اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اهم متر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اهم متر

با سلام به دوستای عزیز.یه اهم متر میخوام درست کنم در حد رنج 700 مگا اهم.تا صد مگا اهم رو با دقت کم اندازه گیری کردم.کسی راه حلی روشی یا قطعه برای این کار سراغ داره یا راهنمایی بکنه خیلی ممنون می شم.
    حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

پاسخ : اهم متر

درود
    اولا این رنج مقاومت من تا حالا ندیدم
    ولی من فکر میکنم اگه بتونی یه های ولتاژ درست کنی و بدی به مقاومته و جریان اونو بگیری بشه یه کارایی کرد . البته این فقط یه ایده هست تست نکردم
    ولتاژ های ولتاژ باید خودت حساب کنی که ببینی از چه ADC با چه دقتی استفاده میکنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rroozisia نمایش پست ها
      با سلام به دوستای عزیز.یه اهم متر میخوام درست کنم در حد رنج 700 مگا اهم.تا صد مگا اهم رو با دقت کم اندازه گیری کردم.کسی راه حلی روشی یا قطعه برای این کار سراغ داره یا راهنمایی بکنه خیلی ممنون می شم.

اصل مشکل شما برمیگرده به تطبیق امپدانس بین تقسیم مقاومت و adc

برای همچین مقداری باید از اسیلاتور های rlc استفاده کنی و از طریق اندازه گیری دامنه و فرکانس سیگنال ac مقدار مقاومت رو بدست بیاری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها

برای همچین مقداری باید از اسیلاتور های rlc استفاده کنی و از طریق اندازه گیری دامنه و فرکانس سیگنال ac مقدار مقاومت رو بدست بیاری
        میشه بیشتر توضیح بدین چطور میتونم از این اسلاتور rlc استفاده کنم .نمونه مداری دارید ازش؟

دیدگاه

اگه کارت تعداد نیست ، شما یه ولتاژ 220 ولتی رو یکسو کن بنداز دو سر مقاومتت بعد با رنج آمپر متر معمولی رو بزار رو میکرو آمپر متر
          بعد با V=RI مقاومت رو در بیار.
          رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
            اگه کارت تعداد نیست ، شما یه ولتاژ 220 ولتی رو یکسو کن بنداز دو سر مقاومتت بعد با رنج آمپر متر معمولی رو بزار رو میکرو آمپر متر
            بعد با V=RI مقاومت رو در بیار.
            به همین سادگی ها هم نیست.تو جا به جایی مقدار مقاومت فاتحه میکرو و بقیه مطعلقات خونده میشه

دیدگاه

میشه بیشتر توضیح بدین چطور میتونم از این اسلاتور rlc استفاده کنم .نمونه مداری دارید ازش؟
              سعی میکنم یه مدار که تست کردم رو برات میذارم. چون توی این رنج مدارات rc یا rlc ناپایدار هستند. فردا توی مغازه یه مداری تست میکنم و برات میفرستم!!1
              راستی این رنج رو برای چه کاری میخوای؟؟
              من مولتی متری ندیدم بالای 100مگ رنج داشته باشه مقاومت بالای 68 مگااهم هم توی بازار ندیدم

دیدگاه

به همین سادگی ها هم نیست.تو جا به جایی مقدار مقاومت فاتحه میکرو و بقیه مطعلقات خونده میشه
                قسمتی که ابهام برات پیش اومده رو بیشتر توضیح بده
                رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

با سلام مجدد.مولتی متر من زیادم پیشرفته نیست تا 200 مگ داره.تا حدود 750 مگ رو اندازی گیری کردن خطا 35 مگ داره.تو سیصد مگ 100 حدود 200 کیلو خصا داره.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
                  قسمتی که ابهام برات پیش اومده رو بیشتر توضیح بده
                  دوست عزیز مقاومتی که من میخوام بخونم متغیر هستش و از 500 کیلو تا 750 مگ در حال تغییره اگر این مقاومت به 500 کیلو برسه و برقمون رو 320 در نظر بگیریم میکرو و سایر مطعلقات به مقام عزما میرسن.
                  برق شهر زمانی که یکسو و صاف بشه به حدود 320 ولت میرسه.در ضمن برق شهر مقدار ثابتی نداره و مدام در حال تغییر هست که بستر خوبی برای اندازه گیری ایجاد نمیکنه.

دیدگاه

به فرض که چنین اهم متری را با عملکرد خطی در کل بازه 500 کیلو اهم تا 750 مگا اهم ساختین (چون مقاومت در مقابل های ولتاژ داغ می کند و مقدار مقاومت ذاتی آن تغییر می کند)، چطوری می خواین اون رو کالیبره کنید تا از مقدار اندازه گیری شده توسط آن مطمئن شوید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور نمایش پست ها
                      به فرض که چنین اهم متری را با عملکرد خطی در کل بازه 500 کیلو اهم تا 750 مگا اهم ساختین (چون مقاومت در مقابل های ولتاژ داغ می کند و مقدار مقاومت ذاتی آن تغییر می کند)، چطوری می خواین اون رو کالیبره کنید تا از مقدار اندازه گیری شده توسط آن مطمئن شوید؟
                      اگه از توان های بالا استفاده بشه دیگه داااااغ نمیکنه
                      تا نظر دوستان چی باشه
                      آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

حرفتون کامل منطقی و متین هست.برای دقت تو اندازه گیری از مقاومت های دقت بالا با مولتی متر های دقیق استفاده میکنم.البته اگر بشه از اسکوپ جواب گرفت از اون هم استفاده میکنم واسه این کار.
                        و در ضمن ولتاژ کاری اونقدر زیاد نیست که بخواد مقاومت رو بسوزونه.

دیدگاه

حرفتون کامل منطقی و متین هست.برای دقت تو اندازه گیری از مقاومت های دقت بالا با مولتی متر های دقیق استفاده میکنم.البته اگر بشه از اسکوپ جواب گرفت از اون هم استفاده میکنم واسه این کار.
                          و در ضمن ولتاژ کاری اونقدر زیاد نیست که بخواد مقاومت رو بسوزونه.
                          البته منظورم سوختن مقاومت نبود بلکه بحث اینه که در روش انتخابی، مقاومت باید در خلال اندازه گیری همواره در دمای اتاق باشد و به هیچ وجه نباید داغ کنه چون مقدار اهمی که اندازه گیری می کنید، مرتبا بر اثر دما پائین می آد و خطا در اندازه گیری خواهید داشت.
                          برای کالیبره کردن دست ساخته خود هم، به یک دستگاه کالیبراتور گران قیمت مثل این نیاز خواهید داشت (قابلیت اندازه گیری تا 2000M اهم):

لینک:
                          http://www.timeelectronics.com/elect...er-calibrator/

دیدگاه

البته منظورم سوختن مقاومت نبود بلکه بحث اینه که در روش انتخابی، مقاومت باید در خلال اندازه گیری همواره در دمای اتاق باشد و به هیچ وجه نباید داغ کنه چون مقدار اهمی که اندازه گیری می کنید، مرتبا بر اثر دما پائین می آد و خطا در اندازه گیری خواهید داشت.
                            برای کالیبره کردن دست ساخته خود هم، به یک دستگاه کالیبراتور گران قیمت مثل این نیاز خواهید داشت (قابلیت اندازه گیری تا 2000M اهم):

لینک:
                            http://www.timeelectronics.com/elect...er-calibrator/
                            حالا خود اینارو چطور کالیبره میکنن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها

قرار بود زحمت یه مدار rlc رو بکشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X