اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک در راه اندازی ال سی دی گرافیکی-فوری-

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک در راه اندازی ال سی دی گرافیکی-فوری-

سلام ، میخوام توی مدارم از یه ال سی دی گرافیکی با درایور ks108 استفاده کنم و توی پروتوس که شبیه سازیش کردم کار کرد و مشکلی نداشت
    اما وقتی مدارو بستم ال سی دی هیچ واکنشی نشون نداد __لطفا کمکم کنید خیلی فوریه

پاسخ : درخواست کمک در راه اندازی ال سی دی گرافیکی-فوری-

سلام دوست عزیز...به دوستان حق بدید که جواب شما رو ندهند...حتی سازنده السیدی هم نمیتونه به شما کمکی بکنه.لطفا اطلاعات دقیقی بدهید که چه کار کردید؟ دانشتون در مورد السیدی چقد هست ایا دیتاشیت و پایه های السیدی رو خوندید؟؟؟
    الان شما پایه های تغذیه السیدی یعنی vss و vdo و نیز پلیه روشنایی vo رو متصل کنید ببینید روشن میشه؟

دیدگاه

بله حق با شماست!

من طبق دیتاشیتش عمل کردم و همه ی پایه ها رو طبق دستور استفادش توی دیتا شیت نصب کردم
      این فایل شبیه سازی شده هستش:
      http://uploadboy.me/lq35y11z61rv/ks108 128.64.zip.html
      آیا مشکلی داره که کدویژن پیدا نکرده؟

اینم عکس واقعی مدار...توصیه میکنم اگه میخایین چشمتون ضعیف نشه نگاش نکنین
      مدارش توی پروتوس هست (مو به مو طبق پروتوس بستم)
      جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۰۱:۳۵ ۱۳۹۵/۰۵/۰۵.

دیدگاه

سلام مجدد.

راستش کدهاتون رو با کد ویزارد نوشته بودید و خیلی درهم بود و وقت نکردم ببینم مشکل داره یا نه .اما اینکه میفرمایید تو پروتوس جواب میده اما در عمل جوب نمیده که کدها درست هستند و مشکلون از جای دیگست.
        _اول مطمئن بشید که اتصالاتتون درست هست..با این تصویر اشفته ای که من میبینم احتمالش کم نیست.. از سالم بودن میکرو و السیدی هم مطمن شو..پایه های تغذیه السیدی و پایه کنتراست رو با مقاومت مناسب وصل کن ببین السیدی سالمه یا نه...
        _بیشتر بچه ها در کار با السیدی همین مشکل شما رو دارند و در بیشتر موارد مشکل از کدویژن هست.چون همه ورژن کرک شده استفاده میکنند.بهتره که یه پروژه دیگه باز کنید و کدهاتون رو داخلش بریزید و دوباره کامپایل کنید.
        _همیشه برای اینکه بفهمید برنامه تا کجا درست اجرا میشه و به حلقه while میرسه یا نه و اینکه ایا حلقه رو تکرار میکنه یا نه در خطی از برنامه که شک داشتید دستور روشن و خاموش شدن یک پایه بلا استفاده میکرو رو برای چند ثانیه بدهید..و اون پایه رو به الیدی متصل کنید..
        یک برنامه هم نوشتم..اول تو پروتئوس بعد توسط میکرو امتحانش کنید.
        این فایل برنامست.ببین درست کار میکنه:
        جدیدترین ویرایش توسط amin tal; ۰۹:۴۸ ۱۳۹۵/۰۵/۰۵.

دیدگاه

برای کنترل کنتراست پتانسیومتر لازمه
          چون سازنده های مختلف ولتاژهای متفاوتی رو در نظر میگیرین

شما بجای اون دوتا مقاومت یدونه پتانسیومتر بذار

مقدار فرق نمیکنه
          10کیلو یا 5کیلو یا ....

دیدگاه

یه عکس از شماتیک مدارت بذار.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh نمایش پست ها
              یه عکس از شماتیک مدارت بذار.
              فایلش توی پست سوم هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
                فایلش توی پست سوم هست
                من فایل دانلود نمیکنم. خودشون اگه خواستن عکس ازش بگیرن و بذارن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal نمایش پست ها
                  سلام مجدد.

راستش کدهاتون رو با کد ویزارد نوشته بودید و خیلی درهم بود و وقت نکردم ببینم مشکل داره یا نه .اما اینکه میفرمایید تو پروتوس جواب میده اما در عمل جوب نمیده که کدها درست هستند و مشکلون از جای دیگست.
                  _اول مطمئن بشید که اتصالاتتون درست هست..با این تصویر اشفته ای که من میبینم احتمالش کم نیست.. از سالم بودن میکرو و السیدی هم مطمن شو..پایه های تغذیه السیدی و پایه کنتراست رو با مقاومت مناسب وصل کن ببین السیدی سالمه یا نه...
                  _بیشتر بچه ها در کار با السیدی همین مشکل شما رو دارند و در بیشتر موارد مشکل از کدویژن هست.چون همه ورژن کرک شده استفاده میکنند.بهتره که یه پروژه دیگه باز کنید و کدهاتون رو داخلش بریزید و دوباره کامپایل کنید.
                  _همیشه برای اینکه بفهمید برنامه تا کجا درست اجرا میشه و به حلقه while میرسه یا نه و اینکه ایا حلقه رو تکرار میکنه یا نه در خطی از برنامه که شک داشتید دستور روشن و خاموش شدن یک پایه بلا استفاده میکرو رو برای چند ثانیه بدهید..و اون پایه رو به الیدی متصل کنید..
                  یک برنامه هم نوشتم..اول تو پروتئوس بعد توسط میکرو امتحانش کنید.
                  این فایل برنامست.ببین درست کار میکنه:
                  http://s2.picofile.com/file/82612253...older.rar.html

