اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد را ه اندازی سنسور اکسیژن O2-A2

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد را ه اندازی سنسور اکسیژن O2-A2

سلام دوستان، من میخوام سنسور اکسیژن O2-A2 رو راه اندازی کنم و مقدار خروجی اون رو به کمک ADC میکرو بخونم، از اونجایی که طبق گفته دیتاشیت خروجی این سنسور جریان هستش و بد تر از همه اینکه این سنسور فقط دو پایه قابل استفاده داره نمیدونم چطور خروجی اون رو بخونم. البته گفته شده که با قرار دادن مقاومت بین دو پایه و خوندن ولتاژ دو سر اون میشه مقدار ولتاژش رو خوند، ولی سوالم اینه که اگه ما دو پایه سنسور رو توسط مقاومت به هم وصل کنیم انگار که دو سر منبع تغذیه رو به مقاومت وصل کردیم، چون دو پایه سنسور یکیش VCC+ هستش و اون یکی هم زمین.در کشورهای دوست و همسایه یه ماژولی هست برای راه اندازی این سنسورها که من هرچقدر گشتم توو فروشگاه های اینترنتی ایرانی نبود.
    لطفا هر نظر و پیشنهاد و کمک و یاری دارید دریغ نفرمایید تا ان شاء الله بتونیم این مشکل رو حلش کنیم. در ضمن من سایت های ایرانی و خارجی رو گشتم ولی چیزی نبود که مشکل رو یکم بتونه حل کنه. مرسی

لینک دیتاشیت سنسور:

اینم لینک مدار درایور و اون یکی هم شماتیک مدار درایور سنسور ولی کامل نسیت:

پاسخ : کمک در مورد را ه اندازی سنسور اکسیژن O2-A2

متاسفانه فایلهای pdf رو وقت نکردم بخونم اما عموما اینجوری درایو میشه :
    vcc به تغذیه وصل میشه، پایه دوم که gnd/output هست رو از یه مقاومت رد کنید و سر دیگه مقاومت رو وصل کنید به gnd
    حالا ولتاژ سر اول مقاومت متناسب با جریان و در واقع خروجی سننسور هست

دیدگاه

سلام منم همینکارو کردم و لی جواب پایداری نمیده اصلا. آخه انگار درایو کردن این سنسور مشکل تر از این حرفاست

دیدگاه

تا جایی که یادم هست سنسور گاز TGS5042 هم خروجی جریان داشت. دیتاشیتش کامل توضیح داده بود چی به چیه و منم یه مدار براش طراحی کرده بودم.
        به نظرم یه نگاهی به اطلاعات اونم بندازین برای گرفتن ایده بد نباشه.
        موفق باشید
        چرا ناراحتی پاتریک!
        + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
        - از دیدنش ناراحت شدی؟
        + نه
        پس چی ناراحتت کرده
        + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------
        تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------
        محصولات

دیدگاه

سلام آقای مهندس، خیلی ممنون من میخوام این سنسور و اون مداری که تهیه کردم رو روی یک برد ببندم و طراحی کنم فکر میکنید حجم حافظه اس رم مگا 32 برای این دو کار کافی باشه؟

دیدگاه

چه بردی ؟؟
            من نمی دونم چیرو گرفتین ولی 2 کیلو مقدار کمی برای SRAM نیس. من که با مگا8 راه اندازیش کردم.
            چرا ناراحتی پاتریک!
            + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
            - از دیدنش ناراحت شدی؟
            + نه
            پس چی ناراحتت کرده
            + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
            تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
            محصولات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X