اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرامر AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرامر AVR

سلام دوستان من یه ماهه دارم یه پروگرامر AVR میسازم ، توی فایلی که دانلود کردم یه پوشه ای هست به نام firmware میشه راهنماییم کنید این firmware مال چیه؟

دوستان هیچ کس نمیدونه؟
    جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۰۲:۳۴ ۱۳۹۵/۰۶/۱۰.

پاسخ : پروگرامر AVR

سلام
    این فیرمور رو باید روی میکروکنترلر پروگرمر بریزید...در واقع این فیرمور همون برنامه واسط بین میکروکنترلر و کامپیوتر هست و دیتاهای دریافتی از کامپیوتر رو با spi میریزه رو میکروکنترلری که میخاید پروگرم کنید...
    تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

پس اون فایل هگزی که توی پوشه پروگرامر هست چیه؟ چطوری باید این فیرمور ها رو روی آی سی پروگرام کرد؟

دیدگاه

ببینین من الآن پروگرامری رو که مونتاژ کردم رو وصل کامپیوتر کردم ، LED پاور روشن شده ولی تو Computer Management هیچ چیزی رو پیدا نکرده...

دیدگاه

خب پیدا نکرده چون که هیچ فیرموری روی میکروکنترلر پروگرمر نیست...باید میکروی روی پروگرمر رو با یه پروگرمر دیگه برنامه ریزی کنید تا قابل استفاده بشه...

www.intelart.ir

دیدگاه

برای ساخت پروگرامر باید میکروی روی اونو پروگرام کنی و اگه پروگرامر داشتی دیگه نیازی نبود پروگرامر بسازی!
            .
            .
            .
            خب دوست عزیز_میکرو باید بتونه اطلاعات رو از کامپیوتر بگیره و روی ایسیت بریزه__همین ینی یه برنامه دیگه
            _منظورم اینه که میکروی پروگرامرت باید پروگرام شده باشه و یا اگه هنوز خامه باید فایل هگزشو گیر بیاری تا پروگرامش کنی تا دستگاه پروگرامری که ساختی بتونه کار کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani نمایش پست ها
              خب پیدا نکرده چون که هیچ فیرموری روی میکروکنترلر پروگرمر نیست...باید میکروی روی پروگرمر رو با یه پروگرمر دیگه برنامه ریزی کنید تا قابل استفاده بشه...
              خوب من رفتم توی پوشه HEX یه فایل هگز به نام "usbasp.atmega8.2011-05-28"بود من هم اون رو پروگرام کردم توی میکرو ولی نمیدونم با اون فیرمور ها چیکار کنم لطفا رهنماییم کنید... ممنون

این هم فیرمور ها :

لطفا راهنمایی کنین خیلی ممنون...

دیدگاه

فیرمور اصل برنامه فایل هگزی هست ک ریختی رو میکرو ، لازم نیست کاریش کنی همون فایل هگزو ک ریختی کافیه ، اگه یوقت فایل هگزو نداشتی میتونی با این فیرمور و نرم افزار codvision فایل هگزو درست کنی

دیدگاه

پس با این که من فایل هگز رو ریختم توی آی سی چرا کامپیوتر اون رو نمیشناسه؟

دیدگاه

شما پورت سریال مجازی باید درایورش رو ی کامپیوترت نصب باشه تا بشناسه
                    ینی نمیشناسه ها!!فقد کد فایل هگز برنامه رو که میخای پروگرام کنی رو از طریق پورت سریال مجازی انتقال میده به میکروی روی برد پروگرامرت و اون میکرو دیگه وظیفه پروگرام ایسی رو داره
                    .
                    .
                    .
                    من یه نمونه پروگرامر اینجوری دارم وقتی به کامپیوتر وصل میشه اصلا هیچ واکنشی نمیده اما توی کدویژن نوع پروگرامر رو طبق گفته خود سازندش stk500 انتخاب کردم و وقتی ایسی روی پروگرامر گذاشتم و گزینه پروگرام رو زدم اون وقت کامپیوتر تازه شروع به ارسال میکنه ولی اینکه شما میگی کامپیوتر میشناسدش ...نه مال من شناخته نمیشه فقد درایور ارتباط سریالشو نصب کردم و تا الان هم کار کرده!

دیدگاه

نه من الآن پروگرامر دوستم رو گرفتم اون هم مثل من ساخته یعنی دیتا شیت ها مثل همه من وقتی پروگرامر اون رو به کامپیوتر وصل کردم، به عنوان یک پورت نا شناخته پیدا کرد و بعد من درایور رو روش نصب کردم ولی پروگرامر خودم رو که وصل کردم ،اصلا به عنوان یک پورت نا شناخته هم پیدا نکرد ، چرا ؟ لطفا راهنمایی کنید...

در ضمن ارتباط سریالی در هر دو پروگرامر ( من و دوستم )حذف شده.
                      جدیدترین ویرایش توسط MOOR; ۱۷:۳۸ ۱۳۹۵/۰۶/۲۳.

دیدگاه

اگه شما و دوستتون از یه شماتیک برای ساخت پروگرامر و یه از یه نرم افزار برای آپلود برنامه تو میکرو و یه کامپیوتر برای تست استفاده کردین ، و دوستتون جواب گرفت ، ولی شما نه ، به نظر میرسه یجایی از مدارتون مشکل داره ف یا میکرو خراب ، یا هرچی دیگه. به دقت سخت افزاری بررسی کنید.
                        به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

فیوزبیت های میکروکنترلر پروگرمر رو هم درست تنظیم کردید؟

www.intelart.ir

دیدگاه

دوست عزیز فک کنم من 80 درصد پروگرامرهای تو نت رو ساختم از جمله stk500 آقای اسدی و یه عالمه USBASP اگه مدار پروگرامرتون رو بزارین بهتر میتونم کمکتون کنم.
                            این رو هم بر حسب تجربه میگم قبل از ایکه فریمور رو رو میکرو پروگرام کنید حتما حتما حتما یک بار اون رو Erase و Blank کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X