اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رفع نویز روی pic

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رفع نویز روی pic

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز. یه مدار ساده با pic 16f877a جمع کردم که وظیفش کنترل یه دونه شیر برقی هستش. این شیر برقی از مدار ما جدا هستش و تو فاصله ده سانتی از مدار قرار داره. به محض عمل کردن شییر برقی میکرو هنگ میکنه (حتی ریست هم نمیشه) و تا زمانی که میکرو دستی ریست نشده تو حالت هنگ قرار میگیره و هییییچ کاری انجام نمیده.از یه ال سی دی 2در 16 هم استفاده کردم که اونم قاطی میکنه و عجق وجق مینویسه. وقتی دستمو بین شیر برقی و مدار قرار میدم این اتفاق نمیوفته و نشون میده شیر برقی نویز شدیدی وارد میکنه. میتونم بینشون از ورق استفاده کنم ولی نمیخوام این کارو بکنم. روش (الکترونیکی) برا حذف این نویز وجود داره.؟؟؟؟ در ضمن دقیقا کنار پایه های میکرو خازن عدسی هم قرار دادم ولی بازم حل نشد...
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

پاسخ : رفع نویز روی pic

نوشته اصلی توسط yamahdi1 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان عزیز. یه مدار ساده با pic 16f877a جمع کردم که وظیفش کنترل یه دونه شیر برقی هستش. این شیر برقی از مدار ما جدا هستش و تو فاصله ده سانتی از مدار قرار داره. به محض عمل کردن شییر برقی میکرو هنگ میکنه (حتی ریست هم نمیشه) و تا زمانی که میکرو دستی ریست نشده تو حالت هنگ قرار میگیره و هییییچ کاری انجام نمیده.از یه ال سی دی 2در 16 هم استفاده کردم که اونم قاطی میکنه و عجق وجق مینویسه. وقتی دستمو بین شیر برقی و مدار قرار میدم این اتفاق نمیوفته و نشون میده شیر برقی نویز شدیدی وارد میکنه. میتونم بینشون از ورق استفاده کنم ولی نمیخوام این کارو بکنم. روش (الکترونیکی) برا حذف این نویز وجود داره.؟؟؟؟ در ضمن دقیقا کنار پایه های میکرو خازن عدسی هم قرار دادم ولی بازم حل نشد... ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
    دوست عزیزارت براش قراربده ببین مشکل حل میشه یک سیم ازبدنه یاهمون شاسی منفی به زمین وصل کن

دیدگاه

سلام دوست من
      عکس از پروژه ای که بستی بفرست تا ببینم در حد تجربه بنده هست که کمکت بدم.
      شماتیک اتصالات و پیسیبی هم بفرست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yamahdi1 نمایش پست ها
        با عرض سلام خدمت دوستان عزیز. یه مدار ساده با pic 16f877a جمع کردم که وظیفش کنترل یه دونه شیر برقی هستش. این شیر برقی از مدار ما جدا هستش و تو فاصله ده سانتی از مدار قرار داره. به محض عمل کردن شییر برقی میکرو هنگ میکنه (حتی ریست هم نمیشه) و تا زمانی که میکرو دستی ریست نشده تو حالت هنگ قرار میگیره و هییییچ کاری انجام نمیده.از یه ال سی دی 2در 16 هم استفاده کردم که اونم قاطی میکنه و عجق وجق مینویسه. وقتی دستمو بین شیر برقی و مدار قرار میدم این اتفاق نمیوفته و نشون میده شیر برقی نویز شدیدی وارد میکنه. میتونم بینشون از ورق استفاده کنم ولی نمیخوام این کارو بکنم. روش (الکترونیکی) برا حذف این نویز وجود داره.؟؟؟؟ در ضمن دقیقا کنار پایه های میکرو خازن عدسی هم قرار دادم ولی بازم حل نشد...
        ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
        سلام به این سوالات پاسخ بدید:

1- واچداگ فعال هست؟
        2- در وقفه (که قطعا باید فهال کرده باشید) تابع فراخوانی کردید؟
        3- کریستال را در چه موقعیت مکانی از میکرو قرار دادید؟
        4- مدار تغذیه را قرار بدید تا ببینیم اوضاع در چه حاله
        5- پلیگان << این یه مساله خیلی مهمیه برای حذف نویز
        6- به تعداد پایه های VCC میکرو باید خازن ترجیحا 100 نانو فاراد در نزدیکترین مکان به پایه قرار داده بشه.

و من احتمال میدم مشکل از برنامه نویسی هم هست. باید State بنویسید / یعنی زمانیکه داری فرمان میدی نباید برای LCD دستور بفرستی و... + از Clear_LCD نباید استفاده کنی + ... .

مدار درایو شیر برقی را هم حتما بفرست / ایزوله باید باشه وگرنه صد در صد نویز دارید. اگر هم حتی رله دارید برای فرمان به شیر برقی ، که خوب دیود هرزگرد برای بار سلفی

اینها همه ی تجربیات من در جلوگیری از ورود نویز / اما بحث انالوگ هم یک سری مسایل هست که باید رعایت بشه و خوشبختانه انالوگ ندارید.
        Reveng will surely come... Your hard time are ahead
        // - - - - - - - - - -
        برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
        // - - - - - - - - - -
        اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
        // - - - - - - - - - -

دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیزو محترم. ممنون از راهنماییاتون. تو برنامه از وقفه استفاده نشده بود و ابتدای برنامه همه ی وقفه ها رو غیر فعال کردمو مشکل حل شد و نویز تاثیری روی روال برنامه ایجاد نکرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X