اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر شکل و اندازه همه پد ها به صورت همزمان در آلتیوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر شکل و اندازه همه پد ها به صورت همزمان در آلتیوم

سلام به شما

یه pcb داریم میخوایم همه پدهاش رو به یه پد مشخص با یه شکل مشخص تغییر بدیم
    نمیخوایم بشینیم دستی این کار رو انجام بدیم
    کسی راهی سراغ داره ؟؟
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

پاسخ : تغییر شکل و اندازه همه پد ها به صورت همزمان در آلتیوم

بله راهی هست..
    ابتدا کلیدهای shift +F رو بزنید.بعد نشانکی برای شما ظاهر میشه که میتونید روی المانی که میخواید کلیک کنید..در اینجا مثلا روی یک پد کلیک کنید.
    بعد پنجره ای ظاهر میشه با نام find similsr object که اگر انگلیسیتون خوب باشه متوجه میشید پنجره چیه و گزینه هاش چی هستند.نام این پنجره یافتن اشیا مشابه هستش.مثلا میتونید با تنظیم گزینه های این پنجره پدها با مشخصات دلخواه رو پیدا کنید..
    مثلا گزینه اول مربوط به لایه مورد نظر هست که در سمت چپش هم نوشته شده layer..'گزینه وسط قابل تنظیم هست که ما مثلا روی لایه top قرار میدیم...ستون سمت راست هم قابل تنظیمه که بطور پیش فرض عبارت any یا هیچکدام هست..
    خب حالا اگر گزینه اخر any باشه هیچ اتفاقی نمی افته.اگه روی sam بزاریم تمام پد های موجود در لایه top انتخاب میشن..اگه روی diffrent بزاریم پد های موجود درهمه لایه ها به غیر از لایه top انتخاب میشن..
    با تنظیمات دیگه هم میتونیم انتخابهامون رو محدود تر کنیم..
    سپس ok رو میزنیم تا تمامی پدها با مشخصات تنظیم شده انتخاب بشن..و پنجره دیگه ای باز میشه که با تنظیم گزینه ها میتونیم مشخصات پد ها رو عوض کنیم.

دیدگاه

یک پد رو انتخاب و سپس روی آن کلیک راست کنید و اولین گزینه یعنی Find Similar objects رو بزنید و در صفحه ظاهر شده بدون هیچ تغییری OK کنید. تمام پدها انتخاب میشن.

موفق باشین.
      چرا ناراحتی پاتریک!
      + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
      - از دیدنش ناراحت شدی؟
      + نه
      پس چی ناراحتت کرده
      + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      محصولات

دیدگاه

سلام دوستان
        من یه مشکل کوچیک با آلتیوم دارم
        وقتی یه قطعه SMD که پایه زیاد داره و این پایه ها خیلی به هم نزدیک هستند مثلا" ATmega32 به صورت SMD ش ، رو استفاده میکنم ، با اینکه ابعاد تمام پد ها مساوی هستند ولی روی چندتا از اونها خطای نزدیک شدن بیش از حد به همدیگه رو میده!! و مجبورم سایز اون چندتا پد رو کمی کوچیکتر کنم.
        کسی میدونه دلیلش چیه؟ چرا فقط به چندتا پد خطا میگیره درصورتی که همه پد ها هم اندازه هستند!!!!!
        حاصلظرب توان در ادعا مقداری ثابت است.هرچه توان انسان کمتر باشد ادعای او بیشتر است و هرچه توان انسان بیشتر شود ادعایش کمتر میگردد.(دکتر حسابی)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid reza_1364 نمایش پست ها
          سلام دوستان
          من یه مشکل کوچیک با آلتیوم دارم
          وقتی یه قطعه SMD که پایه زیاد داره و این پایه ها خیلی به هم نزدیک هستند مثلا" ATmega32 به صورت SMD ش ، رو استفاده میکنم ، با اینکه ابعاد تمام پد ها مساوی هستند ولی روی چندتا از اونها خطای نزدیک شدن بیش از حد به همدیگه رو میده!! و مجبورم سایز اون چندتا پد رو کمی کوچیکتر کنم.
          کسی میدونه دلیلش چیه؟ چرا فقط به چندتا پد خطا میگیره درصورتی که همه پد ها هم اندازه هستند!!!!!
          اگه خطا رو میزاشتید بهتر بود . بهتر راهنمایی میشدید.
          مطمعن باشید که ترک نزدیک به اون پایه ها نیست.
          به نظر من این خطاها رو میتونید از rul تغییر بدید و دستش کنید.به پد ها کاری نداشته باشید چون بعد موقع لحیم کاری شاید اون پایه ها رو نتونید به پد بچسبونید.
          من که مگا 64 تو پی سی بی کل پایه هاش سبز هست و خطای نزدیکی پایه ها رو دارم. اصلا بهش توجه نمیکنم و دادم برای چاپ و هیچ مشکلی هم پیش نیومد.
          به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
          (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

ممنون از پاسختون
            حاصلظرب توان در ادعا مقداری ثابت است.هرچه توان انسان کمتر باشد ادعای او بیشتر است و هرچه توان انسان بیشتر شود ادعایش کمتر میگردد.(دکتر حسابی)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X