اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال کنتاکتور به المنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال کنتاکتور به المنت

باسلام خدمت اساتید گرامی

بنده علمی در زمینه الکترونیک پیچیده ندارم لذا از همه درخواست کمک دارم.
    بنده میخوام یک المنت بخاری رو وصل کنم به یک دستگاه کنترلر دما که مثلا دما رو در 25 درجه نگه داره یعنی المنت رو قطع و وصل کنه از اونجا که المنت به مقاومت بسیار بالایی احتیاج داره و منم میخوام المنت رو به این دستگاه نسبتا ظریف و ضعیف نصب کنم یکی از دوستان پیشنهاد داد برای اینکه به دستگاهآسیب نرسه از کنتاکتور در مسیر استفاده کن.
    اما من اصلا نمیدونم کار این دستگاه چطوریه فقط خریدمش و الان نمیدونم چطور باید اون رو به المن و کنترلر نصب کنم لطفا راهنمایی کنید و کمی توضیح بدهید چطور از کنترلر در برابر المنت محافظت میکنه با تشکر
    عکسش هم آپلود کردم

پاسخ : اتصال کنتاکتور به المنت

خروجی دستگاه کنترلر رو بده به بوبین کنتاکتور و المنت رو به یکی از تیغه های کنتاکتور وصل کن

دیدگاه

من نمیدونم بوبین چیه عکسش رو آپلود کردم میشه روی عکس توضیح بدی؟

دیدگاه

سلام ای کاش بجای کنتاکتور -ssrتکفاز میخریدی خیلی بهتر میشد چون کنتاکتور مکانیکی کار میکنه و تو این کاری ک شما میخواین زود زود قطع و وصل میشه و صداش اذیتتون میکنه کنتاکتور ها رو معمولا برای موتور های سه فاز میبندن

Sent from my iPhone using Tapatalk
        o_O

دیدگاه

ولی اگه بازم میخواین با این کنتاکتور عملی کنید مدل کنترل دما تو رو بفرستین تا بگم

Sent from my iPhone using Tapatalk
          o_O

دیدگاه

درود.
            شما خروجی فاز کنترلر دما رو بده به A1 کنتاکتور.به A2 کنتاکتور هم نول بده.
            یک فاز با سیمی به سطح مقطع مثلا 6 یا 10 مستقیم بده به پایه 1-3-5 کنتاکتور و خروجی فاز اونور پایه های 2-4-6 رو بده به المنت.
            جدیدترین ویرایش توسط majidmalvandi; ۱۳:۱۵ ۱۳۹۵/۰۷/۱۲.
            ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X