اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی جهت پیدا کردن تعداد دور سیم اولیه ترانس های

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی جهت پیدا کردن تعداد دور سیم اولیه ترانس های

سلام

آقا من دیگه اشکم در اومد پوست دستام هم رفت از بس که سیم پیچیدم ولی به نتیجه مطلوب نرسیدم.لطفا یه عزیزی راهنمایی کنه چیکار کنم...

ترانس روی میله فریت 8*1 cm
    ولتاژ ورودی بالای 2 کیلو
    جریان نمیدونم ...
    تعداد دور ثانویه تقریبا 13000 الی 14000
    ترانس از نوع دو سر سیم هست
    نمره سیم ثانویه فکر میکنم 0.1 ( از کویل ماشین سیم رو استخراج کردم)

یکی از نتیجهام که گرفتم مثلا 70 دور سیم نمره نیم روی فریت پیچیدم کم نتیجه داد.منظرم اینه که تا اینجا فهمیدم زیر 70 دور جواب نمیده

پیشاپیش تشکر میکنم..
    جدیدترین ویرایش توسط saiedrad; ۲۳:۴۸ ۱۳۹۵/۰۷/۳۰.

پاسخ : راهنمایی جهت پیدا کردن تعداد دور سیم اولیه ترانس های

سلام
    دوست عزیز مشکل شما اینه که احتمالا اساسی کار نمیکنین و احتمالا دنبال یه مدار اماده تو نت هستین که متاسفانه خیلی هاشون خوب کار نمیکنن!
    وگرنه همه چیز حساب و کتاب داره
    شما بگو مدارت چیه....چیکار میخای بکنی تا کمک کنیم
    موفق باشین
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

سلام .

والا مدار برای شوکر هست .من هرچقدر که بتونید تصور کنید حساب کتاب کردم ولی باز هیچی متوجه نشدم از فرمول محاسبه ترانس و...
      شماتیک ندارم ولی اگه خدا کمکم کنه یه شماتیک از مدارم رو میکشم و آپ میکنم خدمتتون.
      مدار با 12 ولت باطری قلمی کار میکنه اسلایتور با 2 عدد ترانزیستور TIP 42C وترانس چوک 1:1200 متصل میشه (1200 ولت)به پل دیود DIOD 30K و خازن 3K 0.22 UF موازی با خازن 1K 474K .......
      خلاصه میرسه به همین ترانسی که مشکل در سیم پیچ اولیه دارم!!!!

اگه بازم توضیحاتی نیاز هست در خدمتم عزیز.

در جواب صحبتتون در مورد مدار آماده :با اینکه فقط در حد آماتور هستم ولی حدود 1 سال ونیم هست که دارم برای این مدار زحمت میکشم ...

تشکر از پاسخگوییت.

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
      سلام
      دوست عزیز مشکل شما اینه که احتمالا اساسی کار نمیکنین و احتمالا دنبال یه مدار اماده تو نت هستین که متاسفانه خیلی هاشون خوب کار نمیکنن!
      وگرنه همه چیز حساب و کتاب داره
      شما بگو مدارت چیه....چیکار میخای بکنی تا کمک کنیم
      موفق باشین

سلام .

والا مدار برای شوکر هست .من هرچقدر که بتونید تصور کنید حساب کتاب کردم ولی باز هیچی متوجه نشدم از فرمول محاسبه ترانس و...
      شماتیک ندارم ولی اگه خدا کمکم کنه یه شماتیک از مدارم رو میکشم و آپ میکنم خدمتتون.
      مدار با 12 ولت باطری قلمی کار میکنه اسلایتور با 2 عدد ترانزیستور TIP 42C وترانس چوک 1:1200 متصل میشه (1200 ولت)به پل دیود DIOD 30K و خازن 3K 0.22 UF موازی با خازن 1K 474K .......
      خلاصه میرسه به همین ترانسی که مشکل در سیم پیچ اولیه دارم!!!!

اگه بازم توضیحاتی نیاز هست در خدمتم عزیز.

در جواب صحبتتون در مورد مدار آماده :با اینکه فقط در حد آماتور هستم ولی حدود 1 سال ونیم هست که دارم برای این مدار زحمت میکشم ...

تشکر از پاسخگوییت.
      جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۰۲:۰۴ ۱۳۹۵/۰۸/۰۵.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X