اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی/آنونس سری STM32F373 شرکت ST

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی/آنونس سری STM32F373 شرکت ST

این سری میکروها با داشتن یک ADC نوع سیگما-دلتا 16Bit مناسب جهت کارها/اهداف آنالوگ و اندازه گیری های دقیق می باشد و با دارا بودن هسته سری Cortex-M4f به همراه واحد FPU مناسب جهت انجام کارهای DSP و پردازشی می باشد.
    این سری با دارا بودن 3 عدد ADC نوع سیگما-دلتا 16Bit با بیش از 21 کانال تکی(Single) و 11 کانال دیفرانسیلی(Differential) و 7 عدد کانال با گین قابل برنامه ریزی و یک عدد ADC 12Bit نوع SAR با نرخ نمونه برداری 1MSPS و 2 عدد مقایسه کننده و 3 عدد DAC 12Bit و USB و CAN 2.0B مناسب برای بسیاری از مقاصد صنعتی و ابزارآلات دقیق می باشد.
    همچنین این سری دارای ویژگی های خاص دیگری مثلا ولتاژ مرجع داخلی که پایدار هستش و دقت ولتاژ آن برای هر میکرو در کارخانه در طی روند تولید برای تک به تک این میکروها اندازه گیری شده(در تستها) و در ناحیه حافظه سیستمی ذخیره شده که به صورت فقط خواندنی قابل دسترسی می باشد.
    این سری دارای TSC (سیستم کنترلر تاچ خازنی) نیز می باشد که با آن می توان حدود 24 الکترود (در بزرگترین پکیج این میکرو) تاچ ساخت(برای ایجاد دکمه های خازنی لمسی).
    با توجه به اینکه احتمال واردات میکروی STM32F373CBT از طرف ECA وجود دارد به همین خاطر ویزگی های این میکرو را در همین جا ایراد میکنم:
    حافظه فلش 128KB
    24KB RAM
    37×IO
    1×SAR ADC
    1×CAN
    2×COMP
    CRC
    2×DAC
    HDMI – CEC
    2×I2C
    3×I2S
    RTC
    3× Sigma-Delta ADC
    3×SPI
    14 × TIM & 1×SYS & 1×IWDG & 1×WWDG
    14 channels TSC
    3×USART
    1×USB

ضمنا دوستانی که با ADC های سیگما-دلتا آشنایی ندارند به این تاپیک مراجعه کنند:

سلام با توجه به این که اصلا مطلب خوبی برای دو نوع مبدل که یکی دلتا-سیگما (ΔΣ = Delta-sigma) و دیگری که SAR هستش گیر نمیاد گفتم یه مطلب تهیه کنم واسه دوستان تا معلوماتشون بره بالا و برای مقایسه های بعدیم ازشون استفاده کنم. برای مقایسه SAR با دلتا-سیگما (ΔΣ Delta-sigma = یا sigma-delta = ΣΔ) فرض میکنیم فرکانس نمونه برداری هر دو
    جدیدترین ویرایش توسط روح الامین; ۱۱:۲۶ ۱۳۹۵/۰۸/۰۵.

پاسخ : معرفی/آنونس سری STM32F373 شرکت ST

سری stm32f334 هم ارزش بررسی داره، من خیلی وقته که میخام این میکرو رو وارد کنم و باهاش برد بزنم اما فرصت نشده. این سری به طور اختصاصی برای ساخت منابع تغذیه توان بالا و دقیق دیجیتال به بازار ارائه شده.

دیدگاه

خیلی جالبه اتفاقا محمد منم پیشنهاد واردات این سری رو هم داده بود. در واقع برای سری F3 من هم 373 و هم 334 رو دادم ولی خب فعلا فقط 373 مورد قبول واقع شد. واقعا محصولات ST از لحاظ آنالوگ خیلی خوب هستند. تنها محصولی که از لحاظ آنالوگ توی محصولات شرکت های NXP خوبه سری LPC437x هستش که اونم بحث قیمت و پکیجشون هست (ADC با نرخ نمونه برداری 80 Msps داره. نه به اون نمونه های قبلی و نه به این که تا این حد نرخ بالایی داره)و اما و اگر هایی برای کار کردن پیش میاره. باقی محصولات مثلا NXP مثلا یا سرعت نمونه برداری زیادی ندارن(البته سرعت نمونه برداری همچین هم زیاد مهم نیست بیشتر به نسبت قیمت اهمیت پیدا میکنن) یا دقیق نیستن(مثلا 10 بیتی هستند) یا نمونه های دقیق ندارن(مثل مثلا همین محصول سری 373 شرکت ST که مخصوص این کاراهاست) و...

دیدگاه

دوستان این میکرو وارد شده و الان توی فروشگاه هست واسه فروش. فقط فکر کنم تعداد کم باشه. تموم شد باید دوباره صبر کنید که بیارن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X