#اتصالات برد مشکلی ندارن با مولتی متر همه رو تست کردم
                  #کد رو خودم ننوشتم ...از یه سایت گرفتم بصورت اماده که اشکالی نداشته باشه_(ینی درهم و برهمیش تقصیر من نیس);
                  #منم همیشه برای دیباگ همین کارو میکنم برای هر دستور یه چشمک دو ثانیه ای میزارم حالا چشمکا رو میشمارم هرجا کار نکرد مال همون
                  در کل تکنیک خفنیه اما این دستور چون نمایش روی السیدیه ، فقد یه دستوره ...دو حالت داره..یا کار میکنه یا کار نمیکنه...
                  #من از استادم هم که c رو بهم یاد داد پرسیدم حتی اوشون هم گفتن "منم تا حالا نتوستم lcd گرافیکی راه بندازم!!!"
                  دیگه کار از ما گذشته
                  #یه دنیا ممنون که برای رفع کردن مشکل من اینقد وقت گذاشتید فایل اپلود کردید!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh نمایش پست ها
                    من فایل دانلود نمیکنم. خودشون اگه خواستن عکس ازش بگیرن و بذارن.
                    #هه_دوست عزیز اگه منظورتون امنیته ...
                    میتونید از انتی ویروس های انلاین استفاده کنید وگرنه من خودم یه ویروس ساختم (البته ایده از خودم نبود!) با فرستادن یه عکس برای یه شماره
                    میشد دسترسی تقریبا کامل به گوشی طرف داشت
                    #.
                    #.
                    #.
                    #.
                    #.
                    #.
                    #

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed under line نمایش پست ها
                      #اتصالات برد مشکلی ندارن با مولتی متر همه رو تست کردم
                      #کد رو خودم ننوشتم ...از یه سایت گرفتم بصورت اماده که اشکالی نداشته باشه_(ینی درهم و برهمیش تقصیر من نیس);
                      #منم همیشه برای دیباگ همین کارو میکنم برای هر دستور یه چشمک دو ثانیه ای میزارم حالا چشمکا رو میشمارم هرجا کار نکرد مال همون
                      در کل تکنیک خفنیه اما این دستور چون نمایش روی السیدیه ، فقد یه دستوره ...دو حالت داره..یا کار میکنه یا کار نمیکنه...
                      #من از استادم هم که c رو بهم یاد داد پرسیدم حتی اوشون هم گفتن "منم تا حالا نتوستم lcd گرافیکی راه بندازم!!!"
                      دیگه کار از ما گذشته
                      #یه دنیا ممنون که برای رفع کردن مشکل من اینقد وقت گذاشتید فایل اپلود کردید!!
                      خواهش میکنم.باید از دوستان دیگه تشکر کنید نه من..
                      ببینید خیلی ها در کار با این السیدی گرافیکی دچار مشکل هستند..درحالی که اینقدر ها هم سخت نیست بخصوص وقتی کتابخونه های اماده هم براش نوشته شده..
                      اگر فرصت بشه به زودی اموزشی برای کار با این نوع نمایشگرها میزارم .
                      اون فایلی هم که گذاشتم رو اگه تو میکرو مگا 32 بریزید روی السیدی نماد ECA رو مشاهده میکنید..
                      در ضمن از روی تجربه میگم با این مداری که بستید زیاد به کار کردن مدار مطمئن نباشید..حد اقل باید السیدیتون روشن میشد...در ترتیب پایه ها دقت کنید..بعد هم توی عکس سه تا پایه سمت چپ رو رهاش کردید یا من اینطوری میبینم؟
                      جدیدترین ویرایش توسط amin tal; ۱۶:۱۰ ۱۳۹۵/۰۵/۰۵.

دیدگاه

من که نتونستم فایلتون رو بعد از پروگرام کردن راه بندازم اخه نمیدونستم که کودوم پایه ها رو برا ال سی دی گذاشتید
                        در کل خیلی ممنون منتظر اموزش شما هستم...

دیدگاه

پایه RST رو on میکنی؟ اکثر بچه ها برنامه شون از این لحاظ ایراد پیدا میکنه. شما این پایه رو اصلا مستقیم وصل که به Vcc. دوباره امتحان کن ببینیم چطور میشه.(جهت اطمینان حتما انجامش بده و نتیجه شو بگو بهمون).

دیدگاه

مگه نباید پایه ریست السیدی طبق برنامه ای که توی کد ویژن میدیم وصل شه به ایسی؟

من همین الان که فرستادم این متنو تست کردم ولی هیچ عکس العملی نداشت!

من فکر میکردم این پایه مال زمان راه اندازی السیدیه که باعث میشه هیچ کدی دریافت نکنه توسط میکرو!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed under line نمایش پست ها
                              مگه نباید پایه ریست السیدی طبق برنامه ای که توی کد ویژن میدیم وصل شه به ایسی؟
                              من همین الان که فرستادم این متنو تست کردم ولی هیچ عکس العملی نداشت!

من فکر میکردم این پایه مال زمان راه اندازی السیدیه که باعث میشه هیچ کدی دریافت نکنه توسط میکرو!!!
                              نکنید هم باید کار کنه. این پایه ریست کاری نداره. من همیشه وصلش میکنم به Vcc و بدون مشکل کار میکنه.
                              دیکاپلینک میکروتون ظاهرا افتضاحه. اصلا از خازن توی مدار شما هیچ خبری نیست. واسه همه پایه های Vcc خازن 100nf بذار. نزدیکشون هم باشه. بعد چک کن ببین اصلا میکرو کار میکنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X