اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت لامپ LED خانگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت لامپ LED خانگی

سلام
    دوستان رفتم لامپ کم مصرف بخرم دونه ای 30 هزار تومان بود دیدم بصرفه تر اینه که لامپ LED خودم بسازم و احتمالا LED عمر بیشتری هم داره
    الان میخوام LED واسه خونه درست کنم یه مدار راحت با آموزش ساختش میخوام.
    دوستانی منتظر راهنماییتون هستم.

پاسخ : ساخت لامپ LED خانگی

سلام دوست عزیز
    میتونی از power led ها استفاده کنی که خودش درایور هم داره. البته از قیمتش خبر ندارم که چقدر در میاد.

دیدگاه

ساخت لامپ ال ای دی به همین سادگیا نیست...یعنی راحت هستااا....ولی باید ایزوله بشه از هر نظر..وگرنه خیلی خطرناکه....یه سری محاسبات دقیق هم میخواد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasra.rahimi24 نمایش پست ها
        سلام
        دوستان رفتم لامپ کم مصرف بخرم دونه ای 30 هزار تومان بود دیدم بصرفه تر اینه که لامپ LED خودم بسازم و احتمالا LED عمر بیشتری هم داره
        الان میخوام LED واسه خونه درست کنم یه مدار راحت با آموزش ساختش میخوام.
        دوستانی منتظر راهنماییتون هستم.
        http://www.eca.ir/forums/thread19195.html
        جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۲۳:۴۳ ۱۳۹۵/۰۷/۲۵.

دیدگاه

خودتون رو تو زحمت نندازید دیجی کالا تو پیشنهاد ویژه اش هر چند روز یک بار لامپ های ال ای دی معتبر حدود 10 تا 15 وات رو با قیمت 10 12 هزار تومن عرضه میکنه که در حالت عادی حدود 25 تا 30 تومن قیمتشونه
          تر و تمیز و شیک و گارانتی و ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020 نمایش پست ها
            خودتون رو تو زحمت نندازید دیجی کالا تو پیشنهاد ویژه اش هر چند روز یک بار لامپ های ال ای دی معتبر حدود 10 تا 15 وات رو با قیمت 10 12 هزار تومن عرضه میکنه که در حالت عادی حدود 25 تا 30 تومن قیمتشونه
            بنده با اینکه یکسال است کل لامپهای داخل منزل منهای حیاط را با انواع LED عوض کرده ام با اینحال خودم چندین نمونه بهتر و پرنورتر را ساختم با قابلیت تنظیم نور از %0 تا %100 . ضمنا گرما به قدری ناچیز وه اصلا هیتسینک و رادیاتور نمی خواهد. نه مثل این لامپهای LED آماده ی بازار که در داغ شدن دستکمی از التهابی ها ندارند! هر که می بیند کیف می کند.
            اصلا اینکه آدم وقت بگذارد مطابق سلیقه ی خودش یک چیزی بسازد لذت و صفای خیلی بیشتری دارد. اوقات ارزشمند فراغتت را هم پای برنامه های چرند تلویزیون و ... و ... بمعنی واقعی حرام نکرده
            جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۰۶:۱۴ ۱۳۹۵/۰۷/۲۶.

دیدگاه

چند مطلب هست که به نظرم باید تفکیک بشه
              بدون شک اگر با ال ای دی کار کنید به عنوان کارهای هنری خیلی جای کار و خلاقیت!! و درامد زایی به عنوان صنایع دستی داره !
              ولی دوستمون گفتند علت اینکه میخواهند خودشون بسازن قیمتشه که من هم یک پیشنهادی دادم میتونن بررسی کنند در صورت تمایل
              اگر هم بحث یادگیری و ... هست که فکر میکنم موارد مهمتری برای یادگیری و وقت گذاشتن پیدا بشه!
              کسی منکر لذت این کار نیست

دیدگاه

من خودم دانشجو ارشد برق قدرت هستم ولی متاسفانه از الکترونیک زیاد سر در نمیارم
                .
                به نظرم وقتی لذت داره که ساختش ارزونتر و بهتر از بازار باشه و اینکه خودمون بسازیمش تامیرشم راحتتره
                ---در کل در صورتی لذت داره که آب تو هاونگ نکوبیم

فرستاده شده از LG-D405ِ من با Tapatalk

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020 نمایش پست ها
                  فکر کنم واسه هر 12 متر کمتر از 75 وات جواب نده (البته کم مصرف منظورمه) چون از فرق لومن لامپ کم مصرف و LED اطلاعی ندارم.

دیدگاه

سلام دوستان ساخت LED تقریبا بصرفه نیست
                    برای نور معمولی هر متر مربع یک وات کافیه و واسه نور بیشتر هر متر مربع یک و نیم وات از نوع لامپ های LED کافیه
                    قیمت:
                    لامپ ۱۲وات مارک پارس ۸هزار تومن
                    لامپ ۲۰وات پارس ۲۴هزار تومن
                    حتما پارس بخرین

لامپ LED بخاطر اینکه ولتاژ DC داره درنتیجه نورش فرکانس نداره و چشم اذیت نمیشه
                    حتما از لامپ LED برای روشنایی خونه استفاده کنید

فرستاده شده از LG-D405ِ من با Tapatalk

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X