اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

power led

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

power led

سلام به همه

البته به مهندسین واساتیدی که وقت وعمرخودشون رو وقف کاره خیر میکنند

خواهشی دارم اگر براتون مقدوره یکم با تامل تر پاسخ بدین من رشته تحصیلیم مکانیکه ولی علاقه زیادی به نور دارم ،برای نور روشنایی ورشد گیاه ،که هم فضای گلخانه و مناسب باشه برای رشد گیاه سوالاتی داشتم درحده ابتدایی شرمنده ام ببخشد
    ازدوتن از دوستانم که توی ضمینه برق فعالیت میکنند راهنمایی گرفتم یه عکس شماتیک برام فرستادن ،میفرستم برای اساتید 1-ماژولی که برای ساخت دارم اگر کل محیط 1در2 متربه ارتفاع بلند 2باشه اگر بخواهم براش یه فیکسچر درست کنم به قول شما هیت سینک کنم به چه صورته ؟..سوال دومم اینه آیا این پاور ال ای دی ها مناسب گیاه هست ؟ترتیب ماورابنفش ها وفرابنفش ها درست اتخاذ شده اگر کسی اطلاعاتی درباره اینا داره مطرح کنه -سوال آخرم از سری کردن الیدی هاس اگه قراره الیدی ها از ولتاژهم پوشانی نداشته باشن از چه درایوری با چه توانی استفاده باید کرد نظرتون درباره درایور دیمر دار چیه از لحاظ قیمتی مقرون به صرفه هست .ممنونم[IMG][/IMG]
    جدیدترین ویرایش توسط tahabakhshi; ۱۴:۲۲ ۱۳۹۵/۰۵/۰۴.

پاسخ : power led

سلام دوست عزیز..
    راستش بعضی سوالاتتون رو متوجه نشدم.اگه سئالتتون رو شماره گذاری میکردید بهتر بود.
    من تا بحال ندیدم که از الیدی برای نور گلخانه استفاده بشه..البته تخصصی ندارم اما اگه شما مطمئنید که جواب میده که اشکالی نداره..نوری مرئی که ما میبینیم طیف گسترده ای داره با طول موج های مختلف از قرمز تا بنفش..نور خورشید که برای رشد گیاه ًضروریست مجموعه ای از این طیف ها رو داره و گیاهان برای رشد به مجموعه ای از این طیف های نور از مادون قرمز تا فرابنفش به هر کدام به میزان معینی احتیاج داره..مثلا برگها به طیف نور سبز برای فتوسنتز احتیاجی ندارند بنابراین رنگشون سبز هست..میزان هر طیف نور مورد احتیاج رو میتونید در مقاله های خارجی پیدا کنید..
    لامپهای الیدی بجز رنگ سفید تقریبا یک نوع طول موج رو تولید میکنند..مثلا ظول موج قرمز یا ابی..اما لامپهای رشته ای یا کم مصرف> مثل نور خورشید طیف وسیعی از طول موج ها رو دارند..به همین دلیل پیشنهاد میدم از این لامپها استفاده کنید.
    اگه هم که خواستید از الیدی استفاده کنید بگید تا ادامه بدیم..

دیدگاه

سلام
      درود فراوان به شما مهندس ،انقدر زیبا و صریح پاسخ دادین ،من نیمی از ابهاماتم برطرف شد،سپاس .....درمورد تاثیر طیف نور برای گیاه کاملا متوجه شدم ولی قضیه اینجاست من دوست دارم باال ای دی این کار روبکنم باتوضیح دوباره اینکه رشته تحصیلی من مکانیکه ولی عاشق نورم ،میخوام از مزایای روشنایی الیدی پاور ها به نحوه احسن استفاده کنم (خودم فک میکنم ال ای دی جلوه قشنگی میده به محیط ،مخصوصا اگه بشه نورهم کنترل کرد )مطلب دیگه اینه ،از وال واشر های آماده اگه استفاده کنم به چه شکل هست ؟طریقه راه اندازیشون هم اگر ممکنه توضیحی بدین ؟ بازم ممنونم

دیدگاه

با سلام و درود
        این موارد را مشاهده نمایید:
        1- Grow High Light Plants Indoors Without Hydroponics
        2- Small Indoor LED Plant Grow Room

این هم چند محصول است که گفته شده برای رشد گیاه مناسب است و می توانیم از ترکیب بندی رنگ های استفاده شده ایده بگیریم:
        1- لامپ ال ای دی مناسب برای رشد گیاهان ، سبزیجات و محیط های گلخانه ای
        2- لامپ ال ای دی 5 وات مناسب برای رشد گیاهان برگی
        3- لامپ ال ای دی 5 وات مناسب برای رشد انواع گل

دیدگاه

با سلام
          در تکمیل فرمایش دوستمون عرض کنم که حتی LED های سفید هم نمیتونن طیف نور خورشید رو ایجاد کنند...اگر داخل LED سفید رو نگاه کنید یه ماده زرد رنگ میبینید...این ماده فسفری هست که نور آبی رو میگیره و نور زرد تابش میکنه...ترکیب این دو رنگ یک طیف نور شبیه به نور سفید ایجاد میکنه...

