اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جرقه زن فندک؟!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جرقه زن فندک؟!

سلام_این قسمتی که توی فندک ها هستش که جرقه میزنه اسمش چیه؟
    کلا سازو کارش چجوریه؟
    کسی در مورد این اطلاعاتی داره؟

پاسخ : جرقه زن فندک؟!

سلام دوستان کسی درباره جرقه زن فندک اطلاعاتی داره ؟؟ مثلا چطوری با فشردن یک شسی الکتریسیته تولید میشه ؟؟؟ مکانیزم کلیش چیه ؟؟؟ منظورم من این جرقه زن فندک هستش (http://www.8pic.ir/)

دیدگاه

من باز نفهمیدم چی شد!!!
      الان ینی اگه من بخام یه جرقه مثله اون ایجاد کنم ...باید چجوری سیماشو وصل کنم
      قصدم اینه که توی یه محفظه بسته که گاز قابل اشتعال هست یه کاری کنم اتیش بگیره
      الان جایی هست که از اونا بفروشه؟یا باید برم یه فندک بخرم جرقه زنشو در بیارم؟!

دیدگاه

میتونید از جرقه زن اجاق گاز استفاده کنید
        ساختار اون بصورت یک ترانس هایولتاژ هست
        قیمت ترانس همراه سیم اتصال حدود 40تومن هست
        ورودی ترانس 220 هست

دیدگاه

خخ__نه در این حد نیستش!
          این کاری که الان دارم میکنم تا الان هزینش 350 تومنه...اونم فقد واسه چسبش اینقد گرون شد
          کل کارم اینه که یه قوطی نوشابه کوچیکو جلوشو سوراخ کردم بعد یه لوله کولر گذاشتم توش...
          حالا توی لوله کولر گلوله میزارم و توی قوطی یه دونه پنبه الکلی__++دو تا تکون===>>>میشود یه تنفگ اسباب بازی خفن!الان فقد یه جرقه کم داره تا شلیک کنه
          .
          تا دیشب که داشتم بازی میکردم درست کار میکرد منتها الان دیگه اون قسمت جرقه زنش کار نمیکنه
          هزینه یه فندک نو 3500تومنه __منتها حوصله ندارم برم بیرون یکی نو بگیرم..روشی نیست با همین وسایل توی خونه جرقه بزنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed under line نمایش پست ها
            خخ__نه در این حد نیستش!
            این کاری که الان دارم میکنم تا الان هزینش 350 تومنه...اونم فقد واسه چسبش اینقد گرون شد
            کل کارم اینه که یه قوطی نوشابه کوچیکو جلوشو سوراخ کردم بعد یه لوله کولر گذاشتم توش...
            حالا توی لوله کولر گلوله میزارم و توی قوطی یه دونه پنبه الکلی__++دو تا تکون===>>>میشود یه تنفگ اسباب بازی خفن!الان فقد یه جرقه کم داره تا شلیک کنه
            .
            تا دیشب که داشتم بازی میکردم درست کار میکرد منتها الان دیگه اون قسمت جرقه زنش کار نمیکنه
            هزینه یه فندک نو 3500تومنه __منتها حوصله ندارم برم بیرون یکی نو بگیرم..روشی نیست با همین وسایل توی خونه جرقه بزنم
            سلام
            یه راه به ذهنم می رسه ولی گنده می کنه کارتون رو یه مدار هست شوکر با 555 اونو درستش کن خروجیش رو نزدیک هم کنی جرقه می زنه واست
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

یه جرقه هم کافیه ...نیازی نیست مثه شوکر
              میشه با خازن جرقه رو ایجاد کرد؟!

دیدگاه

یه جرقه هم کافیه ...نیازی نیست مثه شوکر
                میشه با خازن جرقه رو ایجاد کرد؟!
                بله میشه یه پیشنهاد دارم مدار چهاربرابر کننده ولتاژ رو بساز از 4تا دیود و 4تا خازن تشکیل میشه ورودیش رو 12ولت acبدی حدودای 60 ولت(یادم نیست)میده ورودیش رو 28ولت دادم خروجی 112ولت داد که واسه جرقه زدن عالی بود..خیلی باهاش حال کردم
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

برا چی ac
                  ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                  dc نمیشه؟___مثلا با یه باتری کتابی 9 ولتی همه خازنارو شارژ کنم یکی یکی_بعد ...

دیدگاه

برا چی ac
                    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                    dc نمیشه؟___مثلا با یه باتری کتابی 9 ولتی همه خازنارو شارژ کنم یکی یکی_بعد ...
                    چهاربرابر کننده ورودیش acهستش اگه مشکله تنها راه همون شارژ خازن هستش شارژش کنی و نزدیک جایی که میخوای دوسرش رو اتصالی کنی جرقه می زنه
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

خخ__نه در این حد نیستش!
                      .
                      اگه اینجوری هست میتونید از این 5تومن هااستفاده کنید
                      این مدل هم با 220ولت کار میکند

در غیر اینصورت میتونید از راهکار جناب احمدی استفاده بکنید که با یک مدار چندبرابر کننده دیودی کارتون راه میوفته و میتونید از باتری کتابی هم براش استفاده کنید

دیدگاه

سلام دوستان حالا که بحث سر اون جرقه زن فندکه اصلا چی هست چطور برق تولید میکنه اون برق چند ولته که اسپارک میده؟

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Master81 نمایش پست ها
                          سلام دوستان حالا که بحث سر اون جرقه زن فندکه اصلا چی هست چطور برق تولید میکنه اون برق چند ولته که اسپارک میده؟

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk
                          سلام.
                          با استفاده از اثر پیزو الکتریک، برق تولید میکنه. داخل این ساختار یه فنر نسبتا محکم وجود داره که با فشار دادن، اون فنر فشرده میشه و وقتی به مقدار مشخصی فشرده بشه، به یه ضامن میرسه و فنر در میره و آزاده میشه و ضربه ی شدیدی به پیزو وارد میشه. اینجوری ولتاژ تولید میشه.

دیدگاه

خخ_میتونم اینجا عکس اسباب بازیی که ساختمو هم بزارم یا نه؟

دیدگاه

خخ_میتونم اینجا عکس اسباب بازیی که ساختمو هم بزارم یا نه؟
                              بذارین ببینیم!
                              اگه وسیله ی جالبی هست، پیشنهاد میکنم تو این تاپیک (به همراه توضیحات در صورت تمایل) قرارش بدین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X