اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک-ساعت دقیق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک-ساعت دقیق

درود به همه ی دوستان و اساتید(دوستامو از اساتید جدا میکنم)
    .
    برای روبات ها و دستگاه هایی که نیاز به زمان بندی دارند خیلی مهمه که بر اساس یک ساعت دقیق فعالیت کنند
    .
    توی یکی از سایتای خارجی اینو دیدم :
    کد:
    http://www.avrprojects.net/index.php/avr-projects/robotics/29-real-time-clock-atmega16
    .
    به نظر شما روش بهتری نیست که بتونم یه ساعت خیلی دقیق داشته باشم در عین حال خیلی کم نویز و جم و جور باشه؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

در ضمن اگه ممکنه به زبان سی بگید تا بیسیک___بیسیکم خیلی خوب نیست

پاسخ : درخواست کمک-ساعت دقیق

نیاز نیست زیاد زحمت بکشی یه کریستال خارجی با دو تا خازن همچین واست کار میکنن که نگوو...

دیدگاه

برا من خیلی اهمیت داره که ثانیه +دقیقه+ساعت+روز+ماه +سال رو داشته باشم
      در ضمن خیلی هم باید دقیق باشه چون ممکنه همه برنامم بعد یه هفته به هم بریزه!
      .
      .
      خودم فکر میکنم از 1307 استفاده کنم ولی با این حال گفتم اینجا هم مطرح کنم شاید یه چیز بهتر پیدا کردم__بالاخره موی سفید کردین شماها

دیدگاه

سلام به شما دوست گرامی

یه بار که من با کریستال 32.762 کیلوهرتز ( کریستال ساعت ) کار کردم و به ds1307 وصلش کردم بعد از گذشت 24 ساعت حدود 5 ثانیه عقب میوفته
        بعضی دوستان می فرمایند مشکل از آی سی هستش
        بعضی ها میگن مشکل از کریستال هستش
        و بعضی ها هم میگن باید کریستال رو خیلی ببری نزدیک آی سی ( نزدیک ترین فاصله ) تا مشکل برطرف بشه

اما نظر خودم اینه که اگر کریستال دقیق باشه بدون عقب افتادگی زمانی کار میکنه
        بعضی ها میگن اگه از کریستال اصل استفاده کنی دیگه همچین مشکلی پیش نمیاد ( میگن تو ساعت ها میتونی درش بیاری و استفاده کنی و یا بری از تعمیرات ساعت یکی بخری )

بهر حال مشکل از کریستال هستش
        اما خیلی هم مشکلی نیست . حالا هر 24 ساعت چند ثانیه عقب بیوفته مگه چی میشه ؟
        شما میتونی تو برنامه تنظیمش کنی که هر 24 ساعت مثلا 5 ثانیه جلو بره تا جبران عقب افتادگی زمانی بشه . . .
        سوالی داشتید در خدمتم

موفق و موید باشید
        آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

راحت ترین ای سی شمارش ثانیه و پارمترهای ساعت همون ds1307 هستش .مشکلاتی داره مثلا در شمارش ثانیه کارش درسته ولی بعضی وقتها دیده میشه که در حین شمارش رو یه عدد گیر می کنه و بعد از 5 ثانیه ،دوباره رفرش میشه و ثانیه جدیدش درواقع با احتسا همون 5 ثانیه هست .نمی دونم چرا ثانیه هارو درست ارسال نمی کنه.یه بار خواستم ازش تو یه برنامه استفاده کنم .دیدم نازو ادا زیاد داره بی خیال شدم.با این وجود عمل شمارش زمان دقیق بود.ولی گاهی بعضی از اعداد رو به میکرو ارسال نمی کرد.
          eshop-hodhod.ir

دیدگاه

اگر واقعا زمان بندی برای شما خیلی مهم است و قیمت نهائی پروژه هم چندان بحرانی نیست، می توانید از ساعت سینک شونده با ماهواره (ماژولهای GPS ) استفاده کنید، چون دقت آنها با ساعت اتمی تنظیم می شود(خطا برابر یک ثانیه در هر یک میلیارد سال!).
            ماژولهای DCF هم هستند اما مطمئن نیستم سیگنال رادیوئی مربوطه ( 77.5 کیلوهرتز) ، در ایران هم دائما و با کیفیت مطلوب دریافت شود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور نمایش پست ها
              اگر واقعا زمان بندی برای شما خیلی مهم است و قیمت نهائی پروژه هم چندان بحرانی نیست، می توانید از ساعت سینک شونده با ماهواره (ماژولهای GPS ) استفاده کنید، چون دقت آنها با ساعت اتمی تنظیم می شود(خطا برابر یک ثانیه در هر یک میلیارد سال!).
              ماژولهای DCF هم هستند اما مطمئن نیستم سیگنال رادیوئی مربوطه ( 77.5 کیلوهرتز) ، در ایران هم دائما و با کیفیت مطلوب دریافت شود.
              درود بر شما
              میشه در مورد ساعت اتمی بیشتر توضیح بدید
              آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

