹۵/۰۵/۰۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Haswell نمایش پست ها
      متاسفانه توی ایران مردم جسارتا بخاطر بیسوادی فقط پی زلم زیمبو مثلا پخش آنچنانی و آمپلیفایر و ساب و ... هستن نه لوازم کاربردی ایمنی و رفاهی. لذا خیلی اقلام کاربردی برای وسائط نقلیه از جمله همین لامپهای LED پرنور برای چراغهای بزرگ خودروها و موتورسیکتها نایاب هست
      بنده کل لامپهای عقب، داخل و جلوی خودرو (منهای لامپهای اصلی جلو) رو با Power LEDهای 1 تا 5W ساختم بدون نیاز به تعویض چراغها یا حتی پاتروم لامپها، که مراحل ساخت و تست طولانیش بسیار وقتگیر و پرزحمتیه و شرحش مفصله
      اما اگر دنبال خرید بی دردسر آماده اش که درایور و هیتسینک همراهشه هستین با قیمت مناسب از فروشگاههای خارجی میشه سفارش داد
      http://www.ebay.com/bhp/led-headlight
      اوخ اوخ
      چه گرون
      خب با این پول میشه زنون بست کههههههههههههههه
      تازه نوزشم بیشتره
      البته اینو بگم که کلا نور سفید تو شب دید نداره و دردسر ساز میشه
      ................Fx7SAM................

دیدگاه

لامپ زنون هم بی عیب نیست
        1.حرارت که میتونه باعث ذوب کاسه چراغ کوچک بشه
        2.ترانس افزاینده که خطر برق گرفتی در انواع ارزون اون محتله
        3. تولید فقط نور سفید یخی
        4.قیمت بالا حتی در انواع ارزانقیمتش
        اما خب، میدونین که انواع LED عمدتا همون عیب اول رو داره که البته همونم باز قابل حله. بازه ی قیمتی هم وسیع و دارای تنوعه!
        جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۲۲:۵۹ ۱۳۹۵/۰۵/۰۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahan393 نمایش پست ها
          سلام از اساتید گرامی درخواست دارم راهنمایی کنن که چگونه میتونم لامپهای موتور سیکلت را با نوع ال ای دی 20 و 10 و 3 وات تعویض کنم. و ایا اصلا این کار امکان پذیر هست یا خیر. در مورد درایورها و هیت سینگ های مورد نیاز هم توضییح بدهید .ممنون. ضمنا باطری من 12 ولت 3 آمپر میباشد.
          با سلام و درود
          باید حداکثر ولتاژ دو سر چراغ را اندازه گیری نمایید مثلاً موقعی که موتور روشن است و میزان گاز زیاد است باید ببینید چند ولت روی دوسر چراغ وجود دارد سپس نسبت به همان باید مقدار مقاومت محدود ساز جریان را محاسبه نمایید.
          برای همگرا نمودن نور هم می توانید از عدسی استفاده نمایید مانند چراغ قوه ها.

این مطلب را مشاهده نمایید:
          آموزش ساخت چراغ قوه دستی اضطراری خارق العاده با نوری برابر با ۸۰۰۰ لومن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Haswell نمایش پست ها
            http://www.ebay.com/bhp/led-headlight
            ممنون که وقت گذاشتید. سوال اول:بنده امکانات تهیه نمونه اماده ان هم از سایت خارجی را ندارم لطفا قطعات مورد نیاز کارم را بفرمایید تا خودم ببندم س.دوم:شما که تجربه این کار را دارید لطا بفرمایید برای موتور سیکلت راهنما و چراغ عقب و چراغ ترمز هرکدام چند وات کفایت میکند؟؟ و س. سوم. هم اینکه برای چراغ جلو هم میتوان ال ای دی بست؟ یا خیر . من اماتور هستم لطفا ساده بیان کنید.ممنون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Nima200 نمایش پست ها
            اوخ اوخ
            چه گرون
            خب با این پول میشه زنون بست کههههههههههههههه
            تازه نوزشم بیشتره
            البته اینو بگم که کلا نور سفید تو شب دید نداره و دردسر ساز میشه
            دوست عزیز من اگر میخواستم زنون ببندم که برای کمک خواستن تاپیک نمیزدم. زنون دید وسایل نقلیه دیگر را مختل میکند و خطرناک است. نور سفید توی شب دید نداره؟ لطفا اسپم ندهید .اجازه بدید کسانی که واردترن تاپیک را به نتیجه برسونن.ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
              با سلام و درود
              باید حداکثر ولتاژ دو سر چراغ را اندازه گیری نمایید مثلاً موقعی که موتور روشن است و میزان گاز زیاد است باید ببینید چند ولت روی دوسر چراغ وجود دارد سپس نسبت به همان باید مقدار مقاومت محدود ساز جریان را محاسبه نمایید.
              برای همگرا نمودن نور هم می توانید از عدسی استفاده نمایید مانند چراغ قوه ها.
              این مطلب را مشاهده نمایید:
              آموزش ساخت چراغ قوه دستی اضطراری خارق العاده با نوری برابر با ۸۰۰۰ لومن
              متاسفانه نمیتوانم ولتاژ را محاسبه کنم چون ولتمتر ندارم.خود باطری که دوازده ولته یعنی موقع گاز دادن ولتاژش بالا میره،؟ نمیشه مستقیم به باتری ببندم ؟ مگر روی درایور ها ننوشته ۱۲ تا ۲۴ ولت دی سی پس چه نیازی به اندازه گیری ولتاژ است؟ ممنون .

