اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت GND بزرگ در پروتئوس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت GND بزرگ در پروتئوس

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه
    من دیدم تو مدارات از یک GND بزگ برای کاهش نویز استفاده میکنند حالا منم میخوام این کارو کنم تو پروتئوس چطور این کارو انجام بدم ؟

با سپاس
    I'm going to
    RWTH Aachen
    University

پاسخ : ساخت GND بزرگ در پروتئوس

نوشته اصلی توسط azadfalah نمایش پست ها
    سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه
    من دیدم تو مدارات از یک GND بزگ برای کاهش نویز استفاده میکنند حالا منم میخوام این کارو کنم تو پروتئوس چطور این کارو انجام بدم ؟

با سپاس
    سلام
    بیشتر درموردش توضیح بده منظورت پی سی بیه؟؟؟همون پلیکان؟
    اگه اره توی بالای صفحه گزینه tools بعدش گزینه یکی مونده به اخر رو می زنی حالا اوکی می کنی همین نتش رو هم روی gndقرارش بده

راستی یادت نره قبل این کار پی سی بی رو که زدی دورش یه بورد ایج بزنی(همون مربع پایینی سمت چپ در نوار ابزار)دور کل پی سی بی بزن
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۶:۳۲ ۱۳۹۵/۰۷/۰۵.
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

معمولا از چیزی به نام پلی گان استفاده میکنن که یه پوشش مسی هستش در فضاهای خالی برد که معمولا به زمین وصلش میکنن . . .
      شما مدارت رو که کشیدی باید از منوهای سمت چپ درقسمت pcb گزینه zone mode رو انتخاب کنی و دور تا دور بردت ( حاشیه بردت ) خطوط رو رسم کنی ( سر ابتدایی و انتهایی دقیقا باید رو هم قرار بگیرن ) بعدش یه پنجره باز میشه که در اونجا تنظیمات مربوطه رو انجام میدی و بردت پلی گان میشه . . .

موفق و موید باشید . . .
      جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۶:۵۱ ۱۳۹۵/۰۷/۰۵.
      آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

سلام
        اسمش تو پروتِوس "POWER PLANE GENERATOR "هست
        که میتونید از گزینهTOOLS یکی مونده به آخری انجام بدید
        گزینه اول همون نت رو باید مشخص کنید که اکثرا میدن به GND
        گزینه آخر فاصله از ترک ها پد و... هست
        اگه توضیح دیگه ای خواستید بگم
        ولی نکته ی خاصیی نداره تا این حد
        از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
        --------------------------------------------------------
        تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
        --------------------------------------------------------
        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

مرسی دوستان

یک نکته هم که تازه متوجه شدم انگاری سمت رله ها و جاهایی که ولتاژ بیشتره GND نمیکنند
          I'm going to
          RWTH Aachen
          University

دیدگاه

سلام
            اگه من یک قطعه تو محیط شماتیک استفاده نکرده باسم و بخوام یکی از پایه هاش به پلیگان که gnd هست وصل کنم باید چه کار کنم؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rasool1370 نمایش پست ها
              سلام اگه من یک قطعه تو محیط شماتیک استفاده نکرده باسم و بخوام یکی از پایه هاش به پلیگان که gnd هست وصل کنم باید چه کار کنم؟؟
              نمیشه دیگه ، شما اوندقطعرو بذار تو شماتیک بعد وصلش کن به زمین .

دیدگاه

تو پروتئوس وصل میشه مشکلی نداره شما میتونی هزار تا پین رو همینجوری GND کنی روی پین کلیک کن و net رو روی GND تنظیم کن
                I'm going to
                RWTH Aachen
                University

دیدگاه

با کدوم دستورقطعات شماتیک به پی سی بی منتقل می شد؟اصلا این تو پروتیوس شدنیه.من هم درپروتیوس و هم در التیوم بدون شماتیک پی سی بی می کشم .می دونم کار درستی نیست ولی همینچوری عادت کردم.
                  eshop-hodhod.ir