به نظر من LED رو میتونید جهت تزیین استفاده کنید ولی واسه کاربرد اصلی بهتره راه دیگه ای پیدا کنید...

تصویر زیر برای علاقه مندان:

تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

سلام
            درود فراوان به شما مهندس ،انقدر زیبا و صریح پاسخ دادین ،من نیمی از ابهاماتم برطرف شد،سپاس .....درمورد تاثیر طیف نور برای گیاه کاملا متوجه شدم ولی قضیه اینجاست من دوست دارم باال ای دی این کار روبکنم باتوضیح دوباره اینکه رشته تحصیلی من مکانیکه ولی عاشق نورم ،میخوام از مزایای روشنایی الیدی پاور ها به نحوه احسن استفاده کنم (خودم فک میکنم ال ای دی جلوه قشنگی میده به محیط ،مخصوصا اگه بشه نورهم کنترل کرد )مطلب دیگه اینه ،از وال واشر های آماده اگه استفاده کنم به چه شکل هست ؟طریقه راه اندازیشون هم اگر ممکنه توضیحی بدین ؟ بازم ممنونم
            خواهش میکنم دوست عزیز..بنده هرچقدر بلد باشم به پای دوستان دیگه شاگردم
            بریم سر سوال شما..دوستان مطالب مفیدی فرستادند.حتما مطالعه بفرمایید
            خب گویا شما تصمصمتو گرفتی..خیلی هم خوبه.
            اگه لینکهایی که جناب فکر گزاشتند رو مطالعه بکنید متوجه میشید که در الیدی های مناسب برای رشد گیاهان از نوع قرمز و ابی استفاده شده..البته برای هر گیاه تعداد هرکدوم فرق میکنه..
            خب اگه مطلب بالا رو درست بگیریم شما باید الیدی ابی و قرمز تهیه کنید...اگه بخواید والواشر اماده استفاده کنید از مغازه های نورپردازی براحتی میتونید سفارش بدید و اونا خودشون منبع تغذیه پیشنهادی رو بهتون میگن. یا میتونید از خود فروشگاه سایت هم استفاده کنید..البته والواشر های فروشگاه رنگشون سفیده که به کار شما نمیاد.اگه هم میخواید خودتون همه چی رو بسازی بحثش فرق میکنه..هم جذابیت داره و هم دردسر

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

در تکمیل فرمایش دوستمون عرض کنم که حتی LED های سفید هم نمیتونن طیف نور خورشید رو ایجاد کنند
            جناب فانی ممنونم..البته من گفتم که الیدی های سفید چند طیف نور رو تولید میکنند نه اینکه نور خورشید رو بازسازی کنند..هر چند در سایت خارجی لامپهایی رو دیدم که نور خورشید رو بازسازی میکردند..برای شهرهای ابری و جلوگیری از افسردگی.
            اینکه با چند نوع الیدی قسمت مرئی نور خورشید رو بازسازی کنیم هم فک نکنم غیر ممکن باشه.البته تقریبی
            جدیدترین ویرایش توسط amin tal; ۲۲:۳۴ ۱۳۹۵/۰۵/۰۴.

دیدگاه

جناب فانی ممنونم..البته من گفتم که الیدی های سفید چند طیف نور رو تولید میکنند نه اینکه نور خورشید رو بازسازی کنند..هر چند در سایت خارجی لامپهایی رو دیدم که نور خورشید رو بازسازی میکردند..برای شهرهای ابری و جلوگیری از افسردگی.
              اینکه با چند نوع الیدی قسمت مرئی نور خورشید رو بازسازی کنیم هم فک نکنم غیر ممکن باشه.البته تقریبی
              خواهش میکنم دوست عزیزم
              بله بله فرمایش شما صحیحه...خواستم واسه استارتر واضح بشه که سراغ LED سفید نره...

در مورد دوم با RGB ها میشه طیف پهن تری رو ایجاد کرد...ولی باز هم طیف خورشید بازسازی نمیشه...

فیلم زیر در مورد تکنولوژی LED هاست...اینکه تفاوتش فسفری ها با RGB ها چیه و انواع LED های جدیدتر مثل اورگانیک ها...
              پیشنهاد میکنم ببینید:

MediaFire is a simple to use free service that lets you put all your photos, documents, music, and video in a single place so you can access them anywhere and share them everywhere.
              تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

سلام وعرض ادب به همه دوستان واساتید ،ازاینکه وقت میزارین وخالصانه پاسخ میدین ،سپاسگذارم .
                پاسخ همه دوستان انقدر علمی وکامله که نشون دهنده کمالشونه ..اشتیاق فراوان دارم برای ساخت این طیف نوری ازامکانات سایت ، وبه این نتیجه رسیدم الطاف بی انتهای خورشید ،واثرات آن نه تنها بر روی رشدگیاه مناسبه بلکه بر روی جسم وروح انسان هم اثر داره ،وبه همه دوستان توصیه میکنم ،فیلمی که مهندس بزرگوار فانی درخصوص الیدی اورگانیک فرستادن رو حتما ببیند منکه خیلی لذت بردم ،حس مسئولیت پذیری دوستان دراین انجمن ستودنیست...ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X