اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتا*ژ ال ای دی ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتا*ژ ال ای دی ها

سلام دوستان
    یه مقدار ال ای دی شفاف قرمز دارم میخواستم بدونم ولتاژشون چقدره؟بعد میخوام با یه منبع تغیه 5 ولتی که شار*ژر موبایل هست راه اندازیشون کنم چندتا چندتا سری کنم که دیگه مقاومت هم نخواد؟

پاسخ : ولتا*ژ ال ای دی ها

اکثر ال ای دی های قرمز 2 تا 2.2 ولت هستند - 2 تا سری میشه ولی مقاومت میخواد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آبرنگ نمایش پست ها
      سلام دوستان
      یه مقدار ال ای دی شفاف قرمز دارم میخواستم بدونم ولتاژشون چقدره؟بعد میخوام با یه منبع تغیه 5 ولتی که شار*ژر موبایل هست راه اندازیشون کنم چندتا چندتا سری کنم که دیگه مقاومت هم نخواد؟
      سلام
      می تونی دو تا ال ای دی رو سری کرده و یک مقاومت 100 اهم هم با یکی از ال ای دی هاسری کنی و به آداپتور 5 ولت وصل کنی
      این مقاومت برای جریان 10 میلی آمپر در نظر گرفته شده.
      موفق باشی

دیدگاه

اگه 3تا 3تا سری کنم فک کنم دیگه مقاومت هم نخواد درسته؟

دیدگاه

مقاومت (متناسب با مدار) در هر حال بهتره نصب بشه برای جلوگیری از جریان کشی تدریجی الیدی ها که باعث داغ شدن و سوختنشون میشه

دیدگاه

من نفهمیدم اگه ولتاژ 2 تا 2.2 ولت باشه باز هم مقاومت لازمه؟

دیدگاه

خوب اگه هر ال ای ای دی 2 ولت باشه 3 تا سری کنیم میشه 6 ولت و منبع تغذیه من 5 ولته که این یک ولت کاهش میتونه خودش نبود مقاومت رو جبران کنه؟

دیدگاه

خوب اگه هر ال ای ای دی 2 ولت باشه 3 تا سری کنیم میشه 6 ولت و منبع تغذیه من 5 ولته که این یک ولت کاهش میتونه خودش نبود مقاومت رو جبران کنه؟
                قبل از اینکه سوالتون رو پاسخ بدم می خوام ازتون بپرسم: کار مقاومت چیه؟

(یه راهنمایی اینه که پیج ویکی پدیا رو بخونید)

دیدگاه

سفید و ابی و صورتی و سبزسه ولت هست
                  زرد و قرمز دو ولت
                  انسان فکر میکند ** ماشین کار میکند

دیدگاه

سلام دوستان
                    با سلام :
                    ولتاژ کار ال ای دی ها طبق کاتالوگ ارائه شده توسط کمپانی های سازنده از 1.6 الی 3.2 ولت با جریانی از حدود 10 الی 15 میلی آمپر در حداقل و جریانی بالاتر از آمپر در حداکثر ( پاور ال ای دی) می باشد. ولتاژ تمام شارژر های موبایل 5 ولت نیستند، بعضی ها بین 5 الی 7 ولت می باشند. برای راه اندازی یک ال ای دی اگر از صحت کارکرد آن اطلاعی ندارید، بهترین کار این است با یک منبع تغذیه متغیرکه ولتاژ آن از صفر ولت به سمت زیاد شدن است، انتخاب کنید از 1.6 ولت که به سمت بالاتر می روید، شدت نور و جریان مصرفی را کنترل کنید هر جا که شدت نور مناسب بود و ال ای دی بدون گرم شدن روشن است، این جریان و ولتاژ مناسب می باشد و حتی اگر شده از یک مقاومت کم اهم هم استفاده کنید، چون ال ای دی ها در اثر کارکرد، مقاومت دینامیکی آن کاهش می یابد و با این کاهش جریان عبوری زیاد و باعث کاهش عمر ال ای دی می شود.
                    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X