اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل تصویر باینری از 1024*768 به 320*240

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل تصویر باینری از 1024*768 به 320*240

سلام به همگی دوستان،
    من یه دوربین وصل کردم به میکروکنترلر آرم و دارم تصویر باینری با رزولوشن 1024 در 768 را که به صورت RGB-565 هست رو دریافت میکنم. حالا میخوام این تصویر رو تبدیل به یک تصویر با رزولوشن 320 در 240 بکنم، اما نمیدونم بایددقیقاً با پیکسل ها چه پردازشی انجام بدم. ممنون میشم شما عزیزان راهنمایی کنید.
    هر وقت خواستید کاری بکنید، چهل سال عقب و چهل سال جلو را در نظر بگیرید. "بابابزرگ"

پاسخ : تبدیل تصویر باینری از 1024*768 به 320*240

درود
    اول اینکه دوربینت حتما قابلیت تعییر رزولوشن رو داره و می تونی رزولوشن پایین رو مستقیم بگیری.
    در غیر این صورت باید هر چند پیکسل یکیش رو برداری تا به رزولوشن دلخواه برسی.
    مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
    از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
    جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
    اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

[QUOTE=abolfazlk873;633575]سلام به همگی دوستان،
      من یه دوربین وصل کردم به میکروکنترلر آرم و دارم تصویر باینری با رزولوشن 1024 در 768 را که به صورت RGB-565 هست رو دریافت میکنم. حالا میخوام این تصویر رو تبدیل به یک تصویر با رزولوشن 320 در 240 بکنم، اما نمیدونم بایددقیقاً با پیکسل ها چه پردازشی انجام بدم. ممنون میشم شما عزیزان راهنمایی کنید.[/QUOTE

سلام به شما

اگه بخوای طول یک تصویر رو نصف کنی باید هر دوتا پیکسل رو میانگین بگیری و بریزی تو یه پیکسل اینطوری طول عکست نصف میشه . . .
      برای میانگین گیری باید ببینی مثلا رنگ قرمز در پیکسل شماره 1 و 2 چند درصد هست بعدش میانگینش میشه همون پیکسلی که گفتم
      برای هر سه رنگ قرمز سبز آبی باید این میانگین گیری رو انجام بدی
      در مورد عرض هم به همین صورت هستش
      آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

بعضی از دوربین ها خودشون این قابلیت رو دارن که تصویر خروجی رو تنظیم کنی در چه ابعادی بده
        اگه دوربینت این قابلیت رو داشته باشه خیلی کارت راحت تر میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط marychi نمایش پست ها
          درود
          اول اینکه دوربینت حتما قابلیت تعییر رزولوشن رو داره و می تونی رزولوشن پایین رو مستقیم بگیری.
          در غیر این صورت باید هر چند پیکسل یکیش رو برداری تا به رزولوشن دلخواه برسی.
          بله دقیقاً همینطوره که شما میفرمایید. اما به دلیل اینکه همزمان با نمایش تصویر بر روی LCD باید پردازش دیگری برای پیدا کردن نقطه ثقل جسم انجام بدهم به همین خاطر هر چی رزولوشن بالاتر باشه دقیقتر جواب میده.

نوشته اصلی توسط abolfazlk873 نمایش پست ها
          سلام به همگی دوستان،
          من یه دوربین وصل کردم به میکروکنترلر آرم و دارم تصویر باینری با رزولوشن 1024 در 768 را که به صورت RGB-565 هست رو دریافت میکنم. حالا میخوام این تصویر رو تبدیل به یک تصویر با رزولوشن 320 در 240 بکنم، اما نمیدونم بایددقیقاً با پیکسل ها چه پردازشی انجام بدم. ممنون میشم شما عزیزان راهنمایی کنید.[/QUOTE

سلام به شما

اگه بخوای طول یک تصویر رو نصف کنی باید هر دوتا پیکسل رو میانگین بگیری و بریزی تو یه پیکسل اینطوری طول عکست نصف میشه . . .
          برای میانگین گیری باید ببینی مثلا رنگ قرمز در پیکسل شماره 1 و 2 چند درصد هست بعدش میانگینش میشه همون پیکسلی که گفتم
          برای هر سه رنگ قرمز سبز آبی باید این میانگین گیری رو انجام بدی
          در مورد عرض هم به همین صورت هستش
          راه حل شما کاملاً درسته اما به دلیل اینکه یه مقدار بار پردازشی زیادی متحمل میکروکنترلر میکرد ترجیح دادم همون راه حل دوست عزیز marychi را انجام بدم.

نوشته اصلی توسط saeed under line نمایش پست ها
          بعضی از دوربین ها خودشون این قابلیت رو دارن که تصویر خروجی رو تنظیم کنی در چه ابعادی بده
          اگه دوربینت این قابلیت رو داشته باشه خیلی کارت راحت تر میشه
          بله دقیقاً همینطوره که شما میفرمایید.

ممنون از همه شما برای راهنمایی.
          جدیدترین ویرایش توسط abolfazlk873; ۱۴:۵۸ ۱۳۹۵/۰۶/۲۹.
          هر وقت خواستید کاری بکنید، چهل سال عقب و چهل سال جلو را در نظر بگیرید. "بابابزرگ"

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X