دیدگاه

اگر یالاتر از 1 وات استفاده کنی باید فکر خنک کردنش هم باشی
                فکر کنم یدونه 3 وات با هیت سینک تو کاسه عقب موتور جابشه
                استفاده از درایور هزینه رو خیلی میبره بالا ولی مطمعن تره
                حداکثر ولتاژ تولید شده تو موتور 15 ولته (( معمولا بین 13 تا 14 )) از دوسر باتری هم بگیری بازم به 14 میرسه
                از مقاومت برای کاهش جریان میتونی استفاده کنی
                من از همین تکنیک استفاده کردم و بدون مشکل ال ای دی ها کار کردند

دیدگاه

ممنون که وقت گذاشتید. سوال اول:بنده امکانات تهیه نمونه اماده ان هم از سایت خارجی را ندارم لطفا قطعات مورد نیاز کارم را بفرمایید تا خودم ببندم س.دوم:شما که تجربه این کار را دارید لطا بفرمایید برای موتور سیکلت راهنما و چراغ عقب و چراغ ترمز هرکدام چند وات کفایت میکند؟؟ و س. سوم. هم اینکه برای چراغ جلو هم میتوان ال ای دی بست؟ یا خیر . من اماتور هستم لطفا ساده بیان کنید.ممنون
                  همونطور که دوستان راهنمایی کردند و خودتون هم اشاره کردین اصل کار چندان پیچیدگی نداره : از Power LED های پرتوان مثلا 10W 10V بعلاوه ی درایور میشه بهره گرفت ولی در مورد چراغهای اصلی، چیزی که فکر رو مشغول میکنه چگونگی اجرای نور بالا و پایین هست

گرچه میشه LED رو بسمت جلو نصب نکرد تا عدسی بخواد. میشه وارونه و رو به عقب طوری نصب کرد که خود کاسه چراغ بتونه نور رو به بیرون بازتاب بده (من از این ایده برای چراغهای عقب خودرو استفاده کردم) و اگر از دو فقره power LED رو به عقب استفاده بشه طوریکه یکی قدری به سمت بالای کاسه چراغ نورش رو بتابونه تا در برگشت به زمین بازتاب کنه (بعنوان نور پایین) و دومی بسمت مرکز کاسه چراغ نصب بشه تا نور در برگشت بطور تقریبا موازی با زمین بازتاب کنه بعنوان نور بالا

یک نکته هم راجع به خرید از فروشگاههای خارجی بگم
                  این روزها بسیاری کاربرها اقلام گوناگون مورد نیازشون رو از طیف متنوعی فروشگاههای معتبر خارجی تهیه می کنن مخصوصا اقلامی که در این مملکت گیر نمیاد مثل همین مورد شما
                  شرکتهایی مثل chinship.ir کارشون همین واسطه گری خرید هست و شخصا بارها سفارشاتی بهشون دادم و با نرخ خوبی وارد کردند و تحویل دادند
                  فروشگاههای چینی مثل aliexpress بدک نیستند و چراغهای آماده و با قیمت متنوع دارند از 6$ با 800LM روشنایی تا قیمتهای بالاتر و امکانات کامل و روشنایی بسیار بیشتر

شخصا جای شما باشم برای نور چراغهای اصلی بخاطر اهمیت و حساسیتشون همینکار رو میکنم

در مورد راهنما هم شخصا میتونین 4 فقره Power LED زرد 3W رو با هم سری کنین و با کمک یک مقاومت آجری 2.2 اهم جریان رو محدود کنین
                  البته بخاطر کاهش مقاومت این لامپ دست ساز نسبت به لامپ اصلی، لازم خواهد شد مدار تایمر چشمک زن راهنما دستکاری بشه تا مقاومتش بره بالا

دیدگاه

دوست عزیز من اگر میخواستم زنون ببندم که برای کمک خواستن تاپیک نمیزدم. زنون دید وسایل نقلیه دیگر را مختل میکند و خطرناک است. نور سفید توی شب دید نداره؟ لطفا اسپم ندهید .اجازه بدید کسانی که واردترن تاپیک را به نتیجه برسونن.ممنون
                    با تشکر از پیشنهاد شما
                    اما من اسپم ندادم و کاملا جدی گفتم
                    اینو تو صحبت با فروشنده عمده لامپ زنون شنیدم،وگرنه تا حالا زنون نداشتم
                    البته با عقل هم جور در میاد چون نور زنون خیلی سرده و بخاطر همین هم زنون های با نور گرمتر ارائه شدن
                    اینو میتونید از کساییکه زنون دارن بپرسین
                    در ضمن در مورد ازار نور زنون بشدت موافقم،فکر میکنم ممنونع هم هست
                    درضمن اگر دلیل شما مصرف برق بیشتر لامپ های رشته ای است پیشنهاد میکنم این کاررا نکنید،چرا که مصرف 5 وات با 20 وات فکر نمیکنم برای شما فرقی کند!!!
                    دردسرها و قیمت کار با الیدی بماند.............
                    البته باید بگم که کاریکه میخاید بکنید کار جالبیه و خودم هم خواستم بارها این کارو بکنم
                    موفق باشید
                    ................Fx7SAM................

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X