اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولوم دیجیتال با GLCD و Atmega32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولوم دیجیتال با GLCD و Atmega32

با عرض سلام خدمت اساتید و دوستان
    من یک پروژه ولوم دیجیتال با GLCD تویه سایت روسی پیدا کردم و به طور کامل ساختم و نتیجه عالیه
    فقط خواستم به اشتراک بگذارم تا اگه کسی خواست استفاده کنه
    میکروکنترولر ATmega32 و تیونر TEA5767 و صدا TDA7439 هست
    اینم از عکس ها

لینک آپارات http://www.aparat.com/v/IcHxo
    لینک سایت روسی http://radiokot.ru/circuit/audio/other/45/

لینک فایل HEX و Eeprom و PCB
    پرشین گیگ، ارائه دهنده انواع خدمات هاستینگ و میزبانی فایل و خرید سرور مجازی برای اولین بار در ایران به صورت ابری، با کیفیت عالی و قیمت مناسب

نرم افزار PCBءهستSPRINT LAYOUT60
    پرشین گیگ، ارائه دهنده انواع خدمات هاستینگ و میزبانی فایل و خرید سرور مجازی برای اولین بار در ایران به صورت ابری، با کیفیت عالی و قیمت مناسب
    جدیدترین ویرایش توسط mooshtaba; ۰۰:۰۵ ۱۳۹۵/۰۷/۲۴.

پاسخ : ولوم دیجیتال با GLCD و Atmega32

سلام عزیز شما که همشو گذاشتین حدقل نقشه سیم کشیم می ذاشتن چون من نفهمیدم این مدارات بکجای این مدار وصل میشه
    تیونر TEA5767 و صدا TDA7439 هست , و یه سوال خیلی جالب این مدار روسیه اما تو ویدیو شما زبان انگلیسی چطور زبان hex تغغیر دادین

جدیدترین ویرایش توسط coomlok; ۱۵:۰۳ ۱۳۹۵/۱۰/۱۲.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mooshtaba نمایش پست ها
      با عرض سلام خدمت اساتید و دوستان
      من یک پروژه ولوم دیجیتال با GLCD تویه سایت روسی پیدا کردم و به طور کامل ساختم و نتیجه عالیه
      فقط خواستم به اشتراک بگذارم تا اگه کسی خواست استفاده کنه
      میکروکنترولر ATmega32 و تیونر TEA5767 و صدا TDA7439 هست
      مهندس میتونی در مورد مدار و نحوه سیم کشی مدار توضیح بدی .ضمنا مدارات تیونر رو هم بزار .ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط coomlok نمایش پست ها
        سلام عزیز شما که همشو گذاشتین حدقل نقشه سیم کشیم می ذاشتن چون من نفهمیدم این مدارات بکجای این مدار وصل میشه
        تیونر TEA5767 و صدا TDA7439 هست , و یه سوال خیلی جالب این مدار روسیه اما تو ویدیو شما زبان انگلیسی چطور زبان hex تغغیر دادین

سلام
        دوست عزیز طراح مدار 5 تا eeprom مختلف برای 5 زبان جدا نوشته هر زبانی رو بخواهید eeprom همون رو فلش میکنید تو میکرو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAFASALIMI نمایش پست ها
          مهندس میتونی در مورد مدار و نحوه سیم کشی مدار توضیح بدی .ضمنا مدارات تیونر رو هم بزار .ممنونم
          سلام
          دوست عزیز من نه مهندس هستم نه ادعایی دارم فقط به الکترونیک خیلی علاقه دارم
          پایه های 22 و 23 میکرو که SCL و SDA وصل میشن به پایه های SCL و SDA آی سی تیونر و ولوم که باید از دیتاشیت این پایه هارو پیدا کنید مثلا TDA7439 پایه 1 SDA و پایه 28 SCL هست و تیونر رو هم از همین جا خریدم که 4 پایه داشت و پایه ها مشخض کرده بود در ضمن آیسی ولوم و تیونر هر دو باهم به پایه 22 و 23 میکرو وصل میشن
          2 تا سنسور 1820 حرارتی با هم موازی هستن یعنی پایه هاشون به هم وصله و بین پایه وسط و پایه سوم که +5 ولت هست یه مقاومت 4.7 کیلو میذارید .پایه وسط هم میره به پایه 24 میکرو
          پایه های 25 و 26 میکرو میرند به بیس ترانزیستور های کنترل کننده رله فن هر وقت حرارت 2 سنسور بیش از حد شد این رله ها فعال میشن
          پایه 26 میکرو میره به بیس ترانزیستور قطع باند ها و بعد یک ثانیه از روشن کردن دستگاه این رله فعال میشه وبخاطر محافظت از ووفر ها در لحظه اول هست که ووفر ها با شدت به بیرون نزنن
          پایه 27 میکرو برق آمپلی فایر رو قطع و وصل میکنه من خودم یه ترانس کوچک گذاشتم برای ولوم که همیشه در جریان هست وجریان ترانس آمپلی فایر هم از این رله عبدر میکنه و این رله با خاموش شدن مدار قطع میشه عکس رو هم با توضیحات آپلود کردم
          جدیدترین ویرایش توسط mooshtaba; ۱۲:۲۷ ۱۳۹۵/۱۰/۱۵.