دیدگاه

اگر طبق شماتیک طراحی کنید هم از صحت pcb خیالتون راحته و هم فایل شما اعتبار بیشتری داره چون هم شماتیک و pcb هر دو رو دارید
                    انسان فکر میکند ** ماشین کار میکند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط atmel-avr نمایش پست ها
                      اگر طبق شماتیک طراحی کنید هم از صحت pcb خیالتون راحته و هم فایل شما اعتبار بیشتری داره چون هم شماتیک و pcb هر دو رو دارید
                      سلام
                      ماهم بدون شماتیک پی سی بی می زنیمفقط اگه بشه نت GND رو ساخت عالی میشه (کسی بلد بود خواهشا بگه ماهم یادبگیریم و استفاده کنیم)
                      من مدارم رو دا می کشم پی سی بی هم جدا وتا به حالا خداروشکر مشکلی نبوده درسته وقت رو می بره اما ادم فکرش تقویت میشه
                      بدرود
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rasool1370 نمایش پست ها
                        سلام
                        اگه من یک قطعه تو محیط شماتیک استفاده نکرده باسم و بخوام یکی از پایه هاش به پلیگان که gnd هست وصل کنم باید چه کار کنم؟؟
                        سلام
                        اون پین که میخوای پلیگان بشه و بگراند وصل بشه :
                        با ابزار ratsnest mode یک نت ازش میکشی و به گراند وصل میکنی و بعد دورش هر جور دوست داری پلی گان میکنی

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                        سلام
                        ماهم بدون شماتیک پی سی بی می زنیمفقط اگه بشه نت GND رو ساخت عالی میشه (کسی بلد بود خواهشا بگه ماهم یادبگیریم و استفاده کنیم)
                        من مدارم رو دا می کشم پی سی بی هم جدا وتا به حالا خداروشکر مشکلی نبوده درسته وقت رو می بره اما ادم فکرش تقویت میشه
                        بدرود
                        سلام اینم راه داره !
                        شما اول یک پروژه کامل با سند شماتیک و پی سی بی ایجاد میکنی :
                        بعد یک قطعه وارد شماتیک میکنی و یک پین به گراند وصل میکنی و بعد میاری تو محیط پی سی بی و از اونجا به بعد هم موقع خواستی گراند وصل کنی همون روشی که تو پست قبلی نوشتم دنبال میکنی
                        اینم عکس :

دیدگاه

سلام
                          من یک PCB به صورت دستی کشیدم و حالا میخوام از پلیگان استفاده کنم
                          وقتی پلیگان رو انتخاب می*کنم یه قسمت هایی که نمی خوام مس باشه چطوری حذف کنم یا مثلا به یک جایی مس اضافه کنم؟ تنظیماتش چطوریه؟ یه سوال دیگه:
                          من برای VCC و GND مدار، یک کانکتور دوتایی انتخاب کردم و پایه هایی که به زمین یا مثبت وصل می*شدند رو با خط به این کانکتورها وصل کردم. حالا برای پلیگان باید خطوط GND رو که کشیده بودم رو پاک کنم یا اینکه با پلیگان کردن مستقیم به زمین وصل میشن؟
                          در این مورد میشه یکم توضیح بدین؟ با پروتئوس نقشه رو کشیدم
                          جدیدترین ویرایش توسط Pejman Pe; ۲۰:۳۴ ۱۳۹۸/۰۹/۱۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Pejman Pe نمایش پست ها
                            سلام
                            من یک PCB به صورت دستی کشیدم و حالا میخوام از پلیگان استفاده کنم
                            وقتی پلیگان رو انتخاب می*کنم یه قسمت هایی که نمی خوام مس باشه چطوری حذف کنم یا مثلا به یک جایی مس اضافه کنم؟ تنظیماتش چطوریه؟ یه سوال دیگه:
                            من برای VCC و GND مدار، یک کانکتور دوتایی انتخاب کردم و پایه هایی که به زمین یا مثبت وصل می*شدند رو با خط به این کانکتورها وصل کردم. حالا برای پلیگان باید خطوط GND رو که کشیده بودم رو پاک کنم یا اینکه با پلیگان کردن مستقیم به زمین وصل میشن؟
                            در این مورد میشه یکم توضیح بدین؟ با پروتئوس نقشه رو کشیدم
                            کسی بلده اینو؟

دیدگاه

سلام
                              چطوری میشه 4 نت از یک پد رو به زمین در polygon وصل کرد؟؟؟؟
                              من تا سه تا تونستم، ولی وقتی میخوام یک نت دیگه ازش زمین کنم( یعنی اون پد رو از 4 طرف زمین کنم) نمیشه. یعنی سایز نت ها کوچک میشه و بهم میریزه
                              میشه بگین چطوری میشه درستش کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X