اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک سوال ساده در مورد برنامه ریزی میکرو PIC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک سوال ساده در مورد برنامه ریزی میکرو PIC

سلام

من کاملا تو PIC یک تازه کار به حساب میام.البته قبلا با AVR کارکرده ام و الان هم دارم PIC رو با پروتوس میبندم و سیموله میکنم.
    وقت ساخت یک برد با میکرو PIC رسیده و من میخوام بدونم برای اینکه میکرو رو برنامه ریزی کنم (داخل مدار و بدون درآوردن IC )

1- کدوم پایه ها رو باید توی مدار چاپی بیرون بکشم و براش سوکت پروگرم در نظر بگیرم.
    2- برای برنامه ریزی چه پروگرمری رو تهیه کنم که ارزانتر ، کم دردسر و با قابلیت مناسب(مقل دیباگ و ...) باشه؟
    3- آیا این پایه هایی که برای برنامه ریزی هستند میتونند بعد از برنامه ریزی بعنوان IO یا هر وظیفه دیگری(وظیفه دومشون) کار کنند یا نه؟

ضمنا محیط برنامه نویسی رو فعلا CCS در نظر بگیرید ولی احتمالا تا چند وقت دیگه سوئیچ کنم روی MPLAB.
    میکرو هم فعلا 18F455

با تشکر

پاسخ : یک سوال ساده در مورد برنامه ریزی میکرو PIC

بسم الله الرحمن الرحیم
    برای سوالات زیر می توان گفت که

نوشته اصلی توسط texasinst نمایش پست ها
    1- کدوم پایه ها رو باید توی مدار چاپی بیرون بکشم و براش سوکت پروگرم در نظر بگیرم.
    2- برای برنامه ریزی چه پروگرمری رو تهیه کنم که ارزانتر ، کم دردسر و با قابلیت مناسب(مقل دیباگ و ...) باشه؟
    3- آیا این پایه هایی که برای برنامه ریزی هستند میتونند بعد از برنامه ریزی بعنوان IO یا هر وظیفه دیگری(وظیفه دومشون) کار کنند یا نه؟
    1) : پایه های Vcc (در صورت نیاز), MCLR, PGC, PGD و زمین یا Ground باید به بیرون منتقل شوند.
    2) : پروگرامر های PICKIT2 به بعد جوابگوی خواسته های شما هست.
    3) : بله می توانند به عنوان ورودی خروجی استفاده شوند/

اما یک توصیه برای راه اندازی هر میکرو از جمله PIC علاوه بر دانش نرم افزار و سخت افزار یک مقداری اسمبلی برای فیوز بیت ها هم نیاز است. نتیجه اینکه اگر می خواهید شروع کنید از سری های 12 یا 16 هم می توانید شروع کنید. زیرا فیوز بیتهای آسانتر و کمتری دارند.
    جدیدترین ویرایش توسط شاهرخ مستقیمی; ۰۰:۴۸ ۱۳۹۵/۰۵/۰۷. دلیل: اصلاح فونت ها
    والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X