دیدگاه

سلام. این همش با یه atmega32 هست؟
            برنامه به زبان c نداره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadeghmojtabaei نمایش پست ها
              سلام. این همش با یه atmega32 هست؟
              برنامه به زبان c نداره؟
              سلام بله با یه مگا32 هست

اینم لینک سورس پروژه طبق گفته طراح با AVR GCC کامپایل شده

دیدگاه

اقا شرمنده متوجه نشدم فایل eeprom واقعا دمت گرم خدای عالی بود من فقط تو زبانش گیر کرده بودم که گفتین حل شد ممنون

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                  اگه امکان داره مدار رله و آمپلیفایر و تغذیه مدار ات رو هم در تاپیک قرار بدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAFASALIMI نمایش پست ها
                    اگه امکان داره مدار رله و آمپلیفایر و تغذیه مدار ات رو هم در تاپیک قرار بدی
                    سلام دوست عزیز اینم از سیم کشی ها فقط اگه ممکنه تغذیه میکرو رو از آی سی ولوم و بخش های دیگه جدا کنید چون من هر کاری کردم نویز افتاد مجبور شدم تغذیه رو جدا کنم و سعی کنید ترانس آمپلی فایر رو با فاصله زیاد از میکرو قرار بدید چون وقتی ترانس قطع و وصل میشه رو میکرو اثرمیذاره و بعد از مدتی حروف به هم میریزه البته من الان قابشو عوض کردم و ترانس رو دور کردم که دیگه اثری نداره در ضمن اگه بعد از زدن فلش و ایپرام میکروکنترلر اگه تصویر نیومد Jtag روغیر فعال کنید
                    اینم لینک آمپلی فایر http://samcpi.persiangig.com/Amplifi...ON%202.0%202S/

Sent from my C6902 using Tapatalk
                    جدیدترین ویرایش توسط mooshtaba; ۲۱:۲۵ ۱۳۹۵/۱۱/۰۱.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز

دیدگاه

سلام دوست عزیز .بنده اینو درست کردم ولی نمی دونم چه طور اپیرام پروگرم کنم آخه من مبتدی هستم از این چیزا هم سردر نمی یارم اگر کمک کنید لطف کردین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir.h.m.031 نمایش پست ها
                          سلام دوست عزیز .بنده اینو درست کردم ولی نمی دونم چه طور اپیرام پروگرم کنم آخه من مبتدی هستم از این چیزا هم سردر نمی یارم اگر کمک کنید لطف کردین
                          سلام من با progisp پروگرامش کردم با هر برنامه ای پروگرام میکنید حتما یه بخش ایپرام هم داره شما با چه برنامه ای پروگرامش میکنید

دیدگاه

سلام تشکر از پاسختان . گزینه اپیرام داره ولی تو اینش موندم که اپیرام با پسوند bin باید پروگرم کرد یا باید کاره دیگی کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir.h.m.031 نمایش پست ها
                              سلام تشکر از پاسختان . گزینه اپیرام داره ولی تو اینش موندم که اپیرام با پسوند bin باید پروگرم کرد یا باید کاره دیگی کرد
                              پسوندش eep هست بعد پروگرام اگه LCD کارنکرد jtag رو غیر فعال کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X