تو رباتتون از مازول های sim استفاده کیند
                چون به شبکه وصل هستن
                بدون اشغال حافظه میتونید تو هر زمان و مکان تاریخ و ساعت دقیق رو دریافت کنید
                حتی واسه کنترل هم خیلی عالیه
                از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                --------------------------------------------------------
                تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                --------------------------------------------------------
                اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
                  درود بر شما
                  میشه در مورد ساعت اتمی بیشتر توضیح بدید
                  درود؛
                  ماهواره های سیستم مکان یابی جغرافیائی جهانی دارای یک ساعت دقیق مبتنی بر شمارش نوسانهای ذاتی اتم سزیم هستند (با دقت ±10 ns) و به کمک آن با ایستگاه زمان نگهدار زمینی و با یکدیگر سینک می شوند.بنابراین اگر یک ماژول و یک آنتن جی پی اس در فضای باز داشته باشید، می توانید زمان سنج مدار خود را با آن همزمان کنید.

دیدگاه

1_توی استفاده از ماژول sim محدودیت دارم و نمیتونم از این نوع ماژول ها استفاده کنم__
                    صرفا باید توسط خود روبات ساعت محاسبه شود و امکان استفاده از gps هم فکر نکنم باشه
                    ____ینی تقریبا باید یه برنامه به روبات در روز اول بدیم که مثلا بیست روز بعد شروع به کار کن و از ساعت مثلا 8 تا 12 کار کنه و بعد بر گرده به جای اولش
                    .
                    .
                    اخرش هم باید برم یه ساعت عقربه ای بردارم با پردازش تصویر ساعتو بخونم_خخ
                    .
                    .
                    به نظر شما توی ماژول 1307 عوامل محیطی میتونن نویز بندازن یا نه؟
                    اخه شاید این که شما میگید 5 ثانیه عقب میوفته بخاطر نویز محیط باشه که بشه با یه روش عایق بندی درستش کرد

دیدگاه

با درود. نمیدونم اینکاری که میگم شدنی هست یا نه ولی به نظر من یک موتور ساعت تهیه کن و مدار الکترونیکیش رو جدا کن و خروجی اون رو وصل کن به میکرو. و با استفاده از تایمر کانتر و برنامه نویسی خودت یه مرجع زمانی دقیق درست کن
                      خاک شو پيش ازآنکه خاک شوي

"If you want to go fast, go alone.
                      If you want to go far, go together"

دیدگاه

راهکارهای دوستان مثل کسی میمونه که پیچی رو که با دست باز میشه رو با آچار شلاقی باز کنه

آخه ربات رو چه به ساعت اتمی.
                        نهایت دقتی که بخواد شاید 5ثانیه خطا توی یه ماه هست که ds1307 دقتش خیلی بالاتر از این حرفهاست
                        شما با یه 1307 اصلی که دوروبر 3تومن هست با یک کریستال درجه یک و یدونه باتری بکاپ میتونید تا ده سال بدون تنظیم ساعت کارتون رو انجام بدید
                        ماشالله کدش هم توی سایت های مختلف و انجمن خودمون هست. یدونه سرچ ساده میخواد

دیدگاه

منم از ds1307 استفاده کردم واسه من یه مشکل داشت تو هر دقیقه یه ثانیه اضافه میشمرد با زمین کردن بدنه کریستالش تبدیل شد به 1 ثانیه تو 24 ساعت که اونم با چک ثانیه که اگه 2 تا شمرد دوباره زمان تنظیم کنه مشکلش حل شد الان حدود 6 ماهه بدون عقب افتادن داره کار میکنه هر چند وقت ثانیه ش دارم چک میکنم یه ثانیه هم مو نمیزنه
                          سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

دیدگاه

از ماژول ساعت فوق دقیق DS3231 استفاده کنید
                            در بازار ایران موجوده فقط کمی از 1307 گرانتره
                            پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

دقیق ترین و راحتترین خود تایمر2 میکرو هستش تو یکسال 10 ثانیه هم جابه جایی نداره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X