اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر گیرنده دیجیتال دنای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر گیرنده دیجیتال دنای

سلام. من یک گیرنده دیجیتال دنای دارم که وقتی دستگاه رو به برق وصل میکنم چراغ پاورش شروع به چشمک زدن میکنه و روشن نمیشه.
    دستگاه رو هم که باز کردم ظاهرا که ندیدم جایی سوخته باشه و مثلا قسمتی که باید ولتاژ 5ولت داشته باشه ولتاژش دائما بین 0تا 5 تغییر میکنه.
    به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه؟

پاسخ : تعمیر گیرنده دیجیتال دنای

سلام
    خب احتمالا پاورش خراب شده...یدونه از این دنای ها باز کردم دیدم پاور و سیستم اصلی روی یک برد قرار دارند...
    ببینید قسمت پاورش رو میشه تعمیر کرد یا نه؟دوستان سوئیچینگ کار کمک میکنند...
    تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

اول سوکت خروجی پاور را جدا کن ببین بازم 5 ولتش خاموش روشن میشه یا نه. اگه درست بود و خروجی ثابت بود احتمالا رو برد اصلی قطعه خراب داری.ببین خازنهای تغذیه رو برد اصلی باد نکرده باشه.
      الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tamjid نمایش پست ها
        سلام. من یک گیرنده دیجیتال دنای دارم که وقتی دستگاه رو به برق وصل میکنم چراغ پاورش شروع به چشمک زدن میکنه و روشن نمیشه.
        دستگاه رو هم که باز کردم ظاهرا که ندیدم جایی سوخته باشه و مثلا قسمتی که باید ولتاژ 5ولت داشته باشه ولتاژش دائما بین 0تا 5 تغییر میکنه.
        به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه؟
        سلام
        چند بار از مشکلات مشابه داشتیم ولی قطع ووصل نمی شده...(کلا ریپل) توی برد تغذیه تنها دلیلش هم خازن باد کرده هستش.... چک کن ببین خازنی چیزیش حتی سر سوزن باد نکرده باشه...اگه یه ذره باد کرده باشه تمومه...باید عوضش کنی
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام اقای tamjidaخواستم بدونم مشکلمدستگاهتون رفع شد و ایراد از چی بود

دیدگاه

سلام در گیرنده ها یک smd پنچ پایه هست می خواستم ببینم کسی اطلاعاتی در مورد این قطعه دار ه با تشکرشاتل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shatal نمایش پست ها
              سلام در گیرنده ها یک smd پنچ پایه هست می خواستم ببینم کسی اطلاعاتی در مورد این قطعه دار ه با تشکرشاتل
              سلام
              اینا ایسی ریگلاتورهستندکه متناسب با طراحی مداروایسیای میکروورم ولتاژهای 3.3 / 1.8 / 1.20 و... تولیدمیکنند
              3.3 درتیونروایسی فلش مصرف میشه و 1.8 دررم جانبی
              1.20 هم درایسی میکرو
              حالا بستگی دارخروجی ایسی موردنظرشما به کدام قسمت میره؟تا بشه گفت چندولت بایدخروجی داشته باشه!
              اکثراین ایسیای برپایه ADJ درروی مین طراحی شده اند

دیدگاه

سلام چندی قبل این مشکل برای یکی از اقوام پیش اومد
                بعد از تست قطعات فهمیدم مشکل تغذیه داره ولی چون قطعاتشو نداشتم بردم بیرون 15تومن گرفتن درست کردن

دیدگاه

سلام
                  با اینکه تاپیک قدیمه منم یه چیزی بگم :
                  منم یه همچین مشکلی رو داشتم ، دقیقا مثه مشکل شما! و بعد از عوض کردن خازن 1000 میکرو 10 ولت قسمت تغذیه مشکل رفع شد ، در ضمن خازن هم اصن باد نکرد بود ؛ ولی خراب بود دیگه!
                  به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                  الکترونیک قدرت
                  الکترونیک آنالوگ
                  طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                  ---------------------BMCELEC@-------------------
                  ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                  ---------------www.bmc-elec.com--------------
                  ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام.گیرنده دیجیتال دنای دارم وقتی به برق میزنم فقط چهار خط افقی روی صفحه نمایش داده میشه .میخواستم بدونم علت چیه..ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zazomahrooz نمایش پست ها
                      سلام.گیرنده دیجیتال دنای دارم وقتی به برق میزنم فقط چهار خط افقی روی صفحه نمایش داده میشه .میخواستم بدونم علت چیه..ممنون
                      اکثر خرابی دستگاههای دیجیتال بدون توجه به مارکشون مشکل تغذیه هست. ببینید اگر خازن باد کرده ای داشته باشه تعویضش کنید و اگر نداشته باشه در قسمت ثانویه تغذیه سویچینگ خازنهای 10V-1000U یا 16V-1000U را تعویض و بجاش همان 1000U ولی ولتاژشو یه رنج بالا ببر تا عمرا خرابی از این قسمت نداشته باشی.
                      واگر تغذیه داشته باشی میتونی برد دستگاه را در آورده و با تزریق ولتاژ به ورودی رگولاتور نتیجه را ببینی .اگر حل شد مشکل نشتی خازن در تغذیه داری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zazomahrooz نمایش پست ها
                        دقیقا من همین مشکل رو داشتم
                        مشکل از پردازنده ی اصلی بود که به خاطر بالا پایین شدن ولتاژ نیم سوز بود
                        خازن های الکترو لیت قسمت تغذیه (چه ریز و چه درشت ) رو عوض کردم بعد پردازنده اصلی رو عوض کردم و 2 ماهی هست بدون مشکل کار میکنه
                        این دیجیتال ها منبع تغذیشون مشکل داره میشه که بیشتر موارد خراب شدن خازن های منبع تغذیه هست

دیدگاه

سلام من گیرنده ی دیجیتال دنای مدل stb1001hl خریدم برای دیدن فیلم و سریال.فقط موقع دیدن فیلم روی هارد یا فلش بعضی اوقات هنگ میکنه و باید از برق بکشی و دو باره وصلش کنی خواستم بدونم مشکلش از چیه؟

دیدگاه

سلام دوستان. منم ی دستگاه دنا دارم. وقتی برق وصل میکنم چراغ پاورش شروع ب شمک زدن میکنه. خازنای تغذیشو عوض کردم. درست نشد. حتی ای سی (dh321) عوض کردم بازم همون مشکلو داره! لطفا راهنماییم کنین مشکلش چ چیز دیگه ای میتونه باشه؟!

دیدگاه

سلام لطفا شماریه ای سی پنج پایه را بگین ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X