اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ساخت فرستنده/گیرنده با R315 (بسکام)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ساخت فرستنده/گیرنده با R315 (بسکام)

با سلام به همه
    مطالب مرتب با بحثم رو یه بررسی کردم اما هیچ کدومش مشکل من رو بر طرف نکرد!
    ابتدا لیست وار بگم:
    - زبان برنامه نویسی بیسیک هست
    - از دو ماژول فرستنده و گیرنده R315 استفاده میکنم
    - از هر سه حالت دریافت توسط INKEY,WAITKEY و وقفه URXC استفاده کردم ولی به نتیجه نرسیدم
    - میکرو هم در سمت فرستنده مگا 32 و در گیرنده مگا 8 هست که فکر نمیکنم فرقی در کار بزاره
    - نرخ ارسال داده 1200 هست
    - ارسال و دریافت تک بایتی و چند بایتی و کاراکتری هم انجام دادم
    - و هر دو میکرو فرستنده و گیرنده از کریستال خارجی 12 مگ استفاده میکن

مشکل اینجاست که من حتی نتونستم یه داده رو سالم دریافت کنم
    گاهی دریافت ها با اینکه نکات ایزولاسیون نسبت به نویز رو انجام دادام اما همراه با نویز داده دریافت میشه
    در هر دریافت داده ها هرچیزی میشه!! به جز همونی که باید باشه!!!
    کلی سر و کله زدم و سعی کردم نمونه هایی رو ببینم... به یه موردی برخوردم اونم اینکه برای اتصال ماژول ها به میکرو از یه معکوس سازی با یه دونه ترانزیستور استفاده شده بود که تصاویرش رو میذارم
    اونم بخاطر اینکه سیگنال داده روی باس میکرو در حالت مثبت به منفی ارسال و دریافت میشه ولی ماژول ها در حالت منفی به مثبت سیگنال رو ارسال و دریافت میکنن تا فعالیت بی خودی هم نداشته باشن...
    به هرحال هر گلی بود به سرم زدم ولی نشد که نشد!!
    خواهشا دوستان یه سورسی... نقشه ای... نمونه ی عملی با بسکام یا هرچیزی که من رو کمک کنه دارن دریغ نکنن که خیلی کارم گیره...
    از همه سپاس

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

در ادامه سوالم...
    این مداری هست که من برای معکوس سازی سیگنال های داده UART استفاده کردم
    [/HTML][/HTML]

پاسخ : مشکل در ساخت فرستنده/گیرنده با R315 (بسکام)

این نوع فرستنده ها رو اکثرا با آی سی های PT درست میکنن
    ولی با میکرو هم میشه

میتونید ماژول رو عوض کنید؟؟؟
    اگه که میشه یه ماژول پیشنهاد دارم با مدار امتحان شده
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

سلام
      ممنون از پاسخ
      بله میدونم.. با pt به راحتی کار میکنه
      ولی مشکل اینه که میخوایم هزینه و حجم کار کم و کوچیک در بیاد
      در مورد عوض کردن هم نباید هزینه افزایش پیدا کنه...

دیدگاه

هر ماژول رو چند میخرید؟؟؟
        هزینه این ماژول که میگم هر کدوم 5 تومن هست که فرستنده و گیرنده با هم میشه 10 تومن
        ولی در عوض هیچ گم شدن دیتا و... نخواهید داشت
        منظورم NRF هست
        از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
        تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

این پروژه تکمیلی هست در ادامه یک پروژه بزرگتر که قرار شده برخی اطلاعات از ریموت کنترل به سمت دانگل ارسال بشه
          از طرفی چون تجاری هست روی هزینه های تمام شده خیلی حساسیت وجود داره و نباید نمونه های نسل دوم اختلاف قیمت زیادی داشته باشن
          از طرفی ما این ماژول ها رو در تعداد زیاد با قیمت جمعا 4500 خریداری میکنیم
          جدا از هزینه اش حجم کوچیکی داره و توی قسمت دانگل کل برد در داخل باکس شبیه فلش مموری جا میشه!

ولی در کل اگر واقعا راه حلی وجود نداره چاره ای نداریم جز دو کار
          یا از pt ها با پک smd استفاده کنیم تا فضای کافی رو داشته باشیم تا اینکه از همین ماژول ها استفاده کنیم

اما سوال من اینه که چرا؟
          چرا اینقدر مشکلات در ساختارش هست... خود همین آی سی های pt با این کیفیت خوب مشکل نویز و... رو برای دریافت داده بر طرف میکنه...
          واقعا نمیشه ببا یه برنامه خوب مشکل رو بر طرف کرد؟
          من بازهم در انتظار پاسخ دوستان هستم

دیدگاه

بیرون ماژول اینها رو دیدی؟؟ که با pic بستن؟؟
            اگه بشه یه دونه ارزونش رو بخرید ببینید چجوری شده که با میکرو درست کار میکنن
            در ضمن خروجی این ماژول ها فرکانسه نه 0 و 1
            چون خودم با این ماژول ها اصلا رابطه خوبی ندارم
            بر نامه ای هم باهاش ننوشتم میبخشید
            ولی فکر کنم تو نت ازش دیدم به همراه برنامه

دیدگاه

درسته... به نظر خودم هم یکی از بزرگترین مشکلات در دریافت و ارسال داده همین مورد هست
              چون وقتی داده ای دریافت میشه با اینکه کلا یه بایت بوده که حجمی نداره و زمانی رو هم به خودش اختصاص نمیده ولی فرستنده چون اون داده رو روی فرکانس خودش تغییر میده تا ارسال کنه همراه باهش کلی پالس بی خود هم میاد!
              از طرفی نمونه هایی هست توی نت ولی به زبان c نوشته شدن و همشون هم به شکل تئوری ارائه دادن حتی یه تصویری از نمونه ساخته شذده هم نمیذارن! فکر کنم آخرش به همین مشکل ما میخورن یا اگر هم کار کنه کاری نمیکنه که به درد بخوره!

دیدگاه

با بسکام هم فکر کنم باشه
                خب شما اون تئوری ها رو تبدیل به واقعیت کنید
                در ضمن یه پیشنهاد به خاطر ارزون در اومدن کیفیت کار ور خراب نکیند
                یه NRF نسخه smd بزارید فکر کنم ارزون تره
                ولی انگار شما خریدتون رو کردید
                تا به حال تو سایت های خارجی جستجو کردید؟؟؟

دیدگاه

بهترین راه استفاده از کد RC5 هستش
                  تو پروتوس هم میتونی با فرستنده گیرنده IR تست کنی و مشکل برنامه رو رفع کنی
                  بعد از ماژول ask در واقعیت استفاده کنی
                  نمونه برنامه هم تو help خود بیسکام RC5 هستش
                  این کد تو کنترل انواع تلویزیونها استفاده میشود
                  فقط کمی سرعت ارسال دیتا پایین هست ( کاربرد برای کنترل و ریموت ) .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X