اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار

سلام
    یه مدار تغذیه میخوام که 30 ولت 5 آمپر باشه در ضمن سوچینگ نباشه و با ورودی 30 ولت کار کنه و یه نمونه مدار هم میخوام برای محافظت در برابر اتصال کوتاه یدونه خودم درست کردم ولی رله دیر قطع میکرد و آی سی مدار می سوخت ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ : درخواست مدار

سلام
    شمامی تونی با lm317درست کنی و با ترانزیستور جریان رو افزایش بدی
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
      سلام
      شمامی تونی با lm317درست کنی و با ترانزیستور جریان رو افزایش بدی
      اگه میشه دقیق توضیح بدید و روند رو کامل بگید چون من مبتدی هستم و هیچ تجربه ای ندارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliakm36 نمایش پست ها
        اگه میشه دقیق توضیح بدید و روند رو کامل بگید چون من مبتدی هستم و هیچ تجربه ای ندارم
        بااین مدار می تونی حدودای 2امپر بگیری با رگولاتور خطی lm317

اون ترانزیستور tip2955رو جاش دوتا mje2955بزار موازی(هرچی ترانزیستور بیشتر جریان خروجی هم بیشتر)البته نمیشه همینطوری ترانزیستور اضافه کرد حد اکثر 4تا
        با این مدار می تونی 3امپر بگیری که با رگولاتور سوئیچینگ lm2576هستش

هردوتا مدار ای سیاشون باید خوب خنک بشن
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliakm36 نمایش پست ها
          سلام
          یه مدار تغذیه میخوام که 30 ولت 5 آمپر باشه در ضمن سوچینگ نباشه و با ورودی 30 ولت کار کنه و یه نمونه مدار هم میخوام برای محافظت در برابر اتصال کوتاه یدونه خودم درست کردم ولی رله دیر قطع میکرد و آی سی مدار می سوخت ممنون میشم راهنمایی کنید
          سلام به شما دوست عزیز
          بعد از کمی گشتن تو سایت ها به این رگولاتور رسیدم که دقیقا مناسب کارشماست
          برخلاف مداری که جناب مهندس احمدی پیشنهاد کردن این رگولاتور مدار جانبی خیلی کمی داره و تا 5 آمپر توانایی جریان دهی داره
          البته ناگفته نماند براساس مسائل امنیتی هیچگاه نباید از قطعات الکترونیکی ماکزیمم توانشون رو دریافت کرد
          یعنی اگه 5 آمپر ماگزیمم جریانش هست شما کمتر بکش مثلا 4 آمپر
          اگه ماکزیمم توانش 100 وات هست شما کمتر توان بهش بده مثلا 80 وات و . . .
          دیتاشیت این رگولاتور رو اگه بررسی کنید یه عکس داخلش هست که از ترکیب دوتا از این رگولاتور تونسته جریان ماکزیمم 10 آمپر هم دریافت کنه
          بهترین گزینه برای شما اینه

جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۳:۱۹ ۱۳۹۵/۰۶/۰۷.
          آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
            سلام به شما دوست عزیز
            بعد از کمی گشتن تو سایت ها به این رگولاتور رسیدم که دقیقا مناسب کارشماست
            برخلاف مداری که جناب مهندس احمدی پیشنهاد کردن این رگولاتور مدار جانبی خیلی کمی داره و تا 5 آمپر توانایی جریان دهی داره
            البته ناگفته نماند براساس مسائل امنیتی هیچگاه نباید از قطعات الکترونیکی ماکزیمم توانشون رو دریافت کرد
            یعنی اگه 5 آمپر ماگزیمم جریانش هست شما کمتر بکش مثلا 4 آمپر
            اگه ماکزیمم توانش 100 وات هست شما کمتر توان بهش بده مثلا 80 وات و . . .
            دیتاشیت این رگولاتور رو اگه بررسی کنید یه عکس داخلش هست که از ترکیب دوتا از این رگولاتور تونسته جریان ماکزیمم 10 آمپر هم دریافت کنه
            بهترین گزینه برای شما اینه

چه رگولاتوری دقیقا؟؟
            اسمش رو بنویسید

دیدگاه

معمولا ایسی های تغذیه گیر نمیان یا گرون هستن
              من مدارات گسسته ترانزیستوری رو به این ایسی ها ترجیح میدم
              ................Fx7SAM................

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X