اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کارکرد این مدار چیه (ثابت کننده ی ولتاژ لینک DC)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کارکرد این مدار چیه (ثابت کننده ی ولتاژ لینک DC)

با سلام خدمت عزیزان این مداری که در شکل می بینید برای ثابت نگه داشتن و حذف نویز های ولتاژ در ورودی اینورتر بکار میره می خواستم بدوم دقیقا چطوری کار می کنه. لطفا اینظوری توضیح بدهید: وقتی ولتاژ بالا میره دیود روشن میشه ...
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

پاسخ : کارکرد این مدار چیه (ثابت کننده ی ولتاژ لینک DC)

ب نظر من یک فیلتر هست یه کم پیشرفته تر از فیلتاری lc ساده
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

من احساس میکنم مدار برای جلوگیری و کنترل جریان اینراش هست
      البته ممکنه کاربردهای دیگری هم داشته باشه ؛مثلا جلوگیری از نویز و...
      ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera نمایش پست ها
        ب نظر من یک فیلتر هست یه کم پیشرفته تر از فیلتاری lc ساده
        ببینید دو خازن c1 و c2 که برای تنظیم ولتاژ خروجی(صافی ولتاژ) بکار رفتند، سلف که برای جلوگیری از نویزهای جریان استفاده شده می مونه دیود، مقاومت و خازن C این ها رو توضیح بدید
        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
          ببینید دو خازن c1 و c2 که برای تنظیم ولتاژ خروجی(صافی ولتاژ) بکار رفتند، سلف که برای جلوگیری از نویزهای جریان استفاده شده می مونه دیود، مقاومت و خازن C این ها رو توضیح بدید
          بحث فیلتر خیلی گستردهست اون سلف و مقاومت و دیود ی مدار rl رو تشکیل میدن ک خودش ی نوع فیلتره بعد وجود خازن هم در مجاورت سلف ی فیلتر lc رو تشکیل میده کلا کل این مدار با هم یک فیلتر رو تشکیل میدن نمیشه گفت اجزاش جدا از همن مثل اینه ک چند نوع فیلترو با هم مخلوط کردن تا پرفورمنس بهتری بگیرن
          عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
          مخترع برتر شمال غرب سال 96
          مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X